61 binnenland 'We laten ze pas los op Wat een drukte! Aanklacht Arrestaties na sluiten van schijnhuwelijken 'Paarden moeten vallen onder hoog btw-tarief Hof veroordeelt vrouw tot zeven jaar voor plegen bijlmoorden VEELPLEGERS Amsterdamse burgemeester wil zeshonderd gewelddadige Ontwaken op Centraal Station DEN HAAG - Nederland brengt ten onrechte het lage btw-tarief van 6 procent op alle paarden in reke ning. De lage btw mag alleen in re kening worden gebracht als de ede le viervoeter opgegeten wordt. Wanneer het dier niet voor con sumptie is bestemd, geldt het hoge btw-tarief van 19 procent. Dat heeft het Europees Hof van Justitie in Luxemburg gisteren be sloten in een zaak die zich al sinds 2006 voortsleept. Europese landen hebben bezwaar tegen het Neder landse btw-regime op paarden, omdat die concurrentievervalsend zou zijn. Dieren die gehouden worden als huisdier, draf- en renpaarden val len in de hele Europese Unie on der het hoge tarief voor de omzet belasting. Alleen Frankrijk en Duitsland hanteren hetzelfde btw-tarief als Nederland. Ook die twee landen moeten on derscheid gaan maken in de han del van consumptiepaarden en hobby- en sportdieren. DEN HAAG - Onder verbaasde blik ken wordt een man 'wakker' op het spoorwegstation Den Haag Cen- ROTTERDAM - Justitie heeft in Ne derland en Groot-Brittannië woensdag arrestaties verricht we gens betrokkenheid bij het sluiten van schijnhuwelijken tussen Nige- riaanse mannen en Antilliaanse vrouwen. Het landelijk parket van het Open baar Ministerie (OM) maakte dat gisteren bekend. In Rotterdam rekende een arresta tieteam van de Koninklijke Mare chaussee een 37-jarige man in naar wie de politie in Engeland op zoek was. In het Verenigd Koninkrijk zijn vijf mannen en drie vrouwen opgepakt. De Antilliaanse vrouwen werden in Nederland geronseld, aldus het Openbaar Ministerie. Ze vlogen naar Groot-Brittannië om daar te trouwen met Nigeria- nen die daar illegaal verbleven. Door zo'n huwelijk verkregen de traal. De boodschap: Er zijn honderd manieren om 's ochtends langer in bed te blijven. Wonen in Den Haag Nigerianen een legale status en daarmee toegang tot alle landen van de Europese Unie. De huwelij ken werden gesloten in een kerk in Nottingham. „De nepbruiden en -bruidegom- men kregen een onkostenvergoe ding en een bonus die konden op lopen tot meer dan 5.000 euro", meldt het Openbaar Ministerie. Omdat de 37-jarige Nigeriaan in Rotterdam eerder bij geweldsmis drijven betrokken zou zijn ge weest, heeft de marechaussee hem gearresteerd. De man zou in 2009 in Notting ham een schijnhuwelijk hebben ge sloten met een Nigeriaanse vrouw, alleen om haar aan een verblijfs vergunning te helpen. Het Openbaar Ministerie verwacht de Nigeriaan binnenkort aan de Engelse autoriteiten over te kun nen dragen. is er één.' De slaapactie in de Hof stad komt uit de koker van xx070, een nieuw initiatief van de gemeen- AMSTERDAM - De familie van de ontvoerde miljonairsdochter Clau dia Melchers spant een kort ge ding aan tegen de Vara en de pre sentatoren van Pauw Witte- man. Dat heeft een woordvoerder van de familie bekendgemaakt. Aanlei ding is de uitzending van het pro gramma vorige week waarin ont voerder Izaan M. te gast was. De fa milie Melchers eist een rectificatie van de programmamakers. Clau dia Melchers en haar kinderen heb ben het interview met M. volgens de zegsman als „gevoelloos en bij zonder kwetsend" ervaren. „De quasigrappige opmerkingen en de toon van de heer Pauw tijdens de uitzending waren voor de familie zeer schokkend." Zij dienden daar om bij de Vara het