'De Columbus' biedt schat aan 221 zeeland Nieuwe vergunning frietkraam Muzikale krachtenbundeling in Biet De onderwijsservicebus van de Zeeuwse Bibliotheek kreeg de naam 'De Columbus'. Deze mobiele schoolmediatheek deed gistermiddag Sirjansland aan tijdens een presentatietour. Nieuwbouw Borrendamme snel van start Publiek kiest favoriete films jubileum FiZi de Columbm vrijdag 4 maart 2011 S ONDERWIJSSERVICEBUS RENESSE - De gemeente Schou- wen-Duiveland heeft de jaar- rond-vergunning voor een friet kraam op het evenemententerrein in Renesse ingetrokken. In plaats daarvan is nu een vergunning ver leend voor de periode april tot ok tober. De oude vergunning is ingetrok ken omdat de eigenaar nooit is ko men opdagen met z'n kraam en dat was hij - volgens de tekst in de vergunning - wel verplicht. De man is door de gemeente aange schreven om alsnog aan de vergun ning te voldoen en toen dat niet gebeurde is de vergunning inge trokken. De exploitant heeft daar na een andere vergunning aange vraagd. Tijdens de onlangs gehouden ver gadering van de ondernemersvere niging bleek dat de ondernemers niet onverdeeld gelukkig zijn met de komst van de kraam omdat in Renesse al voldoende fastfoodza- ken zijn. De kraam is echter niet tegen te houden, zegt wethouder Ad Verse- put. „We mogen gewoon geen on derscheid maken tussen de ver schillende soorten kramen. Het maakt niet uit of het nu gaat om een frietkraam of een groente- kraam. Daar zijn verschillende ge rechtelijke uitspraken over. Als wij wel onderscheid zouden maken zouden we zo bij de Raad van Sta te staan", zegt Verseput. ZIERIKZEE - De nieuwbouw van Al- lévo-zorgcentrum Borrendamme gaat binnenkort van start. Maan dag 2i maart 'wordt de eerste paal geslagen. Daarmee start de eerste fase van de bouw van de nieuwe woonservicezone. De bewoners van Borrendamme en de aanleun woningen krijgen in het nieuwe complex al naar gelang hun per soonlijke situatie de beschikking over een zit/slaapkamer in een van de groepswoningen of een 3-kamerappartement. De begane grond van het nieuwe gebouw op de hoek van de Scheldestraat en Grevejingenstraat krijgt een buurt functie. Er komt onder meer kin deropvang, een gezondheidscen trum en een apotheek. BUUTE KIEKE In haar weblog Buute Kieke schrijft Melita Lanting over de natuur op Schouwen-Duiveland. Tips? buutekieke@gmail.com Tips voor de redactie kunt u sturen naar schouwen-duiveland@pzc.nl door Ali Paitkow Sirjansland liep er gister middag niet massaal voor uit, maar de leerlingen van openbare basisschool Dui- veland snapten wel dat zij een voorrecht kregen gepresenteerd: 'De Columbus', ofwel de onder wijsservicebus. Het gaat om een noviteit op het ge bied van de mobiele schoolmedia theek. De Zeeuwse Bibliotheek heeft er een landelijke primeur mee. De tien meter lange trailer vervoert een documentatiecen trum met naslagwerken, zes com puteraansluitingen, een flatscreen voor presentaties en een zogehe ten interactieve surfacetable, of simpel gezegd: een tafel waarvan het blad vier computerschermen herbergt die met de vingertoppen bediend kunnen worden. In de trailer is ook een klein podium in gebouwd voor presentaties. Het in terieur wordt verlicht met leds in ZIERIKZEE - Ook het publiek heeft inbreng in de FiZi-Tiendaagse, het gevarieerde programma ter viering van het tienjarig bestaan van het Zierikzeese filmtheater van 11 tot en met 20 maart. Zo hebben de bezoekers een keuze kunnen maken uit een selectie voor de favoriete publieksfilms. De meeste stemmen zijn uitge bracht op het familie-epos Fanny en Alexander van Ingmar Bergman en op het Zeeuwse drama Wilde Mossels van filmmaker Erik de Bruijn. Deze verkozen publieks films worden respectievelijk ver toond op woensdagavond 16 en donderdagavond 17 maart, aan vang beide avonden 19.30 uur. allerlei kleurschakeringen. De boe kenrekken zijn eenvoudig demon tabel, zodat het aanbod voortdu rend kan worden afgestemd op de doelgroep die op een bepaalde dag wordt bezocht. 