binnenland 15 Meer diefstal bij pomp door recordprijs kan jaren duren BENZINE Bovag vreest meer wanbetalers Verwijderingsbijdrage ijskast mogelijk op nul Donner kan niets met 'weigermoskeeën' Leerlinge naar rechter om verbod hoofddoek Politici in België maken zich zorgen om 'Belgenbajes' Tilburg Mv Swiss Sense vrijdag 4 maart 2011 .ynx-helikopter De 2 evacués zijn gisteren door de Libiërs overgebracht naar de Nederlandse ambassade in Tripoli en hebben Libië inmiddels verlaten. Over de vrijlating van de 3 bemanningsleden van de helikopter vindt intensief diplomatiek overleg plaats. SYRIË Marineschip Hr. Ms. Tromp was onderweg naar Somalië om deel te nemen aan de liÉassi antipiraterij-missie Ocean Shield van de NAVO. Naar aanleiding van de onrust in Libië is besloten het schip te laten keren. IRAK Tobruk Salum SAUDI- ARABIË fMarsa el Brega EGYPTE raphic Ronald Visser foto's NASA, Lex van Lieshout/ANP bron AFP, ANP, BBC en Ministerie van Defensie DEN HAAG - De recordprijs van ben zine leidt tot meer diefstal aan de pomp. Dat verwacht brancheorga nisatie Bovag. Tijdens de vorige prijspiek in 2008 nam het aantal automobilisten dat het tankstation verliet zonder te betalen flink toe. Ook de nieuwe recordprijs van ge middeld 1,697 euro, die volgens consumentenorganisatie United Consumers vandaag wordt be reikt, zet aan tot een stijging van het aantal 'doorrijders', denkt de Bovag. Groenewegen en Partners Ge rechtsdeurwaarders, belast met de opsporing van wanbetalers, spreekt zelfs van een stijging van het aantal benzinediefstallen van 15 procent. De recordprijs kan inderdaad een psychologisch effect hebben, waar door het aantrekkelijker wordt om de tank te vullen zonder af te reke nen, zegt Schuitema van de belan genvereniging van tankstations Be ta. „Maar harde cijfers om die aan name te staven, hebben wij niet." Automobilisten gedroegen zich bij het tankstation bij de vorige benzi- neprijspiek wel duidelijk agressie ver, aldus de Beta. „Dat probleem werd toen aangepakt met stickers op de pompen die duidelijk moes ten maken dat het grootste deel van de literprijs in de staatskas ver dwijnt. Wij denken dat iedereen inmiddels wel beseft dat de pomp houder niet verantwoordelijk is voor de woekerprijzen." Een liter euro ongelood kost van daag aan de pomp gemiddeld 1,697 euro. Het vorige record stamt uit juni 2008, toen voor een liter onge lood 1,692 euro betaald moest wor den. De dieselprijs bedraagt nu 1,409 euro per liter, een dubbeltje verwijderd van het record van 1,503 euro in juli 2008. Sinds het begin van de onrust in de Arabische wereld zijn de olie prijs en de daaraan gekoppelde brandstofprijzen bezig aan een op mars. Afhankelijk van hoe de situatie zich ontwikkelt, kan de benzine prijs verder stijgen tot 1,80 euro of 1,90 euro, denkt Paul van Selms van UnitedConsumers. „Theore tisch is dat mogelijk als de olieprijs weer richting de 140 dollar per vat gaat." DEN HAAG Staatssecretaris Atsma (Milieu) gaat bekijken of het mogelijk is de verwijderingsbijdrage voor grote witgoedapparaten, zoals wasmachi nes en ijskasten, versneld af te schaffen. Als dat niet lukt, onder zoekt hij de mogelijkheid de hef fing op nul te zetten.Begin dit jaar werd de verwijderingsbijdrage op kleinere elektronische apparaten al afgeschaft. DEN HAAG Minister Piet Hein Donner van Bin nenlandse Zaken ziet echt geen kans de moskeeën aan te pakken die weigerden mee te werken aan het onderzoek naar lijfstraffen en het verspreiden van antiwesterse sentimenten. Het Verwey-Jonker Instituut staakte uiteindelijk het onderzoek naar het pedagogisch klimaat tijdens informele onder wijsweekeinden in moskeeën. VOLENDAM De 15-jarige Imane Mahssan stapt naar de rechter om af te dwingen dat ze voortaan met een hoofd doek de klas in mag bij het Don Bo- sco College in Volendam, aldus een woordvoerder van het Bureau Dis criminatiezaken Zaanstreek/ Water land gisteren gezegd. De leerlinge verzocht de schoolleiding in februa ri vorig jaar een hoofddoek te mo gen dragen. Saif al-Islam, zei later ook dat een wapendeal met de Europese fabri kant EADS een 'belangrijke rol' had gespeeld bij de vrijlating. Later weersprak hij dat echter. Verder 'gijzelde' het regime van Kaddafi van 2008 tot 2010 twee Zwitsers na een diplomatieke rel die draaide om Kaddafi's vijfde zoon Hannibal. Hij en zijn vrouw Aline werden in Zwitserland opge pakt op verdenking van onder an dere mishandeling van personeel. Muammar Kaddafi reageerde woe dend. Zwitserse bedrijven in Libië moesten sluiten en olieleveranties werden stopgezet. Ook pakten de Libische autoriteiten twee Zwitser se zakenmannen op. Gedwongen door de gijzeling bood de Zwitser se president Hans-Rudolf Merz in 2009 in Tripoli zijn excuses aan voor de aanhouding van Hannibal en Aline. pagina 8: 'VS plannen aanval' BRUSSEL - Politici in België maken zich zorgen over de gevangenis in Tilburg, waar vooral Belgische ge detineerden zitten wegens overvol le gevangenissen in eigen land. De politici bij onze zuiderburen reageren daarmee op het plotselin ge vertrek van de directeur van de gevangenis. Die zou zijn opgestapt na problemen met het personeel. Senator Inge Faes van de Vlaams-nationalistische N-VA, de grootste Belgische partij, spreekt over een onstabiele sfeer. Zij vraagt zich af of België nog wel meer gevangenen, onder wie zwa re criminelen, naar Tilburg moet sturen. Faes vreest problemen voor het personeel en de gevangenen. De Belgische minister Stefaan De Cler- ck van Justitie vindt het opstap pen van de directeur een Neder landse aangelegenheid, zo liet hij Faes gisteren weten na vragen in het parlement. De Belgische autori teiten willen gewoon verder wer ken met diens opvolger. De Nederlandse directeur vertrok onlangs. Vorige maand had de onderne mingsraad van de gevangenis een brandbrief aan de regiodirectie ge stuurd, waarin werd geklaagd over de werkwijze van de directeur. Vol gens het Brabants Dagblad zijn me dewerkers geïntimideerd en afge luisterd. Swiss Sense Preventum 750 -272ÖÏ- vlakke uitvoering 160 x200cm -338?;- elektrische uitvoerinq 160x200cm BgJsfUH I O XS P RINGS MATRASSEN www.swiss sense.nl Middelburg: Mortiereboulevard 18a, tel: (0118) 60 65 94 KOOPZONDAG 6 maart a.s. 11.00-17.00 uur Kijk voor de openingstijden op de website. Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden. Week 09

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5