241 zeeland Goes moet nieuw onderzoek doen naar trillingen van spoor Transferium bij Goes sluit 1 mei definitief Zwijmelwinkelen in een; Storten van vuil slib op oude stort Kleverskerke niet bestraft ELKWEERVOORZIENING De Kamperlandse Uithaven heeft er een attractie bij: sfeerwinkelen. Het haventerrein wordt langzamerhand 1 een uitgebreide elkweervoorziening. En het is nog niet af 1 weekenddiensten vrijdag 4 maart 2011 S3883S door Frank Balkenende GOES - Goes moet een vervolgon derzoek naar trillingen van goede rentreinen laten doen. Het eind vo rig jaar gehouden onderzoek is in compleet, omdat TNO te weinig goederentreinen met een snelheid van tachtig kilometer per uur heeft laten meten. Er zijn vier treinen met deze snel heid gemeten en dat is te weinig om er conclusies aan te kunnen verbinden. Goes heeft de gegevens nodig om te kunnen kiezen tussen de aanleg van een betonnen, bovengrondse spoorbak of een permanente snel heidsbegrenzing van goederentrei nen tot zestig kilometer per uur, zoals railbeheerder Prorail heeft voorgesteld. De gemeente wil de hinder voor bewoners langs het spoor beper ken met het oog op een voorspel de toename van het aantal goede rentreinen. Goes wil niet alleen dat bewoners minder geluid, maar ook minder trillingen te verduren krijgen. De spoorbak kost naar schatting zo'n 40 miljoen euro. Uit de laatste on derzoeksresultaten blijkt dat een permanente snelheidsbeperking tot zestig kilometer een alternatief voor een spoorbak zou kunnen zijn, tenminste als er bij de Kloe- tingseweg een wissel wordt ver plaatst. Die voorzichtige conclusie trekt wethouder Loes Meeuwisse. Zij wil echter eerst het vervolgonder zoek afwachten alvorens harde uit spraken doen. Dat vervolgonderzoek blijft be perkt tot het meten van één goede rentrein die met veertig, zestig en tachtig kilometer op één of enkele dagen over het traject rijdt. TNO voert de metingen uit. Goes moet in mei een eindrapport in bezit hebben, omdat de gemeen te die maand met minister Schultz van Haegen van Infrastructuur en Milieu spreekt over het spoorpro- ject. Voor 1 september dient er een dui delijk plan van aanpak voor de treinhinder in Goes te liggen. Op die datum moet Prorail immers be ginnen met het treffen van geluids- werende maatregelen in Goes. door Luc Oggei GOES - Het transferium bij de Zee landhallen in Goes wordt per 1 mei definitief opgeheven. Dat heeft het college van burgemeester en wethouders besloten aan de hand van een eigen evaluatie van de voorziening. Daaruit is onder meer gebleken dat de kosten te hoog zijn en dat parkeeropbrengsten elders in de stad worden misgelopen. De uit slag van een door de Werkgroep Autovrije Dag gehouden enquête onder automobilisten met als con clusie dat het transferium moet blijven bestaan, heeft niet tot ande re inzichten geleid, zegt burge meester René Verhulst. Met het besluit komt er na tien jaar een einde aan het transfe rium. Bezoekers van de binnen stad kunnen er op dinsdag en za terdag hun auto neerzetten en wor den vervolgens per bus gratis naar het centrum gebracht. Het transfe rium is indertijd in het leven ge- MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank heeft de gemeente Mid delburg en Waterschap Schelde- stromen op formeel-juridische gronden vrijgesproken van het ille gaal storten van vervuild slib op een oude stortplaats bij Kleversker ke. In de aanklacht van het functio neel parket van het Openbaar Mi nisterie stond niet duidelijk om schreven om welke stoffen het des tijds ging. Om die reden kon de rechtbank roepen om de parkeerdruk in het centrum te verminderen. Na een voorzichtig begin groeide het transferium uit tot een succesvolle voorziening. In 2008 kondigde het toenmalige college aan de voorzie ning te willen afschaffen. Argu menten waren het beperkte ge bruik tegenover de kosten (80.000 euro per jaar) en de ongewenste concurrentie met de toen nog in aanbouw zijnde parkeergarage aan de Westwal. Het huidige college heeft het transferium op de bezui- nigingslijst gezet en wilde het al opheffen zodra de parkeergarage gereed was. Na kritiek op dat voornemen voer de Goes een onderzoek uit naar het gebruik, maar dat verdween in de prullenbak omdat de resultaten niet representatief waren. Niet het aantal auto's, maar het aantal per sonen in die auto's was van belang om de kosten van het busvervoer goed in kaart te kunnen brengen. Nu is gebleken dat de kosten te hoog zijn. Winkeliers nemen hun nieuwe onderkomens onderhanden terwijl de laatste werkzaamheden aan 't Spuistraatje door Claudia Sondervan Rieten kappen, ge- potdekselde schuur- wanden, klinkerstraat jes, dorpspomp, glas-in-lood, oude te- gelstoepjes, sierlijsten om de ra men en groen-witte luiken: het Spuistraatje, de nieuwste winkel straat van Kamperland, is een zwij- melstraatje voor wie van Anton Pieck-sferen houdt. Verstopt in een stalen loods op het haventerrein is het straatje de nieuwste attractie van de Uitha ven, het recreatieterrein van onder nemer Alex de Zwart, waar ook het Lasergamecentrum, het Zeeuws Planetarium en restaurant de Jagklub zijn ondergebracht. Onder de stalen spanten van de planetarium-loods liggen echter pannendaken met heuse schoorste nen en zelfs een oude - maar loze - regenpijp. Er zal nooit een regen spat vallen op winkelend publiek. Over een dag of drie is het buiten- rerrein - vroeger een haveloos stuk asfalt - volledig bestraat en maken de eerste winkels zich op om open te gaan. Nog één van de dertien winkeltjes is te huur. De Zwart ontdekte het concept van de nos- j talgische, overdekte winkelstraat bij collega-ondernemer Jan Boer: die bouwde in de Graanschuur in Giessenburg zo'n winkelcentrum en werd er zo succesvol mee dat er inmiddels nog twee van dergelijke centra bijgebouwd zijn. De Kamperlandse onderne mer Jasper Faasse treedt voor De Zwart op als coör dinator van de Uithavenactivitei- ten, en Faasse stapte er zelf ook in als ondernemer. Twee winkels gisteren niet anders dan Water schap Scheldestromen en de ge meente Middelburg vrijspreken. Twee weken geleden eiste het Openbaar Ministerie nog boetes van elk 25.000 euro tegen de beide overheden wegens het storten in 2006 en 2007 van het vervuild slib, afkomstig uit de vesten van Mid delburg. Het storten gebeurde destijds in opdracht van het waterschap; de gemeente had de vergunning ver leend. Zaterdag 5 en zondag 6 maart 2011 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Kring-apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906, za. 9.00-12.30 uur. Via dienstsluis (aanbellen op nummer 18): zaterdag 17.00-18.00 uur; zon- en feest dagen van 12.00-12.30 en van 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Zierikzee 0653671600,1, Westhoek 0653674446, Duiveland, 0622331441. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive-1 land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdie ren za 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437..

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44