het rechte pad' binnenland 17 Bouwers somberen over woningmarkt tegen Vara Afluisterende agenten waren getuige van moord op Hillis MUSICAL-ARRANGEMENTEN jongeren van straat halen Veel projecten uit- of afgesteld BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm J vrijdag 4 maart 2011 geren hebben geselecteerd omdat ze de laatste vijf jaar gemiddeld vijf keer zijn aangehouden. Die stoppen niet zomaar. Als we ze hebben, gaan ze de wasstraat in, zoals wij dat noemen. Dan be moeien alle partijen zich met ze totdat het goed gaat. Eén: we gaan zorgen dat ze ophouden. Twee: we gaan ze screenen om te zien of ze aan een verstandelijke handicap of een psychiatrische stoornis lijden' of het helemaal mis is in de opvoe ding, etcetera. Dan kunnen we het heel zwaar maken als zo'n jongen niet meewerkt en lichter als hij wel zijn kans grijpt." Ligt van ieder van die zeshonderd straks het dossier klaar? „De innovatie zit hierin dat het Openbaar Ministerie elke keer al voor de rechtszaak gaat overleggen met de partners. Dan kan de rech ter de goede context geleverd krij gen bij de strafzaak. Een van de be langrijkste zaken is dat we onze in formatiehuishouding zo inrichten dat alle partijen elkaar maximaal op de hoogte stellen." Raakt u dan niet de grenzen van de privacy? „Nee. De politie mag heel veel en hulpverleners mogen heel veel." te Den Haag. Het project xx070 is opgezet om forensen die dagelijks naar Den Haag komen om er te wer- haar familie de uitzending met Izaan M. als zodanig hebben erva ren. „Dat is nooit de bedoeling ge weest van de redactie en de presen tatoren van Pauw Witteman", aldus een verklaring. „Wij hebben begrip voor het feit dat zij een zeer traumatische ervaring hebben ge had en een dergelijke ervaring wenst de Vara uiteraard niemand toe." Jeroen Pauw heeft; volgens de om roep al in diverse media zijn spijt betuigd. De luchtige sfeer die tij dens het interview ontstond, ging volgens de Vara niet over de ernst van de misdaad. „De luchtigheid heeft altijd betrekking gehad op de klungeligheid van de misdadiger." De omroep stelde verder dat de re dactie van Pauw Witteman tot twee keer toe heeft geprobeerd de familie Melchers telefonisch op de hoogte te brengen van de op han den zijnde uitzending. Het is nog niet bekend wanneer het kort geding dient. ken, kennis te laten maken met de stad als woonplaats. foto Valerie Kuypers/ANP AMSTERDAM - Twee in een aan hangwagen verscholen recher cheurs van de nationale recherche hebben op enkele meters afstand toegekeken hoe vorige week maan dag crimineel Stanley Hillis werd geliquideerd in de Amsterdamse Fi- zeaustraat. Dit meldde De Telegraaf gisteren. De politie was op de hoogte van de ontmoeting tussen Hillis en een andere Amsterdams crimi neel, Donald G. Om hun gesprek af te luisteren, plaatste de recher che op het parkeerterrein een aan- hangwagentje met daarin opname apparatuur en twee rechercheurs. In de buurt stond een observatie team paraat en de politiehelikop- ter was in de lucht. Toen Hillis met automatische wa pens onder vuur werd genomen, gingen de ongewapende recher cheurs plat op de bodem van de aanhangwagen liggen. Ze sloegen alarm toen de schutters wegreden in een donker bestelbusje. Door onderlinge verwarring bij de politiemannen en haperende com municatieapparatuur konden de schutters ontkomen. Een recher cheur zette de achtervolging in, maar haakte af toen de beman ning van de helikopter meldde die van hem over te nemen. De be manning raakte de bus echter kwijt. Donald G. werd wel aange houden, maar later vrijgelaten. Hij zou niets met de liquidatie te ma ken hebben gehad. Hillis, alias 'de Ouwe', was in de Amsterdamse on derwereld in verscheidene conflic ten verwikkeld, waarvan sommige al vele jaren terug gingen. Zo was er ruzie met diverse oude compag nons omdat veel geld is verdwe nen dat de 