zeeland 13 grootste verrassing bij verkiezingen SP» 5 3 Met voorkeurstemmen in de Staten Voorzitter medische staf weg De vier grootste partijen in de Zeeuwse Staten vanaf 1946 Ziekenhuizen Zetelverdeling CDA commentaar vrijdag 4 maart 2011 Staten verkiezingen 6 7 6 7 2007 2011 Dit kabinet doet niets voor een ziekenhuis op Walcheren. Zo luidt de bikkelharde boodschap van Edith Schippers. De minister van Volksgezond heid verschuilt zich achter het argument dat een fusie nodig is om de kwaliteit te handhaven. Dat er van het beloofde hoog waardige ziekenhuis voorals nog weinig terechtkomt, maakt haar niets uit. Dat nog maar moet blijken of het nieuwe Ad miraal De Ruyter Ziekenhuis zich financieel kan redden, is kennelijk ook geen punt. Want de zorg wilde toch zelf over de centjes beschikken? Nou dan. Schippers laat het bij een extra ambulance. Verder kijkt ze toe. De minister, zelf ooit een tegen stander van de fusie van de Zeeuwse ziekenhuizen, propa geert nu samenwerken en door pakken als de oplossing voor al le problemen. Het is wrang dat zij de Zeeuw se zorg wijst op 'fantastische projecten' elders in het land. Schippers beseft kennelijk niet dat zo'n geweldig project hier juist jammerlijk is mislukt. totaal aantal zetels 39 39 Willem Adriaansens de Hedwigepolder en de verdeeld heid van de CDA-Statenfractie over de onteigening in natuur- en recreatieplan Waterdunen waren voor veel volgers van de Zeeuwse politiek reden om een halvering van de partij in te calculeren. Van uit dat perspectief was het pure winst dat het CDA in Zeeland zes zetels overhield en qua kiezers keu rig in het spoor bleef van de lande lijke partij (14,2 procent). De SGP was het sneue slachtoffer van de hogere opkomst (van 52,9 naar 58,8 procent). Omdat deze partij zich van een trouwe achter ban verzekerd weet, betekent een VIDEO Genomineerden van het project 'Help, ik heb een goed idee!' presen teren zich: pzc.nl/samenzeeland STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Stuur uw mooiste foto in www.pzc.nl/foto hogere opkomst voor de staatkun dig gereformeerden alleen maar dat de spoeling dunner wordt. Dat bleek ook deze keer. Ondanks dat het SGP-electoraat in vergelijking met vier jaar geleden met 1264 per sonen was gegroeid, moest de par tij een zetel inleveren. Waar de meeste partijen in Zee land de landelijke trend volgden, vertoonde GroenLinks een ander beeld. Over heel Nederland scoor de de partij 6,1 procent; in Zeeland maar 3,6 procent. Gevolg: Groen Links moet de komende vier jaar genoegen nemen met één Staten- zetel. memssesmsmmmm Op grond van de Kamerverkiezin gen en de voorspellingen in aan loop naar de Statenverkiezingen re kende de PW op zes of zeven Sta- tenzetels. De vijf waarmee de par tij de Statenzaal binnen mar cheert, bleven onder dat verwach tingsniveau. Vorig jaar werd de PW bij de Ka merverkiezingen de grootste in Hulst (21,4 procent) en Sluis (17,5 procent) en ook in Vlissingen (19,4 procent) en Terneuzen (18,9 procent) waren de resultaten van deze partij opzienbarend. De PW bleef in deze gemeenten woensdag op achtereenvolgens 16,2,12,5,14,5 en 14,9 procent ste ken. De Partij voor Zeeland was vooraf bang dat haar electoraat naar de PW zou stromen. Het behoud van de PvZ-zetels is dan ook een opsteker. Wel deden zich bij deze partij opmerkelijke verschuivingen voor. In Sluis werd de PvZ de grootste (van u,i naar 20,7 pro cent); in Hulst ging de partij van 21,4 naar 7,3 procent. Dat duidt er op dat de PVZ wel voor haar in spanningen in het Waterdu- nen-dossier wordt beloond, maar niet voor haar bekommernis om de Hedwigepolder. middelburg - Donderdagmiddag worden drie Statenleden beëdigd die in eerste aanleg niet voor een plek in het provinciale parlement in aanmerking leken te komen. Dankzij de voorkeurstemmen die op hen zijn uitgebracht, stegen ze op de lijst van hun partij. Ben Pauwels uit Kloosterzande (CDA) steeg van plaats negen naar drie ten koste van Frans Babijn uit Zierikzee. Hans van Geesbergen uit Zierikzee rees op de WD-lijst van de negende naar de vierde plek ten koste van Tobias van Gent uit Middelburg. Franqois Ba bijn uit Oostburg klom bij de PvZ omhoog van de vierde naar de tweede plaats, waardoor Ellen Mekkaoui-de Neef buiten de Sta ten is beland. Meer gekozen Statenleden zijn dankzij voorkeurstemmen een of meer plaatsen naar boven gescho ven, maar die stonden al op een verkiesbare plaats. Het ziet ernaar uit dat zich bij de PvdA ook een wijziging voordoet. vlissingen - Ronald van den Haak, voorzitter van de medische staf van het Admiraal de Ruyterzie- kenhuis, vertrekt. Hij heeft een nieuwe baan bij het Jeroen Bosch ziekenhuis in Den Bosch. Van den Haak stond binnen het ziekenhuis bekend als uitgespro ken voorstander van de fusie tus sen Vlissingen en Goes. Hij werkt bij het ziekenhuis als vaatchirurg. In 2008 waarschuwde hij in deze krant dat verder uitstel van de zie- kenhuisfiisie zou leiden tot een massale uitloop van artsen. Dok ters zouden niet bij een klein zie kenhuis willen werken. Hij vond fusie de beste manier om in een dunbevolkt gebied kwalitatief goe de zorg te blijven bieden. Van den Haak werkte sinds 2004 in het Zie kenhuis Walcheren. Van den Haak laat weten om fami lieredenen naar Brabant terug te keren. Marcia Smeding uit Brouwersha ven - nummer drie op de lijst - heeft besloten zich om persoonlij ke redenen terug te trekken. Ieder een op de PvdA-lijst schuift daar door een plaatsje op en dat bete kent dat Gertjan Bouterse, die de afgelopen twee jaar als ex-SP'er voor SociaalZeeland in de Staten zat, in de rijen der sociaal-demo craten terugkeert. r voor de complete lijst der geko- W zenen: www.pzc.nl Bij beschikking d.d. 2 februari 2011 heeft de rechtbank Middel burg de tussen Patricia Heikoop, wonende te Zierikzee, van beroep notarieel medewerker en Johannes Adrianus van der Zande, wonende te Zierikzee, van beroep militair, bestaande huwelijksgoederengemeenschap opgeheven. Het verzoek is inge diend op 25 augustus 2010. WD SGP 1946 1950 1958 1966 1970 Het CDA en de PvdA hebben tientallen jaren een zeer trouwe achterban. Vanaf 1970 is dat afgelopen. De christelijke partijen KVP, ARP en CHU die in 1978 het CDA vormen, duiken voor het eerst ver onder de 50%. De PvdA krijgt vanaf 1991 meer concurrentie van D66, GroenLinks en/of SP. De VVD breekt juist door vanaf 1970, terwijl de SGP met haar trouwe kiezers vanaf 1970 (licht) profiteert van de afschaffing van de opkomstplicht in dat jaar. Willem Adriaansens 1974 1978 1982 1987 1991 1995 1999 2003 2007 2011 foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3