De 2 Heeren wil weer open Ooievaars in gespreid bed in Sluis Spookhuis toch tegen de vlakte Bomen weg voor pad jt £j\j 21 ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 RECHTBANK Rechter doet volgende week uitspraak over verzoek voorlopige voorziening 'De Piraat' Automobiliste zwaar dronken De lotgevallen van een doodgeboren schipperskind Vrijdag 4 maart 2011 Goede oude tijd echt kwijt na sloop Goedertijt Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Tijdens de voorjaarsvakantie dagelijks geopend Duinweg Oostkapelle door Martijn de Koning en Raymond de Frel middelburg - Café De 2 Heeren in Terneuzen wil zo snel mogelijk zijn deuren weer openen. Het in de Nieuwstraat gesitueerde café heeft een voorlopige voorzie ning aangevraagd, omdat zij het niet eens is met de maatregel van burgemeester Jan Lonink van de gemeente Terneuzen om het eta blissement voor drie maanden te sluiten. Lonink vindt dat De 2 Hee ren medeverantwoordelijk is voor de schermutselingen aan de achter zijde van het café in de nacht van zaterdag 12 en zondag 13 februari, die uitmondden in een schietpar tij. Daarbij raakten twee mensen zwaargewond. Van één van hen, VC Vlissingen-voetballer Sinan Co- ban, is bekend dat hij inmiddels uit het ziekenhuis is ontslagen. Hij was afgelopen weekend toeschou wer bij een wedstrijd van zijn voet balclub. Lonink stelde eerder dat verant woordelijkheid van de uitbater niet stopt bij de voordeur. Boven dien stond De 2 Heeren bij ge meente en politie al langer te boek als een 'probleemcafé'. De 2 Hee ren laat het daar niet bij zitten. In afwachting van de uitspraak van de rechter over het al dan niet te rechte optreden van Lonink, wil het café een voorlopige voorzie ning, zodat het in elk geval voorlo pig weer open kan. Gistermiddag boog de rechtbank in Middelburg zich over dat ver zoek. Een vertegenwoordiger van de gemeente Terneuzen drong er met succes op aan om de zaak ach ter gesloten deuren te behandelen, omdat er vertrouwelijke informa tie op tafel zou worden gelegd. Ei genaar Peter Rijke wilde na de zit ting geen verdere uitleg geven. Eer der gaf hij aan het 'asociaal' te vin den dat zijn zaak op het incident wordt aangekeken. Volgens Rijke hebben zijn portiers juist gehan deld door de groep buiten te zet ten. Het pistool waarmee de dader schoot, is zeker niet in de zaak ge weest, gaf Rijke aan. De cafébaas ontkende verder dat er in zijn zaak drugs gebruikt of gedeald zou wor den. De rechter doet uiterlijk maandag 14 maart uitspraak. axel - Een 37-jarige automobiliste uit Axel is in de nacht van woens dag op donderdagbetrapt op het rijden onder invloed. Dat gebeur de rond 1.00 uur in de Generaal Meijerstraat in Axel. Uit de adema nalyse bleek dat de vrouw ruim 2,7 maal teveel had gedronken. Tegen haar is proces-verbaal opgemaakt en haar rijbewijs is ingevorderd. door René Hoonhorst sluis - De ooievaar is voor Sluis de laatste jaren een ware lentebode. De nesten aan Sint Donaes en het Minnepad trekken eind februari, begin maart vaak al belangstelling van stelletjes uivers. De bewoners van het stadje ver welkomen de ooievaars graag. Ze kwamen enkele jaren terug nog in actie toen nijlganzen een ooie- -vaarsjong te grazen namen. De ganzen werden 'gedeporteerd', om dat ze de babybrengers bedreig den. Toen tijdens snoeiwerkzaam- heden op de wallen werd geconsta teerd dat de kruin van een popu lier geheel was verrot, welde het idee voor een derde ooievaarsnest spontaan op: de kale stam tussen Oost- en Zuidpoort werd voorzien van een derde ooievaarsnest. Tot aan begin deze eeuw weiger den ooievaarsparen de aangebo den nesten vaak. De huidige nes ten voldoen blijkbaar beter aan de eisen, want de twee overige nes ten in Sluis trekken al jaren tijdelij ke bewoners. „We hebben goede hoop dat er ook ooievaars op de nieuwe plek op de wallen afko men als de werkzaamheden aan de Oostpoort over twee weken zijn afgerond", zegt een woord voerster van de gemeente Sluis. De gemeente is blij met de ooievaarsparen die de stad Sluis als broedplaats kiezen, zoals aan Sint Donaes (foto links) en bij het Minnepad. Sinds deze week is een door de bliksem getroffen boom tussen Zuid- en Oostpoort (foto rechts) ingericht als derde liefdesnest. foto's Mark Neelemans door Raymond de Frel sas van gent - Het spookhuis aan de Poeldijk in Sas van Gent gaat alsnog tegen de vlakte, tenzij zich nog snel een koper aandient. Een poging van de Heemkundige Kring Sas van Gent om de oude di recteurswoning voor sloop te be hoeden, liep gisteren op niets uit. De heemkundigen hadden een overleg met IPCA Autobekledin- gen uit Assenede, de eigenaar van het spookhuis. IPCA wilde het pand slopen, vooral omdat omwo nenden overlast hadden van (nach telijk) bezoek aan het vervallen huis. „Wij wilden bekijken hoe we het markante gebouw konden be houden, zonder dat er overlast voor de omgeving zou zijn. IPCA wilde wel spreken over uitstel van sloop, maar de omwonenden niet. Dan houdt het op. Jammer, er gaat een stuk Sasse historie verloren. Maar wij hebben ook begrip voor het standpunt van de omwonen den. Op 15 maart begint de sloop", aldus vice-voorzitter Joop van Hecke van de Heemkundige Kring. Meer dan 1600 sympathisan ten tekenden op www.redhet- spookhuis.nl een petitie. oostburg - Waterschap Schelde- stromen begint komende maan dag met de kap van zestig bomen langs de Scherpbierseweg. Daar moet het fietspad tussen Oostburg en Groede komen te liggen. Het gaat om 57 populieren en een klein aantal wilgen. Voor de popu lieren worden nog deze maand es sen teruggezet. De wilgen worden teruggeplant bij buurtschap Scherpbier. Het spoedig vervangen van de bomen is nodig, omdat an ders de, vliegroute van dwergvleer muizen dreigt te verdwijnen. De Scherpbierseweg is de hele week afgesloten. Er wordt een om- leidingsroute ingesteld. Het begin van de daadwerkelijke aanleg van het pad staat gepland voor augustus. Begin volgend jaar moet het klaar zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51