32 Lakse voetbalbond zet Telussa Voor FC Twente is 8 mei nog ver weg Nederlaag SSV'65 in uitwedstrijd Motorcrosseizoen gaat in Axel van start WK groot financieel succes voor de Fifa FA vervolgt Ferguson vanwege uitlatingen TRAINERSLICENTIE De KNVB heeft het bestuur van Sluiskil en trainer Paul Telussa gesommeerd orde op zaken te stellen. Telussa blijkt al sinds 2006 zonder geldige trainerslicentie te werken. vrijdag 4 maart 2011 ETTEN-LEUR Na drie wedstrijden zonder neder laag slaagden de zaalvoetballers van SSV'65 er in de uitwedstrijd te gen FC E.L. niet in om verder af stand te nemen van de laatste plaat sen. In Etten-Leur verloor de Goese eersteklasser na een 3-1-ruststand met 6-2. Onverdiend was die eindstand niet, omdat de nummer twee voortdurend de bovenliggende par tij was en SSV'65, dat zonder wis sels aantrad, ook conditioneel on deruit ging. Ramon Bal maakte bei de treffers voor SSV'65. AXEL Het motorcrossseizoen gaat mor gen in Axel van start. Op het cir cuit aan de Lageweg wordt de eer ste RES-clubcross verreden. De laat ste weken hebben zich veel rijders op het motorcrossterrein voorbe reid op het nieuwe seizoen. Ook MX 1 Grand-Prix rijder Kevin Strij- bos maakte gebruik van de uitste kende faciliteiten van het circuit. Dit jaar worden er negen RES-cros- sen verreden, waarvan de finale in de verschillende categorieën op 17 september plaatsvindt. ZURICH Het wereldkampioenschap voetbal vorig jaar in Zuid-Affika heeft de kas van wereldvoetbalbond Fifa flink gespekt. Dat liet voorzitter Jo seph Blatter gisteren weten. Tus sen 2007 en 2010 heeft de mondiale federatie een positief resultaat van omgerekend 452 miljoen euro be haald. 87 procent van deze inkom sten heeft de Fifa te danken aan het WK. „Het WK is een groot finan cieel succes geweest voor iedereen. Voor Afrika, voor Zuid-Afrika en voor de Fifa", aldus Blatter. LONDEN Manager Alex Ferguson van Man chester United moet vrezen voor een schorsing of een flinke boete voor zijn uitlatingen aan het adres van scheidsrechter Martin Atkin son. De Engelse voetbalbond FA vervolgt Ferguson voor onbehoor lijk gedrag. De Schotse oefenmees- ter haalde dinsdag na de nederlaag tegen Chelsea (2-1) fel uit naar At kinson. „Je wilt een eerlijke scheidsrechter. Toen ik zag dat hij zou fluiten, vreesde ik al het erg ste", brieste Ferguson. MEEST GELEZEN 1. Human en Mallie naar Vlissingen 2. Vlissingen boekt belangrijke zege 3. Vechtpartij in vrouwenwedstrijd STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl De sportredactie is ook telefonisch bereikbaar via 0118-434041 Paul Telussa was bij negen Zeeuwse clubs actief als trainer. Hij begon zijn carrière bij Nieuwland. door Leon ten Voorde ENSCHEDE - Toen FC Twente twee jaar geleden de bekerfinale haalde, voelde dat bijna als het kampioen schap. De euforie knalde door het dak van het stadion. Spelers, sup porters: iedereen zwijmelde met een weg bij die mooie gedachte aan een volle Kuip. De kranten stonden vol met superlatieven, bij lagen werden meteen bedacht en de volgende dag vielen de came raploegen bijna over elkaar heen langs de kant van het trainings veld. Twente in de bekerfinale: dat was wat. Gistermorgen, nadat voor de vier de keer in tien jaar tijd de eind strijd van het bekertoernooi was bereikt, was het volkomen rustig in Hengelo. Het was 'business as usual' op het trainingscomplex. Woensdagavond na de worsteling tegen FC Utrecht was het ook al re latief rustig gebleven in de Twent se kleedkamer. De klus was ge klaard, op naar de volgende. „Na tuurlijk zijn we blij en trots dat we in de finale staan, maar we heb ben nog helemaal niks", luidde het broodnuchtere commentaar van Theo Janssen. Die opmerking zegt alles over de nieuwe wereld waarin TWente zichzelf heeft gekatapulteerd. Twee jaar geleden, na de zege op NAC, was de beker voor het Twente uit die dagen nog zo'n beetje het aller hoogste wat er winnen viel. Aan het kampioenschap durfde nie mand nog serieus te denken. Bij een club als FC Utrecht zitten ze nog middenin dat proces, vandaar ook dat men het duel in Enschede had gebombardeerd tot de wed strijd van het jaar. Exact zoals Twente dat in 2009 deed. Inmiddels is Twente kampioen. De beker is zeker geen bijnummer, voor een prijs spelen in de Kuip blijft iets magisch. Maar toch voelt het nu anders. Het verrassende is er af het is minder beladen gewor den. Omdat Twente ook nu weer kampioen kan worden, is de beker niet meer het ultieme voor de voormalige subtopper. Waar De Grolsch Veste twee jaar geleden voor de halve finale ver van tevoren stijf was uitverkocht, was het stadion woensdag niet ge heel vol. Al die wedstrijden, com- Matchwinnaar Mare Janko petitie, beker, Europa League: het houdt maar niet op en het kost de fans handenvol geld. En in die ke ten van hoogtepunten moet er dan soms wel eens een keuze wor den gemaakt. Twente heeft zich de wetten van een topploeg aangemeten. Steve McClaren kon altijd mooi vertel len hoe dat in de kleedkamer van Manchester United ging na weer een succes. Welke titel of zege er ook was binnengehaald, de knop ging vrijwel meteen om bij de spe lers. Bij TWente snappen ze nu wat hij daarmee bedoelde. Door die aaneenschakeling van wedstrijden is er nauwelijks meer ruimte voor euforie of verdriet, omdat de vol gende belangrijke afspraak zich al weer aandient. Morgenavond de competitiewedstrijd tegen NAC en volgende week het Europa League- treffen tegen Zenit St.Petersburg. Zondag 8 mei is nog zo ver weg, letterlijk en figuurlijk. Paul Telussa, hier met zijn voormalige assistent bij Hoek Jan Verdegem (rechts), werkt al sinds 2006 zonder geldige trainerslicentie, archieffoto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32