televisie 139
met serieuze bedoelingen
Rauw, meeslepend en gefilmd alsof Gibson werkte vanuit een creatieve roes
Over de film Apocalypto
vrijdag 4 maart 2011
07:10 Droomhuis in de
zon 08:10 Tommy Tele
shopping 13:15 Who's
the boss? 13:40 Komen
eten 14:10 Heartbeat
15:15 Diagnosis mur
der 16:10 Little house
on the Prairie 17:10
Droomhuis in de zon
08:45 RTL Nieuws 09:00
RTL Z Nieuws 09:20
RTL Autoblog 09:40 RTL
Z Nieuws 11:20 2get-
business 11:40 RTL
Z Nieuws 12:20 Re
gio business magazi
ne 12:40 RTL Z Nieuws
13:20 Special: De kij
ker aan zet 13:40 RTL Z
Nieuws 14:40 Special:
De kijker aan zet 15:00
RTL Z Nieuws 15:20
Special: De kijker aan
zet 15:40 RTL Z Nieuws
16:20 Special: De kij
ker aan zet 16:40 RTL Z
Nieuws
06:31 RTLTelekids:
Fabeltjeskrant, Pipa-
Panda, Wolleke, Uki,
Brandweerman Sam, Bi-
baboerderij, Efteling tv:
De Schatkamer, Bas-
sie Adriaan en de ge
heimzinnige opdracht,
Bibaboerderij, De Koa
la Broertjes, Elias, Chug-
gington, Uki, Fabeltjes
krant 09:30 Teleshop
8: Tel sell 12:15 Efte
ling tv: De Schatkamer
13:16 Teleshop 8: Tel
sell, Tommy Teleshop
ping, Tel sell 17:00 Op
rah Winfrey show 17:55
Dr. Phil
07:00 Disney feest
07:30 Ernst, Bobbie
en de rest 08:00 Tom
my Teleshopping 09:00
Ready steady cook
10:00 Tommy Tele-
shopping 11:00 Astro
TV 13:00 Tommy Te
leshopping 14:00 Dis
ney feest 14:30 Master-
Chef 15:40 Ready steady
cook 16:40 McLeod's
daughters 17:35 Will
Grace
06:01 Disney XD: Ga-
lactik football, Dino
saur king, Superhero
squad show, Recess,
Zack Cody, Phineas
Ferb, De Tofu's, Skunk
fu, Shuriken school, Ca
sper's griezelschool, De
Tofu's, A kind of magic,
Phineas Sr Ferb, Zack
Cody, Amazing Spiez, De
Tofu's, Matt's monsters,
Monster Buster club, De
Tofu's, Amazing Spiez,
Phineas Ferb, Recess,
Cory in the house, Zack
Cody, Phineas Ferb
18:05 Huizenjacht,
18:00 The A-Team, Ac
18:40 The bold and the
18:35 MasterChef, 18:00 Veronica's fun-
Woonprogramma
tieserie
beautiful, Soap
Kookwedstrijd niest commer-
serie
cialsever!
18:05 My wife and kids,
Comedy
18:35 According to Jim,
Comedy
19:00 Hart van Neder
19:00 De politie op je
19:05 The young and
19:30 Secret story, Reali- 19:05 Rules of engage-
land
hielen!, Serie re
the restless, Soap
tyshow ment, Comedy
19:20 Shownieuws
portages
serie
19:30 Two and a half
men, Comedy
20:00 Komen eten,
Kookprogramma
20:30 Sterren dansen
op het ijs, Familie
show
20:00 Operation repo:
Payback time!.