'De Columbus' is ontworpen door de Vlaamse archi tect Eddy Brants en is uitgevoerd door carrosseriebouwer Akker mans in Oud-Gastel. De onderwijsservicebus wordt pas op 16 maart in de studio van Zee- landnet in Kamperland officieel in gebruik genomen, maar de afgelo pen dagen maakte de bus al een kennismakingstourtje. Dat voerde langs de scholen in Zeeland die meedoen met het pilotproject rond deze voorziening. Die presen- tatietocht werd gistermiddag afge rond bij obs Duiveland in Sirjans land, de enige school in deze regio die een jaar lang meedoet in de proef met 'De Columbus'. „De komende dagen gaat de bus nog even terug naar de bouwer voor de afwerking van nog wat kleine voorzieningen en vanaf ZIERIKZEE - De band The Twisted Animals en Vota Fonzie bundelen zaterdag 19 maart hun krachten door gezamenlijk op te treden in café De Biet in Zierikzee. Beide bands zijn op Schou wen-Duiveland geworteld. The Twisted Animals wordt gevormd door Freek van der Weele, Tijl Or lando Frijns en Emiel Gilijamse. Vota Fonzie bestaat uit Ruth Sud- holter, René Geelhoed, Berend Kooijman, [ethro Steijvers, Stijn Tholhuijsen, Piter-Jan Goodijk en Julian Steijvers .De wens van Geelhoed en Gilijamse om ook eens samen te spelen heeft de muzikanten geïnspireerd om samen het podium op te klim men. Het optreden in De Biet be gint om 22.00 uur. maandag 14 maart gaan we er echt mee naar de kernen", zegt coördi nator Fien van Spaandonk van de Zeeuwse Bibliotheek. Zij licht toe dat aan 'De Colum bus' een onderzoek ten grondslag ligt hoe de Zeeuwse Bibliotheek het onderwijs beter kan steunen. „Voor schoolprojecten kunnen wij bijvoorbeeld voor allerlei naslag werken en objecten zorgen. Wij werken daarvoor nauw samen met diverse organisatie in Zeeland. De scholen kunnen uiteraard zelf projecten hiervoor aandragen." De onderwijsservicebus komt in de plaats van de Bibliobus. Naast de extra ondersteuning voor de scholen, kunnen de inwoners hier dus ook gewoon terecht voor het lenen van boeken, maar ook voor bijvoorbeeld bankzaken en derge lijke. Leek er een jaar geleden in Sirjansland nog behoorlijk wat scepsis te bestaan over de onder wijsservicebus, inmiddels heeft di recteur Gerard Oele van obs Duive land er veel vertrouwen in dat de ze voorziening belangrijke meer waarde biedt. „Het eerste project dat we als school in samenwerking met de bus aanpakken is 'Veilig In ternetten'. Verder is het natuurlijk mooi dat op deze manier de func tie van de Bibliobus voor het dorp behouden blijft", zegt Oele. Inmiddels is ook de kracht van de provider in Sirjansland verbeterd door een extra mast op het dak van de school. Wilde het voor heen in de bibliobus nog wel eens mis gaan met geld pinnen, wel licht is dat euvel nu ook meteen verholpen. Bij de presentatie van de onder wijsservicebus voor de school jeugd deed zich gistermiddag een technisch mankementje voor. De achterklep van de bus bleef han gen bij het openen, waardoor een jeugdige actrice in haar rol van Co lumbus via de zijdeur van de bus haar entree moest maken. Zij no digde de kinderen uit in de rijk met informatie gevulde bus aller lei ontdekkingen te komen doen. Leerlingen van de vmbo-theateropleiding aan het Goese Lyceum luisteren Twee leerlingen van obs Duiveland in Sirjansland bestuderen in de onder- de presentatie van 'De Columbus' op. De speelsters nodigden de leerlingen wijsservicebus van de Zeeuwse Bibliotheek een vitrine met allerlei soorten uit in de bus veel ontdekkingen te komen doen. botjes. Bassist Emiel Gilijamse van The Twisted Animals en gitarist Berend Kooi- man van Vota Fonzie en The Twisted Animals foto René Geelhoed Zeeuwse Bibliotheek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42