Zeeland PZC t Tempo maken met Onderdak Nieuwerkerkers tegen oranje bakken Vrijgezellenavond SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 en 25 SPORTCENTRUM Gemeenteraad stelt eind mei programma van eisen vast 'De Piraat' Dompelpomp voor school Klanten voeren actie voor Kruidvat almanak Tip? redactie@pzc.nl De Columbus biedt schat aan informatie en gewoon boeken Vrijdag 4 maart 2011 tsmBMgssi&iffimmmxsss&esi door Esme Soesman ZiERIKZÉE - De gemeente Schou- wen-Duiveland zet vaart achter de ontwikkeling van sportcomplex Onderdak aan de Lange Blokweg in Zierikzee. De bedoeling is dat burgemeester en wethouders zich half april over het programma van eisen (inclu sief investerings- en exploitatiebe groting) buigen. Eind mei neemt de gemeenteraad een besluit. Aan sluitend kan de aanbesteding wor den opgestart. Met omwonenden - het gaat om het gebied tussen en aan weerszijden van de rotondes - wordt deze maand nog gepraat. De gemeente maakt haast met aan besteding en planologische proce dure vanwege de gunstige bouw prijzen, de lage rente voor een bouwlening en vanwege het feit dat de exploitatie van het huidige sportcentrum vanaf 1 januari 2012 weer in handen van de gemeente komt. De gemeente streeft in de nieuwe opzet naar een clustering van sportvoorzieningen. Er wordt uit gegaan van een parkeerterrein van rond de 300 plaatsen. Auto's mo gen vanaf de Lange Blokweg niet zichtbaar zijn. De bewonersvereni ging heeft in een eerste gesprek al aangegeven wel wat te voelen voor een aarden wal met begroeiing, omdat die tegelijkertijd ook als buf fer kan dienen voor geluid. Min der enthousiast is gereageerd op het idee om een loopbrug aan te leggen over de Lange Blokweg. Er komt een sportgerelateerde ho recafunctie in het gebouw. Dat be tekent dat er na het sporten nog wel een hapje en drankje mag wor den genuttigd, maar dat er geen Zwijmelwinkelen in een historisch nepstraatje Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl wzmmsssmmmmi smmmsmmsm bruiloften en dergelijke mogen worden gevierd. Eerder gaf de ge meente al aan dat diverse bedrij ven belangstelling hebben voor de ontwikkeling van een nieuw sport complex met zwembad in Zierik zee. Inmiddels zijn vijf combina ties van exploitanten/bouwers ge selecteerd die kunnen inschrijven op het ontwerpen, realiseren, ex ploiteren en onderhouden van het complex. Vooralsnog wordt uitge gaan van een (exploitatie- en on derhoudsperiode van minimaal twintig jaar, met de mogelijkheid tot verlenging. - gewoon gezellig - STRA NDPAVIL JOEN Tijdens de voorjaarsvakantie dagelijks geopend Duinweg Oostkapelle ZIERIKZEE - De grondwateroverlast waar de Jan Wouter van de Doel- school in Zierikzee al lange tijd last van heeft, wordt aangepakt met een dompelpomp. De ge meente stelt daarvoor 2000 euro ter beschikking. Plein en materiaal van de school lopen vochtschade op. De drainage die is aangelegd bij de Kabbelaarsbank helpt niet. ZIERIKZEE - Inwoners van de Oost straat in Nieuwerkerk hebben gis terochtend een petitie met 24 handtekeningen aangeboden als protest tegen de plaatsing van twee oranje containers in hun straat. De gemeente heeft de laatste we ken overal op Schouwen-Duive- land containers geplaatst. Die zijn bedoeld voor het scheiden van plastic uit het overige huisvuil. De bewoners van de Ooststraat zijn boos omdat de bakken zonder overleg zijn geplaatst. De groen strook wordt er ernstig door ont sierd. In de petitie vragen de inwo ners of de gemeente met de plaat sing in strijd met haar eigen be stemmingsplan handelt. De leef baarheid heeft eronder te lijden, menen de bewoners. Als de ge meente bereid is tot overleg, wil len zij meedenken over een alter natieve locatie. Wethouder Wim Schouten, die de petitie in ontvangst nam, bena drukte dat de containers er slechts tijdelijk staan. Ze zijn nodig omdat de inwoners meer plastic aanbie den dan hij had verwacht. Het zon der overleg plaatsen verdient geen schoonheidsprijs, zei Stouten. Hij had er echt heel veel zin in, die man uit Zierikzee. Een vrijgezellen- avond krijg je immers maar eens in je leven. Hij had wel zo z'n eisen die hij zijn vrienden op het hart had ge drukt. Hij wilde niet in een apenpak- kie door de straten lopen en alle an dere plannen waarbij hij de kans zou lopen voor gek te staan, werden op voorhand afgewezen onder het dreigement dat hij niet mee zou doen. Dat hebben zijn vrienden goed in hun oren geknoopt. Of de uit komst van hun denkwerk nu hele maal datgene was wat de aanstaan de vader in gedachten had voor een spetterende vrijgezeüenparty, is de vraag. Hij ging samen met zijn vrien den een spuugdoekje voor de baby naaien. ZIERIKZEE - Burgemeester Gerard Rabelink heeft een kleine 1200 handtekeningen ontvan gen van klanten van drogisterijketen Kruidvat. De klanten willen hun steun betuigen aan de poging van de winkelketen om een tweede vestiging in Zierikzee te openen in een leeg staand pand naast de Aldi. Het college heeft het verzoek afgewezen, omdat detailhandel op die plek niet is toegestaan. „We hebben nog naar andere opties gekeken in Zierikzee, maar die zijn er niet", zegt José Mes, woord voerder van Kruidvat. Of het college gevoelig is voor het initiatief van de klanten is niet be kend. De gemeente heeft nog niet gereageerd op de (per post opgestuurde) handtekenin gen. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41