nostalgisch nepstraatje zeeland 125 Vlissingse woningcorporatie timmert deur en ramen dicht Zaterdag 16 april Fietser gewond na botsing op rotonde Terrassen alsof je boven de zee zweeft Eerste golfschade aan Thoolse dijk AANKONDIGING VAN EEN WERK Winkeldieven aangehouden Hebron officieel geopend vrijdag 4 maart 2011 Bij de officiële openingsdag van 't Spuistraatje is een extra publiekstrekker bedacht: honderd vijftig mensen kunnen er gratis een voorstel ling in het Zeeuws Planetarium bezoeken. Aanmelden: www.zeeuwsplanetarium.nl. GOES Een 15-jarige fïetsster uit de ge meente Borsele is gistermiddag rond 14.30 uur gewond geraakt bij een aanrijding op de rotonde in de A. Fokkerstraat in Goes. Een 39-jari- ge automobiliste uit de gemeente Goes verleende op de rotonde ter hoogte van de McDonald's geen voorrang aan het meisje. Het slacht offer is even buiten bewustzijn ge weest Ze liep letsel aan haar heup op. De rotonde is anderhalf jaar ge leden heringericht. Fietsers kun nen nu zowel van links als rechts komen. VLISSINGEN Deze zomer zien drie horecagele genheden op de boulevard van Vlis- singen hun terras uitgebreid met plateaus die op de glooiing staan. Gasten hebben er het gevoel dat ze boven het water zweven. De terras sen bestaan uit driehoekige modu les van composiet, oftewel kunst stof, staand op stalen pilaren. Ze zijn omheind met glas en een leu ning, waarin verlichting wordt ver werkt. Waterfront wil vier van die modules (voor 11 bij 5,5 meter) en de andere restaurants acht (voor 22 bij 5,5 meter). VLISSINGEN POORTVLIET De proef met een golfsimulator op de dijk bij Poortvliet heeft na drie dagen al schade opgeleverd. Op zich was dat ook de bedoeling, want alleen bij schade weten de on derzoekers wat de dijk kan hebben. Het kwam echter wel eerder dan verwacht. Bij een klein golfje werd een gat in de dijk geslagen en de weg onderaan de dijk - aan de Oos- terscheldekant - kwam omhoog. Verder verzakte een trap. Door de snelle schade liggen de onderzoe kers nu voor op schema. De schade wordt hersteld. MEEST CELEZEN 1Rolitie streng bij feest Bruinisse 2. WD grootste partij op S-D 3. Inbraak in woning in Zierikzee TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Lees het laatste nieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland door Theo Giele Woningbouwcorporatie l'Escaut treft maatregelen om het binnen dringen van leegstaande woningen in het Vlissingse Middengebied te verhinderen. Woensdagavond brak er brand uit in een bovenwoning van een leegstaand huizenblok aan de Sottegemstraat. Toen de brand weer in de Sottegemstraat arriveer de, bleek de voordeur open te staan, aldus officier van dienst Ru dy Ovaa. De brandweer gaat uit van brandstichting. In de vroege nacht laaide het vuur opnieuw op, vermoedelijk doordat het was blij ven smeulen in het met riet ver sterkte stucwerk van de plafonds. De voordeuren van de woningen zijn al dichtgeschroefd. Gas en elek triciteit zijn afgesloten. l'Escaut gaat nu ook alle ramen op de bega ne grond dichttimmeren. Daartoe was al voor de brand besloten na overleg met brandweer en politie. auto's kwijt, maar er is daar ook nog ruimte voor nog meer attrac ties. Er komt een uitgebreide ver koop van antiek en brocante en een winkel voor de verhuur van elektrische fietsen en solexverhuur van Jac Goense. Beide zaken moe ten nog helemaal gerealiseerd wor den, maar dat gaat lukken in de maand tot de opening op 16 april, voorspelt Faasse. Bovendien zijn er plannen voor de vestiging van een Oosterschel- deaquarium, meldt hij. Maar dat idee moet nog verder uitgewerkt worden. Het aquarium zou in de foto Ronald den Dekker buitenlucht komen staan, vertelt Faasse. „Dan is er ook wat te zien voor mensen die niet meteen ge bruik willen maken van de betaal de attracties; wellicht dat die be zoekers later nog eens terugko men. We willen van het plein een levendig centrum maken, met ban ken en beplanting. Samen met de terrassen van restaurant De Jag- klub, met uitzicht op de nieuwe aanlegsteiger van Uithaven Marina voor schepen tot twintig meter die ook gereed ligt voor plaatsing, moet het hier een gezellige ver- blijfsruimte worden." worden afgerond. drijft hij er straks: Eva Solo, met een designlijn keukenaccessoires, en Jaspers Mode, met de Italiaanse kledinglijn Antony Morato. In de overige winkelpanden komen Ca deau Cottage, Lief! kinderkleding, Sia Homefashion, Long Island Li ving woondecoratie, Italiaans sche pijs, Misjamar Damesmode, Ro- j mor Shoes en JSB Sieradenshop. j Bezoekers van het Lasergamecen- trum kunnen er bovendien de fo to's bekijken en kopen die tijdens het spel van hen gemaakt zijn. Op het grote parkeerterrein achter de loodsen kunnen bezoekers hun Aanbestedende dienst: Gemeente Middelburg Project: Valorisatie Langstraat Arnemuiden, Smaco 21 Het werk is gepubliceerd op 28 februari 2011 op www.aanbestedingskalender.nl VLISSINGEN - Een 30-jarige vrouw uit Valkenswaard en een 46-jarige vrouw uit Eindhoven zijn gister middag in Vlissingen aangehou den wegens winkeldiefstal. Het tweetal werd rond half een op heterdaad betrapt op diefstal van verschillende goederen in een boekhandel aan de Walstraat. Verder bleek dat in de bestelauto van de vrouwen nog meer goede ren lagen, afkomstig van diefstal uit verschillende winkels in Vlis singen. NIEUWERKERK - De kleinschalige zorgvoorziening Hebron in Nieuwerkerk is gisteren officieel geopend door Wim Dorst. Hij nam drie jaar geleden het initiatief voor het centrum voor dementerende ouderen met reformatori sche achtergrond. De aanleiding was dat in 2006 bij zijn oma Alzheimer werd geconstateerd. Dorst - zelf ook werkzaam in de zorg - wilde graag een prettige leefomgeving voor haar. In 2007 ging hij langs de kerkenraden met zijn plan. „We hebben veel gepraat, maar er staat nu iets waar we best trots op mogen zijn", zei Dorst bij de opening. Op de foto Wim Dorst (rechts) met zijn oma, mevrouw Dorst-Lokerse. foto pzc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45