'Deltagroep' in de jaren negentig had vergaard met drugs handel. De groep had vele miljoenen be legd bij 'onderwereldbankier' Wil lem Endstra, die het geld in vast goed had belegd. Endstra kon ech ter niét alle criminelen meer terug betalen die bij hem hadden 'inge legd'. Tegenover de recherche noemde Endstra Hillis in 2003 als één van zijn afpersers, die hem sa men met Willem Holleeder en Di- no Soerel onder zware druk zette miljoenen te betalen. Toen hij niet meer kon betalen, is de vastgoed magnaat in mei 2004 vermoord. Drie grootste bouwbedrijven niet positief over woning markt in 2011. Wel verwachten ze hun resul taat dit jaar te kunnen verbete ren. BAM: appartementen meer in trek. AMSTERDAM - De drie grootste bouwbedrijven van Nederland zijn somber over de ontwikkeling van de bouwmarkt in 2011. Met na me de woningmarkt stemt tot pes simisme. Desondanks verwachten BAM, VolkerWessels en Heijmans de eigen resultaten dit jaar te kun nen verbeteren. Marktleider BAM ziet een steeds somberder perspectief voor de Ne derlandse woningmarkt. Het be drijf rekende gisteren voor dat de woningverkopen tussen nu en 2014 met 25 procent per jaar moe ten stijgen om op het niveau van voor de crisis te komen. „Een on waarschijnlijk scenario", aldus be stuursvoorzitter Nico de Vries. BAM ziet dat nog altijd veel projec ten worden uit- of afgesteld. Het denkt in 2011 tussen circa 2.200 en 2.500 woningen uit de eigen pro ductie te kunnen verkopen. Vorig jaar stokte de teller op 2.174 stuks. Het ziet daarbij een grote verande ring in het soort huizen dat wordt verkocht. „Het gaat niet om villa's in het groen, maar meer over ap partementen in de binnenstad", zei De Vries gisteren bij de presen tatie van de jaarcijfers van zijn be drijf Ook VolkerWessels en Heij mans verwachten geen herstel van de woningmarkt, waar de koopbe reidheid van consumenten in de laatste maanden van 2010 niet is toegenomen. Heijmans wijt dat onder meer aan de strengere regel geving bij hypotheken. Politiek Den Haag wil dat consumenten minder geld kunnen lenen, om te voorkomen dat ze in financiële problemen komen. De bouwbe drijven verwachten zelf wel beter te draaien in 2011. Zo mikt BAM dit jaar op een nettowinst van 120 miljoen euro tegen 15 miljoen eu ro in 2010. De grootste bouwbedrij ven sloten 2010 alle drie af met winst. VolkerWessels zag de druk op de marges en de prijzen vorig jaar oplopen omdat consumenten problemen hadden hun financie ring rond te krijgen. mssmmwasmammmnmmemmmessgsai^ÊSBs^ssssswwmmmmsmtmmmm 2-daags arrangement LA CAGE AUX FOLLES v.a. 65 Aankomst: van 15/3 t/m 8/5 Laat u meevoeren naar het nachtleven van Saint-Tropez! De nachtclub La Cage aux Folies opent zijn deuren in de Stadsschouwburg Groningen en het oude Luxor Theater in Rotterdam. Een ontroerende en humoristische musical met o.a. Jon van Eerd en Stanley Burleson. u verblijft in het 3-sterren Postillion Haren, 4-sterren Novotel Brainpark of het 4-sterren Hilton Rotterdam inclusief ontbijtbuffet en entreekaart Zie www.kras.nl/lacageauxfolles 2-daags arrangement WE WILL ROCK YOU v.a. 69 Aankomst: van 15/3 t/m 30/4 Beleef deze spectaculaire rockmusical met de legendarische nummers van Queen in het Beatrix Theater in Utrecht! Met o.a. John Vooijs, Antje Monteiro en Marjolein Teepen. Een groep jongeren vecht, onder leiding van Galileo, voor de terugkeer van de originele muziek. u verblijft in het 3-sterren Ibis Utrecht of het 4-sterren NH Utrecht incl. ontbijtbuffet en entreekaart verblijft u in het Ibis Utrecht? Boek voor slechts 25 p.p. een heerlijk theatermenu bij! Zie www.kras.nl/wewillrockyou verblijf in een hotel ontbijtbuffet t entreekaart 'We Will'Roctc/od Boek voordelig uw favoriete musical bij KRAS.NL! 2-daagse autovakanties Nederland Prijzen zijn per persoon tenzij anders aangegeven. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7