Reality
20:30 Voetbal Interna
tional, Voetbaltalk
show
20:00 Style by jury,
Make-overpro-
gramma
20:30 L'empire des
loups, Actiefilm
20:30 Law Order:
Special Victims
Unit, Dramaserie
20:00 The big bang the
ory, Comedy
20:25 Top Gear, Auto
programma
21:25 Criminal intent,
Dramaserie
21:30 Top Gear special:
USA Road Trip,
Autoprogramma
22:30 Hart van Neder- 22:00 Jupiler League, Sa-
land menvatting
22:45 Piets weerbericht 22:50 RTL 7 Darts: Pre-
22:50 Shownieuws mier league, Sa
menvatting
22:20 Law Order: UK,
Dramaserie
23:20 Fans!, Reality
23:50 Good morning,
Vietnam, Komi
sche oorlogsfilm
23:05 As the world
turns, Soap
23:55 Topchef: De jon
ge professionals,
Kookwedstrijd
23:10 Secret story (h),
Realityshow
23:00 Wegmisbrui
kers!, Verkeerspro-
gramma
02:15 Astro TV
00:00 RTL Poker: The
big game
00:55 RTL Poker: Euro
pean high roller
01:56 Sneks
05:00 Car tracks
00:56 Teleshop 8: Tel
sell
01:10 Sneak preview
02:00 Meiden
04:30 Chat TV
05:30 Buurtscanner
00:10 Hotel Babyion
01:20 Smallville
02:55 Astro TV
03:25 Hotel Babyion (h)
04:20 McLeod's daugh
ters (h)
00:00 Border security
01:00 Poker after dark
01:55 Nachtprogram
mering: Lek
ker live
o
oo
io
O
N>
O
O
IO
O
Is!
ro
b
KI
n
Hamlet, dan weer een flauwe ro
mantische komedie. Wanneer hij
zelf films maakt, liggen stevig aan
gezette clichés, goede bedoelingen
en eigenzinnige bravoure vaak
dicht naast elkaar, maar de Oscar
voor Braveheart neemt niemand
hem meer af Gibson combineert
soms uitgesproken conservatieve
opvattingen met lof voor de linkse
filmactivist Michael Moore en af
wijzing van de Amerikaanse Irak-
invasie. Apocalypto is in zijn ogen
meer dan zomaar een actiefilm.
Hij wil laten zien hoe grote bescha
vingen aan eigen wangedrag ten
onder gaan en ziet overeenkom
sten met onze huidige, door Ame
rika gedomineerde tijd. Opvallend
is dat de Maya's in Apocalypto hun
eigen taal spreken en geen Engels,
zoals vaak in Amerikaanse films.
Apocalypto. RTL5, 23.00 uur.
overicIEIBMM
18:00 Zeeland nu 18:25 Weer
18:3QTrugkieke 18:40 Mini-
Doe 18:45 RegioNed 18:55
Zeeland in vogelvlucht 19:00
Herhalingen
buitenland
12:10 De rode loper 12:35
Blokken 13:00 Het journaal
13:30 Het weer 13:35 Man bijt
hond 14:00 Ontdek de zee
14:30 Thuis 14:55 Wild roses
15:40 Heartbeat 16:25 Nigella
Kitchen 16:55 Vrolijk Vlaande
ren 17:25 Buren 17:45 Dage
lijkse kost 18:00 Het journaal
18:10 De rode loper 18:35
Blokken 19:00 Het journaal
19:40 Man bijt hond 20:05 Het
weer 20:10 Thuis 20:40 Midso-
mer murders: Things that go
bump in the night 22:15 Bleak
House 22:45 Super Lotto 22:49
KENO-uitslagen 22:51 EuroMil-
lions 22:55 Het journaal laat
23:10 Studio 1 23:36 Het weer
23:39 Winst Super Lotto 23:40
Heavens Fall
07:45 Super Abby 07:55
Sprookjesboom 08:00 Samson
en Gert 08:25 Oma en oma
08:35 The Daltons 08:40 Oggy
en de kakkerlakken 08:50 CAN
VAS 09:00 Terzake 09:35 Win-
terbeelden 12:00 KETNET
15:00 Ketnet feest mee met
AEYC2011 15:20 Hopla 15:25
Uki 15:30 Bumba 15:35 Dobus
15:45 Kaatje en haar vriendjes
15:55 Bob de Bouwer 16:05
Strawberry Shortcake 16:30
Samson en Gert 16:55 Disney's
adventures of the Gummi Bears
17:20 Oma en oma 17:30 Pe-
perbollen 18:00 De dansbende
18:10 Karrewiet 18:20 Ketnet
feest mee met AEYC2011
18:35 M.I. High 19:05 W817
19:20 Karrewiet 19:30 Connor
undercover 19:51 CANVAS
20:00 Terzake 20:40 De weg
naar het avondland 21:20 Rey-
ers laat 22:00 Humo's Pop Poll
23:05 Whitechapel 23:50 Spor-
za: EK Atletiek Indoor
Sportschau live: WK Noordse
combinatie 17:05 Sportschau
live: Schaatsen 17:30 Brisant
18:00 Verbotene Liebe 18:25
Marienhof 18:50 Das Duell im
Ersten 19:45 Wissen vor 8
19:50 Das Wetter im Ersten
19:55 Börse im Ersten 20:00
Tagesschau 20:15 Mainz bleibt
Mainz, wie es singt und lacht
23:30 Tagesthemen 23:43 Das
Wetter im Ersten 23:45 Mein
Gott, Anna!
