arbiter Bossen WK cricket is eern lijdensweg 301 sport is heel d Minst belangrijke prijs Schoorel wel, Sijsling niet tegen Oekraïne Stewart ontslagen uit het ziekenhuis Kolo Touré geschorst na positieve test Cuardiola voorlopig niet aan de zijlijn excuses aan Zieke Hoogerland niet in Parijs-Nice Ajax heeft weinig problemen met Jupiler Leagueclub RKC. Dankzij een 5-1-overwinning plaatsen de Amster- vrijdag 4 maart 2011 CHARKOV Igor Sijsling is afgevallen bij het Ne derlandse tennisteam voor de ont moeting met Oekraïne in de Davis- cup. Teamcaptain Jan Siemerink geeft de voorkeur aan debutant Thomas Schoorel. De Amsterdam mer speelt morgen het dubbelspel samen met Jesse Huta Galung. Robin Haase komt vandaag als eer ste op de baan in Charkov. De Hage naar stuit op Sergei Stachovski. Thiemo de Bakker speelt na de par tij van Haase de tweede enkelpar tij, tegen Illija Marts jenko. LONDEN Voormalig wereldkampioen For mule Jackie Stewart is gisteren uit het ziekenhuis ontslagen. Het autospörticoon was woensdag op genomen in een Londens hospitaal nadat hij tijdens een vlucht vanuit Genève onwel was geworden. Vol gens zoon Paul Stewart maakt zijn vader het goed. „Het waren slechts steken in zijn borst die de proble men veroorzaakten", vertelde hij. „Er was geen sprake van een hart aanval." Stewart werd drie keer we reldkampioen in de Formule MANCHESTER Kolo Touré mag voorlopig niet voetballen voor Manchester City. De Engelse voetbalbond FA heeft de Ivoriaanse verdediger geschorst omdat hij positief heeft getest op een verboden product. Dat maakte Manchester City bekend, zonder daarbij de naam van het product te vermelden. Volgens City is de A-staal van de test positief uitgeval len. Touré mag niet voetballen zo lang de juridische procedure loopt. Manchester City wilde verder geen inhoudelijke reactie geven. BARCELONA Coach Josep Guardiola van Barcelo na is voor enige tijd uit de roulatie. Artsen hebben bij de trainer een hernia geconstateerd. Hij moet voorlopig in het ziekenhuis blijven en wordt behandeld met medicij nen en therapie. Guardiola werd woensdag na de met ï-o gewonnen wedstrijd tegen Valencia met hevi ge rugklachten in het ziekenhuis opgenomen. Hij mist zaterdag in ie der geval de wedstrijd tegen Zara- goza. Dinsdag wacht het Cham pions Leagueduel met Arsenal. Rasmus Lindgren blijft met moeite overeind in een duel met RKC-middenvelder Sander Duits. foto Olaf Kraak ENSCHEDE - Verdediger Douglas heeft gisteren in een interview op ■FC Twente TV excuses gemaakt aan scheidsrechter Ruud Bossen. De Braziliaan viel Bossen zondag aan toen de arbiter hem de rode kaart gaf in de competitiewed strijd tegen AZ. Douglas moest zijn gedrag bekopen met een schorsing van zes wedstrijden. „Ik wil sorry zeggen, excuses voor de scheidsrechter", aldus Douglas. De Braziliaan gaf toe dat hij een fout had gemaakt. „Ik vond het geen rode kaart, maar moet ge woon niet naar de scheidsrechter lopen", aldus Douglas. „Ik moet meer controle over mezelf hebben. Zo'n situatie mag nooit meer ge beuren." De verdediger van FC Twente had geen verklaring voor zijn 'aanval' op Bossen. „Ik weet het niet, ik wil altijd winnen. Ik moet rustiger worden." door Peter Leijsten DEN HAAC/MOHALI - Zuid-Afrika heeft op het WK cricket korte met ten gemaakt met Nederland. De Zuid-Afrikanen, één van de titelfa- vorieten, versloegen Oranje giste ren met maar liefst 231 runs, de op drie na grootste overwinning in de WK-geschiedenis. Ierland verbaasde woensdag met een sensationele zege op Enge land; Canada liet gisteren Pakistan flink schrikken. Namens de zoge naamde 'Associate countries' (lan den die geen Testwedstrijden spe len) geven de beide outsiders het WK kleur. Voor Oranje vertoont de mondiale titelstrijd echter steeds meer kenmerken van een lij densweg. In navolging van het pak slaag dat de West Indies uitdeel den, speelde ook Testland Zuid-Afrika met de mannen van Peter Borren. De Nederlandse captain won de toss en besloot daarna als eerste te gaan bowlen. Dat leek prima uit te pakken toen al vroeg in de Zuid-Afrikaanse innings Graeme Smith en sterspeler Jacques Kallis hun wicket verloren. Hashim Am- la en AB de Villiers trapten daarna echter langzaam maar zeker steeds verder het gaspedaal in. Beide batsmen scoorden een cen tury (score van minimaal honderd runs), De Villiers vierde het beha len van die mijlpaal door drie 'zes sen' op rij te slaan op het bowlen van Bernard Loots. Toen het duo eindelijk uit was, nam JP Duminy (veertig runs in slechts vijftien bal len) het roer moeiteloos over. Uit1 eindelijk sloeg Zuid-Afrika 351 runs bij elkaar voor het verlies van slechts vijf wickets. Geen moment zag het er naar uit dat Nederland dat totaal in zijn in nings zou gaan overtreffen. De eni ge batsman die over een langere periode weerstand kon bieden aan de Zuid-Afrikaanse aanval was Wesley Barresi. Ruim anderhalf uur hield het verzet van de wicket keeper stand, in die periode scoor de Barresi 44 runs uit 66 ballen. Toen Bas Zuiderent in de 21e over zijn wicket verloor op het bowlen van Robin Peterson, stortte Oranje in als een kaartenhuis. De laatste zeven Nederlandse wickets gingen verloren voor zegge en schrijve 37 runs. Met een totaal van 120 runs kwam Oranje nog niet in de buurt van het Zuid-Afrikaanse totaal. Nederland staat na de nederlaag in zijn poule nu zevende en laatste met nul punten uit drie duels. Om de kwartfinale te halen zal de ploeg, zeker gezien zijn slechte run rate, zijn resterende drie duels (met India, Bangladesh en Ier land) allemaal moeten winnen, een onmogelijke opgave. Volgende week woensdag wacht titelfavoriet en thuisland India in Delhi op Ne derland. Dankzij de ruime zege op RKC plaatste Ajax zich voor de 23e keer voor de finale van de KNVB-beker. MIDDELBURG KNVB-BEKER Johnny Hoogerland moet afzien van deelname aan de rittenkoers dammers zich voor de eindstrijd van de KNVB-beker. Parijs-Nice. De wielrenner van Va- cansoleil-DCM heeft griep en wordt vervangen door Rob Ruijgh. Hoogerland keerde dinsdag met spierpijn terug van een rustige trai ning. „Dat was een voorteken. Al snel lag ik met griep in bed. Ik hoop nu nog op Tirreno-Adriatico, maar dat zal ik met de ploegarts be kijken", zei de Yersekenaar. „Het seizoen is lang. Ik heb dan ook ver trouwen, dat als ik nu gedwongen rustig aan moet doen, ik in een an dere periode weer fitter ga zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30