Zeeland Extra studie trillingen spoor PZC Aanrijding op rotonde Spuugdoekje BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 OVERLAST TREINEN Onderzoek TNO blijkt incompleet; spoorbak lijkt uit beeld te raken Monument met museale rouwtekenen 24 en 25 'De Piraat' Jop wordt herplaatst op nieuwe plek Binnenbarbecueën aan de Beestenmarkt VOF Goese Schans wint rechtszaak almanak denkt aan ondernemers Betho draait na de brand weer bijna volledige productie Vrijdag 4 maart 2011 door Frank Balkenende GOES - Goes moet een vervolgon derzoek naar trillingen van goede rentreinen laten doen. Het eind vo rig jaar gehouden onderzoek is in compleet, omdat TNO te weinig goederentreinen met een snelheid van 8o kilometer per uur heeft la ten meten. Er zijn vier treinen met deze snel heid gemeten en dat is te weinig om er conclusies aan te kunnen verbinden. De onderzoeksresulta ten van bureau Peutz zijn wel com pleet. Goes heeft de gegevens no dig om te kunnen kiezen tussen de aanleg van een betonnen, bo vengrondse spoorbak of een per manente snelheidsbegrenzing van goederentreinen tot 6o kilometer per uur, zoals railbeheerder Prorail heeft voorgesteld. De gemeente wil de hinder voor bewoners langs het spoor beper ken met het oog op een voorspel de toename van het aantal goede rentreinen. Goes wil niet alleen dat bewoners minder geluid, maar ook minder trillingen te verduren krijgen. De spoorbak kost naar schatting zo'n 40 miljoen euro. Dat geld is er in principe. Uit de laatste onderzoeksresulta ten blijkt dat een permanente snel heidsbeperking tot 60 kilometer een alternatief voor een spoorbak zou kunnen zijn, tenminste als ook de kruiswissel bij de Kloetingseweg/ Willem Zelleweg wordt verplaatst. Die voorzichtige, voorlopige conclusie trekt wethou der Loes Meeuwisse (WD, ver keer en vervoer). Ze wil echter eerst het vervolgonderzoek afwach ten alvorens er harde uitspraken over te doen. Het vervolgonderzoek zal beperkt worden tot het meten van één goe derentrein die met 40, 60 en 80 ki lometer op één of enkele dagen het traject langsboemelt. TNO voert dat uit. Goes moet in mei een eindrapport in bezit hebben, omdat de gemeen te die maand minister Schultz van 21 Kloetinge eerste Goese dorp met zuinige led-lantaarns Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Haegen van Infrastructuur en Mi lieu spreekt over het spoorproject. Voor september dient er een dui delijk plan van aanpak voor de spoorhinder in Goes te liggen. Op die datum moet Prorail immers be ginnen met het treffen van geluids- werende maatregelen in Goes. De gemeente streeft met het spoor project drie doelen na: verminde ring van geluid van goederentrei nen, reductie van trillingen én ver betering van de noord-zuidverbin dingen door de aanleg van twee tunnels. Eén voor auto's tussen de spoorwegovergang Van Hertum- weg en het NS-station én één voor fietsers en voetgangers ter hoogte van de Oranjeweg. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Tijdens de voorjaarsvakantie dagelijks geopend Duinweg Oostkapelle WOLPHAARTSDIJK De jongerenontmoetingsplek (jop) in Wolphaartsdijk wordt her plaatst Hij moest wijken voor de herinrichting van het Wolferts- plein, enkele jaren geleden. De Jop komt nu terug en wel op hoek Molendijk-Burgemeester Hak- straat, heeft het Goese college van burgemeester en wethouders beslo ten. GOES In het voormalige pand van De Vlijt Bedden aan de Beestenmarkt in Goes komt een steengrill-barbe cuerestaurant. Het Goese college van burgemeester en wethouders wil daaraan meewerken. „Een mooie aanvulling op het aanbod", aldus burgemeester René Ver hulst Goes zal wel streng toezien op brandveiligheidsvoorschriften. De Vlijt is enkele jaren geleden ver kast naar Heinkenszand. GOES VOF Goese Schans kan verder met de bouw van 37 woningen in de eerste fase van het gelijknamige woningbouwproject. De rechter heeft bewoners van buurtschap Ha venzicht, die vrezen voor hun uit zicht, in een bodemprocedure in het ongelijk gesteld. De VOF was in afwachting van de uitspraak al be gonnen met de bouw van de wo ningen, die verkocht zijn. De koo paktes kunnen nu ook daadwerke lijk passeren. De eerste fase bestaat in totaal uit 120 huizen. Tip? redactie@pzc.nl Hij had er echt veel zin in, die man uit Zierikzee. Een vrijgezellenavond krijg je immers maar eens in je leven. Hij had wel zo z'n eisen die hij zijn vrienden op het hart had gedrukt. Hij wilde niet in een apenpakkie door de straten lopen en alle andere plannen waarbij hij de kans zou lo pen voor gek te staan, werden op voorhand afgewezen onder het drei gement dat hij niet mee zou doen. Dat hebben zijn vrienden goed in hun oren geknoopt. Of de uitkomst van hun denkwerk nu helemaal dat gene was wat de aanstaande vader in gedachten had voor een spetteren de vrijgezellenparty, is de vraag. Hij ging samen met zijn vrienden een spuugdoekje voor de baby naaien. GOES - Een 15-jarige fïetsster uit de gemeente Borsele is gistermiddag rond 14.30 uur gewond geraakt bij een aanrijding op de rotonde in de A. Fokkerstraat in Goes. Een 39-ja- rige automobiliste uit de gemeente Goes verleende op de rotonde ter hoogte van de McDonald's geen voorrang aan het meisje. Het slachtoffer is even buiten bewust zijn geweest. Ze liep letsel aan haar heup op. De rotonde is ander halfjaar geleden heringericht. Fiet sers kunnen nu zowel van links als rechts komen. Vijf jaar geleden kwam een eveneens 15-jarig meis je om het leven bij een aanrijding op de rotonde. KRABBENDIJKE - Het monument dat gisteren ont huld werd op de algemene begraafplaats van Krabbendijke heeft een museale kwaliteit meege kregen. In de stenen die de graven van voorheen in herinneringen brengen, zijn twee begraaftrom- mels aangebracht die gevonden werden bij de rui ming van het oudste deel van het kerkhof. De negentiende-eeuwse protestantse traditie om een werk van zinken bladeren en porseleinen bloemen mee te geven, wordt zo mooi in herinne ring gebracht. foto Willem Mieras Goes houdt bij de herin- van het Bleekveld/ Kolve- rekening met de daar ge- ondernemers. Die heb- afgelopen jaren al behoor- wat voor hun kiezen gehad respectievelijk de bouw van De Mythe, de bouw van de parkeergarage, de herinrichting van de Westwal die nu aan de gang is en dus ook weer met de ko mende herinrichting van beide pleinen, onderdeel van het Master- plan. „We hebben daar begrip voor, vandaar we dat we helemaal achterin, bij de Sint Adriaanstraat, beginnen", zegt burgemeester René Verhulst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61