I
11:15 Reich und Schön 12:00
Tagesschau 12:15 drehscheibe
Deutschland 13:00 ARD-Mit-
tagsmagazin 14:00 heute - in
Deutschland 14:15 Die Kü-
chenschlacht 15:00 heute
15:05 Topfgeldjager 16:00 heu
te - in Europa 16:15 Lena - Lie
be meines Lebens 17:00 heute
- Wetter 17:15 hallo deutsch
land 17:45 Leute heute 18:00
SOKO Wien 19:00 heute 19:20
Wetter 19:25 Der Landarzt
20:15 Der Kriminalist 21:15
SOKO Leipzig 22:40 heute-
journal 23:07 Wetter 23:10 as-
pekte 23:40 Lanz kocht
Duitsland 3 WDR
08:05 Vom Punker zum Politi-
ker- Der Bürgermeistervon
Reykjavik 08:20 Planet Wissen:
Gift! - Von tödlichen Waffen
und heilenden Medikamenten
09:15 Europamagazin 09:45
Bericht aus Brüssel 10:00 Lokal-
zeit 10:30 Aktuelle Stunde
11:10 Seehund, Puma Co.
12:00 Panda, Gorilla Co.
12:45 WDR aktuell 13:00 Ser-
vicezeit 13:30 In aller Freund-
schaft 14:15 Menschen haut-
nah: Eïfersüchtig 15:00 Planet
Wissen: Der Bio-Boom - Produ-
zieren wie im Paradies? 16:00
WDR aktuell 16:15 daheim
unterwegs 18:00 Lokalzeit
18:05 hier und heute 18:20
Servicezeit: Kochen mit Marti
na und Moritz 18:50 Aktuelle
Stunde 19:30 Lokalzeit 20:00
Tagesschau 20:15 Liebe ohne
Minze 21:45 Tatort: Mutterlie-
be 23:10 WDR aktuell 23:15
Du Ei!
In Apocalypto, dat niet voor fijngevoelige zielen is, schildert Mel Gibson een
wreed en gewelddadig beeld van de oude Mayacultuur. foto GPD
11:55 BBC News 12:00 Wreek
or ready? 12:30 Cash in the at
tic 13:10 BBC News 13:15 Bar
gain hunt 14:00 BBC News
14:30 Regionaal nieuws en
weerbericht 14:45 Doctors
15:15 Escape to the country
16:00 BBC News 16:05 Deadly
6016:35 Deadly 60 bite size
16:40 Deadly art 17:00 Dani's
house 17:30 Tracy Beaker re
turns 17:55 Diddy Dick and
Dom 18:00 Newsround 18:15
The weakest link 19:00 BBC
News 19:30 Regionaal nieuws
en weerbericht 20:00 The One
show 20:30 Rip off Britain
20:57 BBC News 21:00 East-
Enders 21:30QI 22:00 New
tricks 23:00 BBC News 23:25
Regionaal nieuws en weer
bericht 23:32 Weerbericht
23:35 The Graham Norton
show
07:35 Jakers: The adventures of
Piggley Winks 08:00 Barney's
Latin America 08:25 News-
round 08:30 Muddle earth
08:40 Eliot Kid 08:55 The owl
09:00 Paradise cafe 09:30 LazV-
Town 09:55 Numberjacks
10:07 Octonauts 10:10 The
Koala brothers 10:23 Dipdap
10:25 Big barn farm 10:40 Lit
tle human planet 10:45 Big and
small 10:55 3rd and bird 11:05
Postman Pat: SDS 11:20 Pingu
11:25 64 Zoo Lane 11:35
Chuggington: Badge quest
11:45 Waybuloo 12:05 In the
night garden 12:35 Meerkat
manor 13:00 The daily politics
13:30 GMT with George Ala-