verzoek in om Jeroen Pauw gisteravond tijdens de uitzending een rectificatie voor te laten lezen. De omroep liet daar op weten het „ten zeerste" te be treuren dat Claudia Melchers en vrijdag 4 maart 2011 AMSTERDAM - Het gerechtshof in Amsterdam heeft gisteren een 66-jarige inwoonster van Badhoe vedorp veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf wegens de moord op haar man en dochter. De vrouw sloeg hen op 5 septem ber 2008 in hun slaap met een bijl dood in hun woning in Badhoeve dorp. Daarna deed zij een poging zichzelf van het leven te beroven. De rechtbank veroordeelde de 66-jarige eerder tot acht jaar gevan genisstraf na een eis van elf jaar. Ook in hoger beroep eiste het Openbaar Ministerie elf jaar. Het hof heeft vastgesteld dat de vrouw sterk verminderd toereke ningsvatbaar was en heeft daarom een aanmerkelijk lagere straf opge legd dan geëist. De vrouw leed destijds aan ernsti ge depressies, die waren begonnen nadat haar 17-jarige zoon in 1998 door een ongeval om het leven was gekomen. Tijdens haar proces heeft de in woonster van Badhoevedorp ge zegd dat zij haar daden tijdens de bewuste nacht beschouwt als 'een onvoorstelbaar raadsel'. „Hoe krankzinnig kan een mens wor den?" vroeg zij zich hardop af. „Ze waren alles voor me." Burgemeester Van der Laan beloofde gisteren de zeshon derd gewelddadigste jonge criminelen binnen twee jaar van straat te halen. door Paul Vugts Eberhard van der Laan be schouwt het als zijn taak als burgemeester van Am sterdam om de slachtof fers te bezoeken van jeugdige ge weldplegers, bijvoorbeeld na gewa pende overvallen. „Dan hoor ik gruwelijke verhalen, maar moet ik vaststellen dat maar heel weinig da ders zijn gepakt. Die jongens ko men er te vaak mee weg. Dit pro bleem is ons boven het hoofd ge groeid." Gisteren is het plan gepresenteerd waarmee alle betrokken partijen in twee jaar de zeshonderd zwaarste jonge criminelen van straat willen halen. Waardoor gaat dit plan wél werken? „De focus. Dat echt iedereen zich vanaf nu gezamenlijk op deze zes- BMKWWI8iMWJtMBHgW88iWI8BBa88S BlilBBWIW honderd richt om het verloren ter rein terug te winnen. Dat we 250 politiemensen vrijmaken om die zeshonderd te gaan aanhouden, is heel erg nieuw. Zij gaan doorre chercheren tot we ze hebben. De hoofdofficier van justitie maakt voldoende capaciteit vrij voor een succesvolle vervolging." Hoeveel aanklagers zet hij in? „Ik mag geen getallen noemen, maar het zijn er genoeg." Weet u wel zeker dat u die zeshon derd allemaal kunt pakken? „Nou, vergeet niet dat we deze jon- mmmmssmmmmssmea De komende weken is het een drukte van belang op en rond het terrein van Dow in Terneuzen. Van 11 maart tot en met 25 april vindt namelijk groot onderhoud plaats aan LHC 1 en gerelateerde fabrieken. Dit is nodig om de fabrieken ook de komende jaren weer goed en veilig te laten draaien. Zo'n 1.200 extra medewerkers zullen allerlei werkzaamheden verrichten in de fabrieken. Naar verwachting ontstaat hierdoor extra ver keersdrukte. Om die op te vangen, wordt de calamiteitenroute (Wevelswaaldijk) van 7 maart t/m eind april opengesteld voor personenvervoer tijdens de ochtend- en middagspits: van 6:00 tot 8:30 uur vanuit West-Zeeuws-Vlaanderen richting Dow van 15:30 tot 17:30 uur vanuit Dow richting West-Zeeuws-Vlaanderen Wij doen er alles aan om de overlast tot een minimum te be perken. Mocht u toch hinder ondervinden, dan bieden we u bij voorbaat onze excuses aan en vragen uw begrip voor de situatie. www.dowbenelux.com' E-mail: beneluxinfo@dow.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6