'Zeeland moet niet naar buiten kijken, maar doen' bloedbad hoog op L leeSand 27 www.deltaridefortheroses.nl A58 bij de Vlaketunnel volgend weekeind dicht Zaterdag 11 juni 2011 Fiets mee tegen kanker Ga samen de strijd aan en schrijf nu in! Ride for the Roses vrijdag 4 maart 2011 door Jeffrey Kutterink Als Kamerlid stond mi nister Edith Schip pers (Volksgezond heid) al kritisch te genover de fusie van de Zeeuwse ziekenhuizen. Toch kan ze als minister het tij niet ke ren. „Ik kan de fusie niet terug draaien. Zeeland moet niet opzij en naar buiten kijken, maar de schouders eronder zetten, samen werken en doorpakken." Op aandringen van de Tweede Ka mer stuurde Schippers deze week een brief over haar visie op de Zeeuwse zorg. Wat opvalt is dat de minister de fusie van de ziekenhui zen in Vlissingen en Goes als een gegeven beschouwt. Terwijl ze in de Kamer heeft gezegd een voor keur te hebben voor 'een volwaar dig ziekenhuis op Walcheren'. „Als minister, maar ook als Kamer lid, heb ik het er altijd over gehad dat mensen iets te kiezen moeten hebben. Soms zijn fusies in de zorg beter voor patiënten, soms ook niet. Ik neem als minister maatregelen waardoor in de toe komst meer eisen worden gesteld aan fusies. Artsen en bevolking moeten er voortaan meer bij be trokken worden. Het klopt dat ik altijd kritisch ben geweest over de fusie van de Zeeuwse ziekenhui zen. Maar de Nederlandse Mede dingingsautoriteit heeft op advies van de Inspectie voor de Gezond heidszorg besloten dat er moest worden gefuseerd om de kwaliteit van de zorg in Zeeland op peil te houden. Dat besluit is genomen en dat kan ik niet terugdraaien. Ondanks de fusie hebben mensen nog steeds een keuze. Je kunt nog naar ziekenhuizen in Terneuzen, Dirksland, Gent of Rotterdam. Mijn familie woont op Schouwen- Duiveland en ik weet dat die naar verschillende ziekenhuizen gaat. Mensen surfen ook op internet om te zoeken naar waar ze zich het best aan hun knie kunnen la ten opereren. Ik weet wel, het gaat hier om de acute zorg. In nood moeten mensen binnen drie kwar tier in een ziekenhuis geholpen kunnen worden. Daarom heb ik geld uitgetrokken om te zorgen dat de extra ambulance op de kop Minister Edith Schippers (Volksgezondheid): „Ondanks de ziekenhuisfusie hebben mensen nog steeds een keuze. Je kunt nog naar ziekenhuizen in Terneuzen, Dirksland, Cent of Rotterdam." foto Valerie Kuypers/ANP van Walcheren kan blijven staan." Zeeland lobbyt al een tijd in Den Haag voor de aanleg van een extra afslag van de A58 bij Goes. De af slag zou het ziekenhuis beter be reikbaar maken. Hoewel minister Schippers over de bereikbaarheid van de zorg gaat, wil ze aan het dossier haar vingers niet branden. „Dat is de verantwoordelijkheid van minister Schultz van infra structuur. Ik heb daar geen zicht op. In het hele land zitten dit soort dingen vast. Ik zie vaak dat provincies en gemeenten daar een rol bij spelen. Het is niet gebruike lijk dat ik dit bij mijn collega on der de aandacht breng." Ook wil de minister geen geld uit trekken voor de bouw van een nieuw ziekenhuis bij de Mortiere in Middelburg. „Het veld heeft Den Haag ver zocht zich niet meer met alles te bemoeien. In het verleden werden nieuwbouwplannen voorgelegd aan het College bouw zorginstellin gen in Den Haag. Dat ging ook over de financiering. De zorg zei: wij willen dat voortaan zelf rege len. Dat is gebeurd. Als je het zelf wilt doen, heb je ook de verant woordelijkheid voor de financie ring. Ik ga niet belerend vertellen wat het Admiraal De Ruyter Zie kenhuis moet doen. Uit onder zoek van TNO blijkt dat het het ADRZ nog niet is gelukt om een sluitende businesscase te maken voor één van de bouwscenario's. In elk scenario zijn de kosten ho ger dan de inkomsten. Het zieken huis moet zelf zorgen dat het geld krijgt om nieuw te bouwen." Zeeland moet dus niet zeuren, maar de schouders eronder zetten en doorpakken? „Dat eerste deel zijn uw woorden. Ik zeg: Zeeland moet samenwerken en doorpak ken. En vooral niet opzij of naar buiten kijken. Ik reis het hele land door en zie de meest fantastische projecten van de grond komen waarbij artsen en gemeenten met elkaar samenwerken. Dat kan in Zeeland ook." dier zitten omdat het al flink is inge- geroeid en op die manier een wond veroorzaakt. Jaap van der Hiele van de EHBZ wil proberen het dier met een bootje te benaderen om hem te mtmmm Volgens hem wordt er in zulke in richtingen nauwelijks gewerkt aan de terugkeer naar de maatschappij maar komt het neer op twee jaar verwijderen uit de maatschappij. De Vlissinger zelf zei tegen de rech ters dat hij niet naar een ISD-in- richting wil. Hij beschouwt de pe riode in een dergelijke instelling als 'verloren tijd'. Smeenk zei op haar beurt dat de afgelopen vijf jaar als verloren tijd moeten worden beschouwd om- kunnen vangen en behandelen. Het gaat om een zeehond van twee me ter lengte met een gewicht van wel 200 kilogram. foto Jan Helsen mmmmmmmsmmmMmmmmmmmmm dat de Vlissinger in die periode het ene na het andere misdrijf uit haalde. „Hij heeft al vijf jaar van zijn leven vergooid." Ze hield hem voor dat als hij tijdens de ISD-pe riode zijn kansen grijpt, hij over twee jaar weer een serieuze toe komst heeft. Smit pleitte voor een voorwaarde lijke ISD of, als het echt niet an ders kan, een ISD voor de duur van maximaal één jaar. Uitspraak op 17 maart. in samenwerking met PZC J SCHORE - De A 58 tussen de afsla gen 's-Gravenpolder en Yerseke wordt volgend weekeinde afgeslo ten. Rijkswaterstaat bouwt dan het verkeerssysteem in de Vla ketunnel om van de zuid- naar de noordbuis. Deze werkzaamheden beginnen vrijdag 11 maart vanaf 20.00 uur en duren tot zondag 13 maart 16.00 uur. Automobilisten moeten rekening houden met een langere reistijd die kan oplopen tot onge veer 45 minuten. Het verkeer wordt tussen aanslui ting Yerseke (33) en 's Gravenpol- dcr (35) in beide richtingen omge leid via de N289. Gele borden ge ven de omleiding aan. In verband met de verwachte filevorming en vertraging wordt het doorgaande verkeer geadviseerd zoveel moge lijk gebruik te maken van alterna tieve routes. Bij drukte worden de ze routes aangegeven door tekstwa gens. De weggebruiker wordt gead viseerd om de actuele verkeerssi tuatie in de gaten te houden via onder meer radio, internet, tele tekst of www.vid.nl. Rijkswater staat zet die zaterdag en zondag twe_e weginspecteurs in om bij ver keersproblemen de doorstroming te bevorderen. Ook worden op di verse verkeerspunten verkeersrege laars ingezet. DELTA\ I 111 L I VES T R O N G ten behoeve van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27