zeeland 123 schipperskind te boek gesteld van Ina in het Engels 4Ook in carnavalsland neemt de vergrijzing toe' Klusjes in het dorp tijdens opplusdag Werk Rik Vandewege is te zien in stadhuis Gevarieerd aanbod workshops Toonbeeld Pluimveehouders in werkgroep vossen Scheldezonen brengt 'symfonie in Rood' vrijdag 4 maart 2011 z Fanfare De Scheldezonen uit Nieuw Namen geeft zaterdag 26 maart het concert 'Rood' in dorps huis De Kauter. De Scheldezonen doen dat met het Vlaamse Orkest van de Rode Muizen. Dit 25-koppig mini-symfonisch orkest heeft een brede samenstelling, met houtbla zers, strijkers, koperblazers, slag werkers, gitaristen en zangers. Het concert begint om acht uur 's avonds. Kaarten kosten aan de kas sa tien euro, in de voorverkoop 7,50 euro, onder meer te bestellen via arobbrecht@zeelandnet.nl of an dere leden van de fanfare. WATERLANDKERKJE De gemeente Sluis houdt vrijdag 11 maart een opplusdag in Waterland kerkje. Inwoners van het dorp wordt gevraagd die dag, samen met gemeentemedewerkers, klus jes te doen. Die worden in beeld ge bracht door de gemeente en de dorpsraad. Aanmelden kan vandaag nog via 06-51880877 of op www.waterland- kerkje.com. TERNEUZEN In de expositieruimte van het stad huis in Terneuzen, de Passerelle, is tot en met 1 april een tentoonstel ling te zien van schilderijen van Rik Vandewege. Deze Belgische kunstenaar exposeert in alle delen van de wereld. Beeldhouwen, kera miek en schilderijen. De schilde rijen voor deze tentoonstelling zijn geschilderd met acrylverf op pa pier, verlijmd op hout. Zijn werk geeft de inhoud niet gemakkelijk prijs. De kijker moet er even de tijd voor nemen om het werk op zich te laten inwerken. TERNEUZEN Toonbeeld start deze maand een aantal workshops. Het gaat om mo zaïek voor kinderen, boetseren op de draaischijf, wandreliëf in natte klei, iLife, glaskunst, liedbegelei ding op gitaar, kinderboek schrij ven en illustreren, aquarel anders en een musicalklas. Informatie over de workshops is te vinden op www.terneuzen.nl/toonbeeld. Daar kan ook een inschrijfformu lier van de gewenste workshop worden gedownload. Toonbeeld is tussen 7 en 14 maart gesloten. ZUIDDORPE De Stichting Faunabeheereenheid Zeeland (FBE) heeft een werk groep geformeerd, die de overlast van vossen voor hobbypluimvee houders bestudeert. In die groep zijn ook de pluimveehouders verte genwoordigd. Aanleiding is de vos- senproblematiek in en om Zuiddor- pe. De provincie vroeg FBE om een advies. De beheereenheid heeft daarom een werkgroep Vossenpro- blematiek in het leven geroepen, waarin ook jagers en vertegenwoor digers van Staatsbosbeheer en FBE zitten. Een advies wordt op korte termijn verwacht. NIEUW NAMEN De Orion wacht op het tij voor Hansweert. Voorop staat Ina's broer Jan. illustraties uit Ina's Story door Raymond de Frel SAS VAN GENT - Stel je voor. Een carnavalsstoet die alleen nog maar uit versierde rollators bestaat. Het is de nachtmerrie van de ware car navalsvierder. Misschien een beet je overdreven, maar het is toch goed om er over na te denken. Want ook in carnavalsland neemt de vergrijzing toe. Vooral daarom gingen vijftien loopgroepen en de bouwers van een grote carnavalswagen gister ochtend graag in op een verzoek van de basisschool Prins Frederik Hendrik om een kijkje te mogen nemen op de bouwplaats bij de Vlaanderenhal. „We merken nog niet dat het gevoel voor carnaval af zwakt, maar dit is natuurlijk een prima manier om die tendens voor te zijn. Wie weet leidt dit be zoek tot opvolgers voor de wagen bouwers", zei Naomi Lijbaert na mens alle verenigingen die gebruik maken van de loods. Vooral de kleinsten waren onder de indruk van een draak, al durf den ze er best bij te gaan staan. Toen ze even later bij een huisje werden weggestuurd omdat er een leeuw in zou zitten, sloeg de schrik hen toch om het hart. Voor al toen de onzichtbare leeuw even flink van zijn neus maakte. leven aan boord van het schip de Orion, waar de hele familie moest meewerken. Het gaat over het pas sen en meten in een piepklein roefje en een nog kleiner vooron der. Over een volstrekt gebrek aan privacy, het koken op twee petro leumstellen in een bloedheet keu kentje en over het permanente heimwee van de kinderen. Maar ook over de zondagen, waarop nog minder mocht dan doorde weeks. Het boek is geschreven in het En gels, maar Van Arragon, die nog goed Nederlands spreekt en schrijft, is in overleg over een verta ling in het Nederlands met verta ler Harry de Groot. Voor achtergrondinformatie en il lustraties heeft de schrijfster zich gewend tot Frank de Klerk, ge meente-archivaris in Kapelle. In het archief in het gemeentehuis in Kapelle ligt Ina's Story op werkda gen 's ochtends ter inzage. Ina's Story is verkrijgbaar door een checque van 19,50 euro op te sturen naar North Mountain Press, 181 Thor pe Road, Kentville, Nova Scotia, B4N 3V7 Canada. Anne van Arragon en Ina Deurwaarder in Nova Scotia, Canada. Niet alleen de kinderen keken hun ogen uit. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53