auto3 Auto-industrie geeft vol gas! vrijdag 4 maart 2011 AUTOSHOW Elektrisch rijden in de schijnwerpers op Autosalon van Genève Laurens van den Acker toont met de Renault R-space het nieuwe gezicht van het merk. Nog tot en met zondag 13 maart duurt de 2011 editie van de jaarlijkse autosalon van Genève, de vitrine van de wereldwijd opererende auto-industrie. Geen simpele verkoopbeurs, maar een evenement waaruit een beetje kenner kan afleiden wat er aan zit te komen. Dit jaar re geren de vele conceptstudies die behoorlijk serieus van toon zijn en vooruitlopen op menig productiemodel. foto's Automedia pacte segment met uiterst zuinige i,o en 1,2 liter motoren en moge lijk een elektrische versie. Door de productie in Thailand zal de ver koopprijs in 2012 zeer gunstig uit vallen. Mazda laat tot slot een serieuze nieuwe crossover zien, de Minagi, zeg maar een model dat onder de CX-5 in het programma moet ko men, een deel van de markt dat het merk tot nu toe heeft laten lig gen. driedeurs heeft een aantal speelse elementen die doen terugdenken aan het origineel uit 1959. Het con cept is getooid met allerhande de tails die het productiestadium nooit zullen halen, maar dat er een kleine Mini komt staat vast. Dat we in de nabije toekomst ook mogen blijven genieten, bewijst Al fa Romeo met het 4C Concept, een uitermate compacte topspor ter met een aansprekende Italiaan se vormgeving en de pit van een 200 pk sterke 1,75 liter turbomotor. De productieplannen zijn al zo de finitief dat de importeur een richt prijs afgeeft van 45.000 euro. Nis san steekt ook haar nek uit met Es- flow. Deze lage en brede coupé voor twee wordt volledig elek trisch aangedreven en bewijst dat dit type milieuvriendelijke aandrij ving geen rem zet op de fantasie van ontwerpers. Collega Renault heeft haar serie van vier elektri sche voertuigen bijna gereed. Er is zelfs in Genève een richtprijs afge geven voor de tweepersoons TVvizy. Die gaat 6990 euro kosten, maar daar komen dan de landelij ke belastingen nog bij. Het accu pakket vergt maandelijks een lease bedrag van 45 euro. Iets verder in de toekomst kijkt Renault met de Veel ruimte op een compacte bodemgroep, dat gaat de Ford B-Max bieden. door Tony Vos Er vallen verschillende trends te bespeuren. Zo breidt het aantal compac te crossovers nog steeds uit en is de kleinere ruim tewagen helemaal 'hot'. Alles wat te maken heeft met zuinig of nog liever elektrisch rijden staat vol in de schijnwerpers. Ford heeft al een grote S-Max, de middenklasse C-Max en komt vol gend jaar met een op het Fie sta-platform gebaseerde B-Max die rechtstreeks gaat concurreren met de Opel Meriva en Kia Venga. De auto mist een middenstijl en van wege de schuifdeuren achter ont staat er een enorme doorgang naar het interieur. Ford combineert het ruimtewonder met een nieuwe krachtbron, een driecilinder 1 liter met turbo. Audi werkt aan de opvolger van de huidige A3. Naast een drie- en vijfdeurs hatchback verschijnt daar van ook een sedan, vooral belang rijk voor markten buiten Europa. De A3 Concept toont dat Audi be hoorlijk op safe speelt, iets wat we van de Mini Rocketman niet kun nen zeggen. Eindelijk een Mini die echt 'mini' is. De 3,42 meter lange Captur en R-space, beiden van de hand van de Nederlandse design chef Laurens van den Acker. Twee modellen die als zodanig niet in productie gaan, maar waarin tallo ze stijlkenmerken van de toekom stige Renaults te herkennen zijn. Skoda werkt niet alleen aan nieu we modellen, maar heeft ook haar logo een revisie gegeven. De in Genève getoonde vijfdeurs Visi- onD geeft al aardig aan hoe de vol gende Octavia eruit gaat zien, strak van lijn met bekende propor ties. Bij Smart hebben we het moeilijk. Uit de Forspeed tweezit- ter zouden we kunnen herleiden hoe de opvolger van de huidige Fortwo, maar ook de nieuwe For- four eruit gaan zien. Daar is net zo veel fantasie bij nodig als de ont werpers in het model hebben ge stopt. De productie staat pas voor 2013 gepland. Dichterbij de werke lijkheid staat de Mitsubishi e-com- pact, een vijfdeurs voor het com De volgende Audi A3 komt er ook als sedan. Verleidelijk, dat zijn de lijnen van de Alfa 4C Concept.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73