sport 131 voor Ajax Laatbloeier Fransen wil scoren op de meerkamp voor het Nederlands team UCI houdt vast aan verbod op 'oortjes' Utrechters aangevallen door Twente-fans vrijdag 4 maart 2011 Frank Demouge, Ismo Vörstermans en Adam Sarota van FC Utrecht zijn woens dagavond na de bekerwedstrijd tegen FC Twente aangevallen door fans van de thuisclub. Het incident vónd plaats toen de spelers, die niet tot de wedstrijdselec tie behoorden, naar de parkeerplaats liepen. Utrecht heeft een klacht ingediend bij de KNVB en onderzoekt het voorval om te kijken of er aangifte wordt gedaan. FC Twente liet in een verklaring weten het voorval „ten zeerste" te betreuren. door Hans Leber AMSTERDAM - Nederland krijgt op zondag 8 mei met FC Twente-Ajax een waardige bekerfinale. En RKC? Dat verloor gisteren mis schien met 5-1 in de Amsterdam Arena, maar kreeg, en dat is in Waalwijk héél belangrijk, met de gedeelde recette toch maar mooi de begroting voor dit seizoen slui tend. Iedereen tevreden. De nummer twee van de Jupiler League had nu eenmaal niets in te brengen tegen de nummer drie uit de eredivisie. De bekerromantiek schrijft misschien een verrassing voor, maar daar had Ajax geen zin in. Het werd dus een avondje waar op de verhoudingen in het Neder landse betaalde voetbal zich hel der presenteerden. RKC's tegen doelpunt kwam niet voor niets van het hoofd van... Ajacied Daley Blind. Ajax-trainer Frank de Boer had niet eens zijn sterkste opstelling het veld in gestuurd tegen de Waal- wijkers. Christian Eriksen, Eyong Enoh, Vurnon Anita, Toby Alder- weireld en ook Maarten Stekelen burg (sluimerende liesblessure) kregen een avondje rust. De ruststand (2-1) was een magere weergave van de gebeurtenissen, maar (vooral) Mounir El Ham- daoui zocht te veel het eigen geluk voor het doel van RKC-doelman Ohad Levita. Het zal De Boer niet hebben welgevallen, evenmin als de onnodige gele kaarten van Siem de long (een tackle van achte ren diep op de helft van RKC) en Miralem Sulejmani, die zijn adre naline niet onder controle had bij een opstootje met verdediger Si- gourney Bandjar. Voor Ajax is de landstitel, en even tueel een tweede plaats in de com petitie, het belangrijkste in ver band met de miljoenen van Cham pions Leaguedeelname. Dan komt de Europese campagne en pas daarna de nationale beker. En dus was het ook niet zo gek dat de Am sterdam Arena maar half vol zat, ook al was dat dus ruim voldoen de om de boekhouder in Waal wijk tevreden te stemmen. Voor de tweede helft haalde De Boer El Hamdaoui van het veld en posteerde daar De Jong. Vurnon Anita's rustige avondje was ten ein de, hij speelde de tweede helft zeer verdienstelijk naast Demi de Zeeuw. Na Ajax-doelpunten van Lorenzo Ebicilio en El Hamdaoui in de eerste helft, openden zich in de tweede helft de moe geworden RKC-sluizen. De Jong (twee keer) en De Zeeuw profiteerden: 5-1. Voor de oud-Ajacied Derk Boerrig- ter, wiens carrière zich volgens me nigeen, inclusief de aanvaller zelf, in de eredivisie zou moeten voort zetten, was er gisteren niets te ha len in de Arena. Daarvoor stond er gewoonweg te weinig om hem heen. De club uit Waalwijk was te licht. RKC's weg naar de halve fi nale liep dan ook via een haast on werkelijke, niet erg zware route. Al- mere City, SC Cambuur, Achil- les'29 en de amateurs van Noord- wijk waren wel héél bescheiden hindernissen. Ajax maakte gistera vond aan al die gekkigheid een ein de. Voor Frank de Boer is daar door de minst belangrijke prijs het meest dichtbij. En er komt een echte bekerfinale. Ajax-RKC Waalwijk 5-1 (2-1). 13. Ebe- cilio 1-0, 27. Blind 1-1 (eigen doel punt), 33. El Hamdaoui 2-1, 55. De Jong 3-1, 58. De Zeeuw 4-1, 85. De Jong 5-1. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Gele kaart: De Jong, Sulejmani (Ajax), Varela, Bandjar, Braber (RKC Waalwijk). Aantal toeschouwers: 27.500. Bijzon derheid: 73. Sulejmani (Ajax) mist straf schop). door Wilko Voordouw PARIJS - 'Groentje' Remona Fran sen (25) bijt vandaag voor de Ne derlandse ploeg het spits af op het Europees kampioenschap indoorat- letiek in Parijs. Ze bindt op de vijf kamp de strijd aan met gelouterde tegenstandsters als haar Estse trai- ningsgenoot Kaia Kand, de Litouw se Austra Skuyjte of de Frangaise Antoinette Nana Djimou. Voor Fransen is het EK in Pa- rijs-Bercy het eerste internationale titeltoernooi. „Een goede voorbe reiding op de Olympische Spelen", aldus de atlete uit Voorhout, die het grootste deel van de week op sportcentrum Papendal woont. Fransen is een laatbloeier. Dat haar carrière het afgelopen jaar zo'n vlucht kon nemen, is het ge volg van een radicaal besluit. Iets meer dan twee jaar geleden be sloot de atlete om zich helemaal aan haar sport te gaan wijden. Dat betekende een forse verandering in haar leven. Zo