Schone schijn bij de VW CrossPolo auto5 Opel Zafira Concept Elektronica en 'groen' geeft warmte en rust domineren salon Genève vrijdag 4 maart 2011 Wat hoger op de wielen en voorzien van zwarte kunststof randen lijkt de Volkswagen CrossPolo wellicht onoverwinnelijk. Maar de uiterlijke toevoegingen hebben geen enkele toegevoegde waarde. door Tony Vos De huidige Volkswagen Polo staat hoog in de verkoopstatistieken en dat is aan één feit te danken: de uit voering die in aanmerking komt voor belastingvrijstelling en 14 procent bij telling. Toch is het Polo-programma ruimer. Naast de normale modelvarianten als Trend- line, Comfortline en Highline is er nog een buitenbeentje in de vorm van de CrossPolo. Volkswagen heeft er alles aan gedaan deze auto een extra stoere uitstraling te geven. Wat stukken zwarte kunststof helpen daar flink aan mee. De onderranden van de por tieren, de dorpels, spatbordranden en de on derzijdes van de specifiek voor deze uitvoe ring ontworpen voor- en achterbumper ma ken een groot verschil. Verder heeft de CrossPolo aluminiumkleurige dakrails en buitenspiegels en staat deze op speciaal ont worpen 17 inch lichtmetalen wielen. De bo demvrijheid neemt 15 millimeter toe, maar daarmee wordt het model niet in één klap terreinvaardig. Uiterlijk vertoon dus, maar het staat de Polo goed. In het interieur durft de Polo kleur te beken nen. Er zijn diverse mogelijkheden om een Volkswagen CrossPolo 1.2TSI Stoer ogend. Moderne, zuinige motor. Bagage 280- 952 liter. Gewicht 1045 kg. Benzine 1.2 1,105 pk. Vanaf 19.990 euro, DSG 21.590 euro. Plus: uitstraling, bouwkwaliteit, motorkarakter. Min: prijsstelling. deel van de stoelbekleding en de deurpane len op te vrolijken. De lichtbruine accenten, latte macchiatto genaamd, zijn beschaafd. De auto kan vanbinnen ook in schreeu wend oranje-rood of geel-oranje worden ge leverd. Aan de Polo is te merken dat VW de stoelen van de nieuwste modellen flink op waardeerde. De zijdelingse ondersteuning is aanzienlijk beter en het comfort wordt extra gediend door de opklapbare midden armleuning. Ook op langere ritten blijft het meubilair voldoende comfortabel. Jammer dat de brede middenconsole de beenruimte wat beperkt. Het bagagevolume van 270 li ter is in dit segment normaal. VW biedt de Polo in de basisversie aan met hard kunststof dashboard, maar bij de Cross- Polo is dit afgewerkt in een zachter materi aal, dat fraaier oogt en prettiger aanvoelt. Prijstechnisch zit de CrossPolo 1230 euro bo Uiterlijke toevoegingen geven de VW CrossPolo beslist een stoere aanblik. foto's Automedia ven de gelijkwaardige Highline met het nor male uiterlijk, wat impliceert dat deze top- versie royaal in de spullen zit. Zo heeft de auto elektrische ramen op alle portieren, sportstoelen met schuifladen, mistlampen in de voorbumper en uiteraard een volledig automatisch klimaatsysteem. Volkswagen levert het buitenbeentje in de Polo-reeks met diverse motoren. De krach tigste benzinemotor is ook de kleinste, want door toevoeging van een turbo levert de direct ingespoten 1.2 liter een vermogen van 105 pk. Het geheim van deze fijne mo tor zit vooral in het koppel van 175 Nm, dat al vanaf 1550 toeren per minuut volledig be schikbaar is en tot 4100 toeren per minuut vlak verloopt. Dat betekent dat normaal rij dend de maximale trekkracht direct beschik baar is. De voorwielen worden aangedreven door tussenkomst van een handgeschakelde zesbak, die meehelpt het gemiddeld ver bruik op een meer dan aanvaardbaar niveau te krijgen. Want zonder er moeite voor te hoeven doen, haalt deze CrossPolo gemak kelijk 1 op 16 of zelfs nog beter. De schakelin dicator op het dashboard is een handig hulp middel, terwijl het start- en stopsysteem in stadsverkeer ook een steentje bijdraagt. Qua rijdrag komt de CrossPolo niet anders over dan de normale versie van het model. De vijfdeurs heeft een prettig onderstel, dat zelfs met deze 17 inch wielen niet te stug overkomt. De elektrisch bekrachtigde bestu ring zorgt voor voldoende precisie, zodat al les bij elkaar de CrossPolo volwassener over komt dan zijn afmetingen doen vermoeden. De 1.2 TSI kost 19.990 euro. Voor 900 euro minder biedt Volkswagen een 85 pk sterke 1.4 liter 16-klepper aan. Ook is de 1.6 TDi met 90 en 105 pk als CrossPolo beschikbaar. Vanaf 12.490 euro. CONCURRENT f^Dada Sandero 1.6 Stepway Plus: prijs, ruimteaanbod, stoere uitstraling. Min: materiaalgebruik. Aanzienlijk goedkoper dan de VW CrossPolo, maar de enige auto volgens hetzelfde concept. Wel wat minder ver fijnd. Bagage 320-1200 liter. Gewicht 1070 kg. Benzine 1.6 I, 87 pk. Plus: stoere uitstraling, krachtige motor, 4x4 beschikbaar. Min: onbekend maakt onbemind. CONCURRENT# Fiat Sedici 1.6 16v Young Nauwelijks bekende mini- SUV met een stoere uitstra ling, vóórzien van een krach tige motor die