zeeland 123 bijna weer normale productie Goes wil toch kijken naar fietspad onderlangs Kattendijksedijk Popband Kai Disko speelt in Kortgene Gemeentehuis Borsele vandaag dicht om asbest Lezing over de Etruskische cultuur Balkenende opent Hemi in Tholen Geldinzamelactie voor restauratie schilderij Treinen ruilen op modelbeurs vrijdag 4 maart 2011 gr- B Links: op de werkvloer is ieder een blij weer aan de slag te kun nen gaan. Rechts: leerlingen van het Cal- vijn College trakteren de 'Betho-buren' op taart. KORTGENE De Middelburgse band Kai Disko is zondagmiddag 6 maart in café Een Betho-ploeg krijgt op zijn eerste dag in het nieuwe pand aan de Scottweg werkinstructies. foto's Willem Mieras Betho-medewerkers krijgen uitleg over bedrijfshulpverlening. Warm weerzien na een verplichte 'scheiding' van enkele weken. HEINKENSZAND - Het gemeente- t huis van Borsele in Heinkenszand blijft vandaag gesloten. De reeds angevraagde (reis)documenten "hdusief rijbewijs) kunnen wor- afgehaald in het politiebureau .het gemeentehuis, emeentehuis is gistermiddag nd nadat bij schoonmaak- Jsmheden op het dak asbest Itroffen. lorzorg werd publiek en per- fl weggestuurd, aadsvergadering in de boerde- [tegenover het gemeentehuis {■gisteravond wel door. feta vond werden metingen ge- naar de hoeveelheid asbest- door Luc Oggel GOES - De gemeente Goes onder zoekt of het fietspad van Kattendij- ke naar Goes toch onderlangs de Kattendijksedijk kan komen, het zij aan de noordkant, hetzij aan de zuidkant. Dat antwoordde wethouder Loes Meeuwisse gisteravond tijdens de raadscommissie op vragen van de CDA-fractie. Die verwacht, met het oog op het naderende zomer seizoen en de extra verkeersbewe gingen van en naar nieuwbouw wijk Mannee, problemen op het wegvak waar op dit moment een fietspad ontbreekt. Vorige maand werd duidelijk dat het inmiddels jaren oude plan voor een nieuwe verbindingsweg tussen Kattendijke en Goes (om zo autoverkeer en fietsers op de smalle Kattendijksedijk te schei den) in een impasse zit. Door aller lei obstakels dreigt dat project ton nen duurder uit te vallen. In het huidige scenario (fietsers blijven op de dijk en autoverkeer wordt ter hoogte van de Schellemoerswe- geling van de dijk afgeleid) moe ten wegen worden verbreed. Hoewel een fietspad langs de Goe- se Golf logischer en goedkoper is, wil de club daar tot nu toe niet aan meewerken omdat het gevaar lijk zou zijn. Het CDA vindt nu dat het allemaal veel te lang duurt en wilde gisteravond van het colle ge weten of et geen andere oplos singen te bedenken zijn. De partij dringt er, net als de PvdA twee jaar terug, op aan om met belang hebbenden toch te praten over een route onderlangs de dijk. Volgens wethouder Meeuwisse wordt daar inderdaad naar geke ken. Dit voorjaar vindt er overleg plaats met het Waterschap Schel- destromen, de uitvoerende partij. „Wij zouden graag zien dat het ontbrekende stuk fietspad er in de zomer van 2012 ligt", aldus CDA-raadslid Ad de Wit. muziekformatie bestaat uit vijf mannen, waaronder drie gitaris ten, een basgitarist en een drum mer. Emiel de Kam, Lennert Oos terling en Eric de Vries verzorgen de zang. De band speelt popachtige nummers, veelal geschreven door bandlid Eric de Vries. Het optreden begint om 16.00 in het café aan de Kaaioprit 6 in Kortgene. De toe gang is gratis. GOES Drs. Brigitte Mommers van Art and Leisure verzorgt op zondag middag 13 maart van 13.30 tot 15.30 uur een cursus over de Etrusken. Deze cultuur, met Griekse en Oos terse invloeden, wordt gezien als voorloper van de Romeinse cul tuur. De lezing is in het auditori um van het Historisch Museum de Bevelanden. Kosten zijn 10 euro per persoon. Meer informatie op www.hmdb.nl of 0113-228883. Aan melden via secretariaat@hmdb.nl. THOLEN Voormalig premier Jan-Peter Bal kenende opent donderdag 17 maart de nieuwe vestiging van winkelin richter Hemi op bedrijventerrein Welgelegen in Tholen. Het bedrijf brandde enkele jaren geleden af op zijn toenmalige locatie in Halste ren. Met de gemeente Bergen op Zoom werd daarna gesproken over een nieuwe vestigingslocatie, maar er werd geen overeenstemming be reikt. Door snel te handelen, wist de gemeente Tholen Hemi vervol gens binnen te halen. Bij het be drijf werken zo'n 175 mensen. YERSEKE Vrijwilligers van het Oosterschelde- Museum houden op de zaterdagen 5 en 12 maart een actie in het mu seum in Yerseke. Er worden spulle tjes uit de mosselcultuur en wafels verkocht om geld op te halen voor het schilderij 'Gezicht op de haven van Yerseke'. Voor de kinderen is er een speciale schelpenquiz. Het museum probeert al enige tijd het bedrag voor de restauratie bij el kaar te krijgen. Het bezoek aan het Museum aan Kerkplein 1 is tijdens de voorjaarsvakantie van 5 tot en met 12 maart gratis. HEINKENSZAND In De Stenge in Heinkenszand wordt zaterdag de Zeeuwse Trei nen Model Ruilbeurs gehouden. Op deze beurs zijn de belangrijkste modeltreinschalen aanwezig. Ook de testtafel is weer aanwezig. Daarop kunnen bezoekers gratis hun locomotieven en wagons laten testen. De toegangsprijs bedraagt 1,50 eu ro. Kinderen onder de tien jaar kunnen voor slechts vijftig euro cent naar binnen. De beurs in De Stenge duurt van 10.00 tot 15.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63