ging de fysiothe rapeute minder werken: van der tig uur naar ongeveer tien uur per week. Die stap betekende ook dat ze haar eigen woning moest opge ven. Fransen trok weer in bij haar ouders. Verder ging ze meer en harder trainen: vier dagen per week onder leiding van de bonds coach meerkamp Ronald Vetter op Papendal. Samen met de uit Vlissingen afkomstige Yvonne van Langen-Wisse en de al eerder ge noemde Kand. Haar werk is nog al tijd in Leiden. „Ik wilde gewoon nog één keer alles op mijn carrière als atlete zetten. Kijken wat ik er uit kan halen. Zodat ik later nooit spijt zal hebben." Haar ouders staan vierkant achter de plannen. Sinds enige tijd krijgt ze steeds meer bewijzen dat haar keuze de juiste is geweest. Allereerst was daar de uitnodiging voor de vijf kamp tijdens het EK atletiek. Ver der scoorde Fransen anderhalve week geleden tijdens het Neder lands kampioenschap meerkamp in Apeldoorn nieuwe persoonlijke Remona Fransen: „Ik heb altijd gezegd dat ik niet ben gaan sporten voor het grote geld." foto Koen van Weel records op de 60 meter horden en bij het verspringen. Ze maakte die vijfkamp overigens niet af Ze stop te voor de afsluitende 800 meter. „Er zit voldoende rek in", glundert Fransen, die gisteren onder de in druk was van het Palais Omnis- ports de Paris-Bercy. „Wat een ga ve zaal." Haar persoonlijk vijfkamprecord dateert van 2009. Toen kwam ze tot 4276 punten. Vandaag, op de openingsdag van het EK in Parijs dat tot en met zondag duurt, komt de atlete dus vijf keer in actie: op 60 meter horden, hoogspringen, kogelstoten, verspringen en de 800 meter. Fransen denkt dat ze beter in de zaal kan scoren dan in de bui tenlucht. Want op de zevenkamp moet ze ook speerwerpen - een discipline waar ze een broertje dood aan heeft. „Ik ben meer een sprongmeerkampster, zowel ver als hoog. En horden vind ik leuk. Het kogelstoten is weer wat min der en de 800 meter is gewoon een kwestie van overleven", om schrijft ze haar werkzaamheden van vandaag in Parijs. Fransen werd door de Europese At letiek Federatie voor Parijs uitgeno digd op grond van haar prestaties, die ze in mei vorig jaar tijdens de beroemde Hypo Meeting in het Oostenrijkste Götzis had geleverd. Daar kwam ze in een zevenkamp tot maar liefst vijf persoonlijke re cords. Amper een maand later be wees ze dat ze dat er meer moge lijk was en vestigde de 1.90 meter lange atlete op de Europacup meer kamp in Hengelo een nieuw per soonlijk record van 5993 punten. Dat ze als meerkampster ook een uitstekend hoogspringster is, be wijst ze met haar beste prestatie op die discipline: 1.87 meter, één centimeter onder het Nederlands record. Zeker tot en met de Spelen van 2012 zal haar leven vooral in het teken staan van haar atletiek- carrière. De A-status - die ze kan verdienen door vandaag bij de top acht te ein digen - zou haar in ieder geval wat meer financiële armslag geven. „Dat is zeker waar. Maar ik heb al tijd gezegd dat ik niet ben gaan sporten voor het grote geld", lacht ze. „Of nou ja, dan had ik een an dere sport moeten kiezen." door Cilya van der Kooy AlCLE - De internationale wielren- unie UCI houdt vast aan het ver bod op communicatiemiddelen tij dens wedstrijden. De mondiale fe deratie maakte dit gisteren bekend na een onderhoud tussen voorzit ter Pat McQuaid en vertegenwoor digers van de wielerploegen. De preses heeft wel toegezegd dat het verbod op de zogenoemde oortjes tussentijds wordt geëvalueerd. Harold Knebel (Rabobank), Bjar- ne Riis (Saxo Bank) en Patrick Lef- evere (Quick-Step) kregen in Aigle de kans hun standpunt aan Mc Quaid toe te lichten. De aanwezige teambazen wilden gisteren niet inhoudelijk op de bij^ eenkomst ingaan. Een woordvoer der van de Raboploeg meldde wel dat zij bij hun standpunt blijven dat communicatie in de koers toe gestaan moet zijn. Vandaag voeren ze daarover een bespreking in de vereniging voor professionele wie lerploegen, de AIGCP. De drie vertegenwoordigers leg den vooral de nadruk op de veilig heid van de renners, die door het verdwijnen van de oortjes zou af nemen. McQuaid verzekerde hen dat de UCI met wedstrijdorganisatoren en koerscommissarissen per direct afspraken zal maken om de veilig heid op andere manieren de hoog ste prioriteit te geven. Het verbod geldt overigens dit jaar nog niet voor de grote koersen uit de World Tour. De renners kun nen daarom vanaf zondag in Pa- rijs-Nice wel met oortjes rijden. Volgend seizoen verbiedt de inter nationale wielrenunie het gebruik van communicatiemiddelen in alle wedstrijden. Ryan ten Doeschate (midden) viert een klein feestje met enkele ploeggenoten, nadat de Zuid-Afrikaan Jacques Kallis door zijn toedoen het strijdtoneel in Mohali heeft moeten verlaten. foto Harish Tyagi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57