giah 14:00 Due South 14:45
Atletiek: European Indoor
Championships 16:00 Wanted
down under revisited 16:45
Flog it! Ten of the best 17:30
Cash in the celebrity attic 18:15
Put your money where your
mouth is 19:00 Eggheads 19:30
My life in books 20:00 Atletiek:
European Indoor Champion
ships 20:30 Island parish 21:00
Mastermind 21:30 Britain from
above 22:00 Hidden treasures
of African art 23:00 Fast and
loose 23:30 Newsnight
10:00 Tagesschau 10:03 Brisant
10:30 ErlebnisErde 11:15
Sportschau live: WK Noordse
combinatie 12:45 Sportschau
live: WK Langlaufen 14:30
Sportschau live: Freestyle skiën
15:00 Tagesschau 15:05 Sport
schau live: Schaatsen 16:00
09:45 American chopper: Sag
inaw Chippewa indian tribal
theme bike 10:40 LA Ink: Mas
ter cleanse 11:35 The Gadget
Show 12:05 Mean machines:
The transatlantic challenge - Po
lice cars 12:30 How stuffs
made 13:25 Da Vinci's ma
chines: Air screw 14:20 Smash
lab: Crash absorbing concrete
15:15 Grand designs: Marlbor
ough 16:10 Mega builders:
World's fastest wheels - US and
Canada 17:05 Mighty ships:
Jumbo Fairplayer 18:05 Myth-
busters: Steel toe amputation
19:05 Dirty jobs: Bone black
20:00 Deadliest catch: Seeking
the catch 21:00 Deconstruc-
tion: Walls 21:30 How ma
chines work 22:00 Surviving
the cut: Special forces diver
23:00 Grand designs: Headcorn
National Geographic
10:00 Big, bigger, biggest: Car
go plane 11:00 Richard Ham
mond's engineering connec
tions: Bullet train 12:00 The
dog whisperer: Bella, Rocky,
Madison Catalina 13:00 Big,
bigger, biggest: Dome 14:00
America's hardest prisons:
Gangland 15:00 Air crash inves
tigation special report: Deadly
storms 16:00 Hooked: Vampire
fish 17:00 Big, bigger, biggest:
Cargo plane 18:00 Richard
Hammond's engineering con
nections: Bullet train 19:00 The
dog whisperer: Baby girl's
ghosts 20:00 Breakout: The es
capist 21:00 The dog whisper
er: Peanut and Chico and Leroy
Brown and Tucker 22:00 The
dog whisperer: Most agressive
breeds 23:00 The dog whisper
er: Peanut and Chico and Leroy
Brown and Tucker
snake buster: Facing my fears
19:10 Dogs 101: All the presi
dents' pets 20:05 Austin Ste
vens adventures: Killer Amazon
bats 21:00 Whale wars: Zero
hour 21:55 Buggin' with Ruud:
Bug superheroes 22:50 Un
tamed uncut: Trouble at the
track 23:45 Wild dog island
07:25 Avatar 07:50 Riens pla
neet 08:15 Fairly odd parents
08:25 Ni hao kai Ian 08:50 Dora
the explorer 09:15 Dibo 09:30
Timmy time 09:45 Wonder
pets 10:05 Rupert Bear 10:15
Pirn Pom 10:20 Roary the ra
cing car 10:35 Go Diego Go!