gebouwd is bij Suzuki. Bagage 270-670 li ter. Gewicht 1115 kg. Benzi ne 1.6 1,120 pk. CONCURRENT#Skoda Fabia Scout 1.2 TSI Plus: bagagevolume, prijsstelling, motor. Min: vijfbak. Recept van CrossPolo, maar toegepast op een compacte stationwagon. Op hetzelfde onderstel, met gelijke tech niek. Bagage 505-1485 liter. Gewicht 1050 kg. Benzine 1.2 1,105 pk. door Willem de Volder De Opel Zafira Tourer Con cept heeft een enorme voor ruit, een panoramadak en een paneel met hightech compo sietmateriaal, waarvan de omtrek is voorzien van leds. Die moeten, samen met minuscule metaaldeel tjes in het paneel, in het interieur een warme uitstraling en een ge voel van rust oproepen. De opstelling met vijf stoelen is met één druk op de knop om te to veren tot een interieur voor vier personen. Het is een doorontwik keling van het Flex7-stoelconcept. Door een nieuw mechanisme kan de middenstoel op de tweede tij worden weggeklapt, zodat deze een comfortabele armsteun vormt voor de passagiers op de buitenste stoelen. Die stoelen schuiven dan achteruit en naar elkaar en geven meer schouder- en beenruimte. Uittrekbare voetsteunen zorgen voor extra comfort. De derde zitrij kan in een handomdraai met de vloer gelijk worden gemaakt. Met een opbergruimte voor de iPad en montage van computerschermen aan de achterzijde van de voorstoe- len geeft Opel aan dat die technolo gie op korte termijn in een auto ge woon is. Softe exterieurlijnen dra gen bij aan de aërodynamica. In de vleugelvormige koplampen zitten alle verlichtingsfuncties. De vormgeving van de onderkant van de bumper zorgt er mede voor dat de Zafira compacter overkomt dan zijn voorganger. Aan de achterzij de heeft Opel leds geïntegreerd in de verlichtingsunits. Een alumini um lijst over de volle breedte ver sterkt aldaar het beeld. De Zafira Tourer Concept is voorzien van een nieuwe versie van de gedown- sizede, zuinige 1.4 liter turbomo tor met start- en stoptechnologie. Met deze conceptcar geeft Opel de ruimtelijke richting aan waar de fa brikant nog dit jaar naartoe wil. Zafira Tourer Concept. foto Opel door Tony Vos Hoewel de autowereld soms flinke stappen naar de toe komst zet, wordt stevig vast gehouden aan tradities. Eén daar van is de jaarlijkse autosalon van Genève, die tot eind volgende week wordt gehouden. De wereld van de informatie is zo veranderd, dat kenners alles al weten voor de Palexpo (www.salon-auto.ch) voor het publiek opengaat. En er lekt al tijd het nodige uit. Bijna een week geleden waren al de eerste foto's van Seats concept-crossover op in ternet te vinden, terwijl de Spaan se Volkswagendochter de onthul ling voor afgelopen maandag had willen bewaren. Seat is serieus een compacte crossover aan het ont Seat IBX concept. foto Seat wikkelen. De concept IBX laat daarvan de designrichting zien, maar het is onwaarschijnlijk dat de productieversie een driedeurs zal zijn. Elektronica is alom in de auto aan wezig en dat wordt in de toekomst niet minder. Koppeling tussen mo biele telefoon, computer, internet en ons vervoermiddel is aanstaan de. Op het moment van instappen maakt alle apparatuur verbinding met elkaar en brengt het navigatie systeem je direct naar de dichtstbij zijnde parkeerplaats bij het restau rant waar je lunchafspraak is. Ook slaat het groene denken bij al le merken toe. Hoewel, Jaguar lan ceert met de 550 pk sterke XKR-S de snelste productieauto die het ooit maakte. De grens van 300 kilo meter per uur wordt bereikt. Maar subtiel wordt gemeld dat het mo del de minste uitstoot heeft van al le auto's die deze 300-grens halen. De opmars vanuit Azië stokt voor lopig niet. Niet door ijver van de Chinezen, maar door de geweldige inspanning van de Koreanen, die met de nieuwe Hyundai i40 en Kia Rio knappe modellen vol con currentiekracht neerzetten. Peugeot is de eerste met een dieselhybride Peugeot combineert in de 3008 HYbrid4 een 163 pk sterke diesel motor, een 37 pk krachtige elektro motor en vierwielaandrifving. De C02-uitstoot is 99 gram per kilo meter. Er komen driehonderd exemplaren als limited edition. Die LE-versie verlaat in het najaar voor 48.980 euro de showroom. De instapper kost 44.090 euro. Camperverhuur Zeeland dealer van X-GO Camperverhuur Zeeland in Kou- dekerke is sinds 1 maart dealer van het nieuwe merk X-GO. De kampeerauto uit de fabriek van Ri- mor Italië - met technologie van Ford, Fiat en Renault en een ge middeld verbruik van 1 op 10 - is met rijbewijs B te besturen. Ook een hatchback in Cruze-lijn van Chevrolet Chevrolet lanceert medio dit jaar de hatchbackversie van de Cruze en verwacht dat die een flink aan deel van de Cruze-verkopen in Eu ropa haalt. Praktisch gemak (400 liter bagage en 40/60-deelbare ach terbank) en coupé-achtige uitstra ling gaan in deze Cruze samen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 75