11:00 Bobo 11:05 Postman Pat
.11:20 Team Umizoomiz 11:45
Thomas 11:55 Shaun the sheep
12:05 Big time rush 12:30 iCar-
ly 12:55 Mr Bean the animated
series 13:45 My life as a teen
age robot 14:30 Chalkzone
15:00 Fanboy Chum chum
15:25 Best friends forever
15:55 Spongebob Squarepants
16:20 Fairly odd parents 16:45
True Jackson 17:10 Big time
rush 17:35 iCarly 18:00 Shake
it! 18:25 Avatar 18:50 Het Huis
Anubis 19:20 Riens planeet
19:30 Coolfactor 20:00 Adven
tures of Jimmy Neutron 20:25
Spongebob Squarepants 20:45
League of super evil 21:00 Gi
gantic 21:25 iCarly 21:50 True
Jackson 22:15 Saved by the bell
22:40 The troop 23:05 Unfabu-
lous 23:30 Zoey101 23:55
iCarly 00:20 Gigantic
13:00 TM F Da nee 14:00 Vero
nica's Dag Top 5 15:00 Take
shi's castle short 15:10 That
70's Show 16:05 Entourage
16:35 Married with children
17:30 The Simpsons 17:55 Fa
mily guy 18:25 South Park
18:55 Scrubs 19:20 Grounded
for life 20:15 Community
20:40 South Park 21:05 Tosh.O
21:35 Scrubs 22:00 30 Rock
22:30 Envy
12:00 M is for Music Super-
charts 13:30 Fantastic Music
Videos 14:00 Brand new chart
15:00 Brooke knows best
15:25 My super sweet 16
15:50 Plain Jane 16:40 Made
17:30 My super sweet world-
class 17:55 The city 18:20 16
and pregnant 19:35 Megadrive
20:00 VH1 Programmering
20:50 MTV World stage 21:40
Bully beatdown 22:05 Mega
drive 22:30 MTV Was Here
22:55 Nitro circus 23:20 Jack
ass 23:40 Nitro circus
09:00 Flash 09:05 Les escapa
des de Petitrenaud 09:30 Cöté
jardin 10:00 Flash 10:05 Le plus
grand musée du monde 10:35
Nee plus ultra 11:00 Chabotte
et fille 11:30 Plus belle la vie
12:00 Flash 12:05 En voyage
12:30 Artisans du changement
13:30 Belgisch nieuws 14:05
Une femme pas comme les
autres 15:45 Flash 16:00
Nieuws 16:25 Y a du monde a
Ouagadougou 16:30 Questions
pour un champion 17:00 Flash
17:05 Cinémas 18:00 Nieuws
18:20 L'invité 18:30 Le journal
de l'éco 18:35 Envoyé spécial
20:20 Flash 20:30 Frans nieuws
20:55 Otto, le gardien de l'art
contemporain 21:00 Quand
vient la peur (1 /2) 22:35 Le
tour de monde des arts mar-
tiaux 23:00 Nieuws 23:10 Zwit
sers nieuws 23:35 Afrikaans
nieuws 23:50 Ondes de choc
Animal Planet
10:00 Animal precinct: Never
give up hope 10:55 Wildlife
SOS 11:50 Animal cops Phila
delphia: Midnight raid 12:45
RSPCA: Have you got what it
takes? 13:10 E-vets: The interns
- Captain of the ship 13:40 Wild
dog island 14:30 Dogs 101
Pug, Weimaraner, Maltese, Soft
Coated Wheaten Terrier, Akita
15:30 Planet wild: Sea lions -
Life's a beach 16:00 Breed all
about it: Samoyed 16:25 Cats
101: Color Point Shorthair,
American Curl, Somali, Japa
nese Bobtail, Birman 17:20
Venom hunter with Donald
Schultz: Moving target 18:15
Escape to Chimp Eden: Tony's
brush with death 18:40 The
Eurosport
08:30 Atletiek 11:30 Noordse
combinatie 12:30 Langlaufen
14:15 Skispringen 15:45
Noordse combinatie 16:45 At
letiek 19:00 Langlaufen 20:00
Noordse combinatie 21:00
Sterkste man 22:00 Timber-
sport series 23:00 Langlaufen
23:45 Noordse combinatie
10:00 World business today
10:45 CNN Marketplace Mid
dle East 11:00 World one 12:00
World sport 12:30 Best of
BackStory 13:00 Piers Morgan
tonight 14:00 News stream
15:00 World business today
16:00 International desk 17:00
The brief 17:30 World sport
18:00 World report 18:45 CNN
Marketplace Middle East 19:00
International desk 19:30 Politi
cal Mann 20:00 Quest means
business 20:45 CNN market
place Africa 21:00 Piers Morgan
tonight 22:00 Connect the
world 23:00 BackStory 23:30
World sport