241 zeeland 'Bezuiniging mag dorpen niet treffen' Zwijmelwinkelen in een Café De 2 Heeren wil zo snel mogelijk weer open Raadsman eens met eis van 2 jaar van officier KERNTAKENDISCUSSIE VEERE Voor uw Staatslot loopt u binnen bij: ELKWEERVOORZIENING De Kamperlandse Uithaven heeft er een attractie bij: sfeer winkelen. Het haventerrein wordt langzamerhand een uit gebreide elkweervoorziening. En het is nog niet af. vrijdag 4 maart 2011 door Miriam van den Broek DOMBURG - De bezuinigingen die de gemeente Veere de komende ja ren moet doorvoeren, mogen niet ten koste gaan van de leefbaarheid in de dorpen. Dat was gisteren tij dens de gemeenteraad een van de belangrijkste conclusies van de zo genoemde kerntakendiscussie. Met deze discussie zette de ge meenteraad een eerste stap in de richting van een bezuinigingsslag. Om het jaarlijks terugkerend be grotingstekort een halt toe te roe pen, gaat Veere bepalen welke ta ken ze in de toekomst moet blij ven uitvoeren, en welke moeten worden afgestoten. Vrijwel alle fracties maakten duide lijk dat de dorpen hun scholen, sportverenigingen en dorpshuizen moeten behouden. Ook aan de dorpsraden, het jeugdwerk en bi bliotheekwerk mag niet getornd worden. Maar waar wordt dan wel op be zuinigd? Wat de fracties betreft kan er nog wel bespaard worden op de GGD. Bijvoorbeeld door al leen de wettelijke taken van de dienst af te nemen. Ook kan nog door Martijn de Koning en Raymond de Frel MIDDELBURG - De 2 Heeren in Ter- neuzen wil zo snel mogelijk zijn deuren weer openen. Het café in de Nieuwstraat vecht voor de rechter de sluiting van het café door burgemeester Jan Lonink aan. Die vindt dat De 2 Heeren me deverantwoordelijk is voor de scher mutselingen aan de achterkant van het café in de nacht van zaterdag 12 op zondag 13 februari, die uitmond den in een schietpartij. Daarbij raak ten twee mensen zwaargewond. Eén van hen, VC Vlissingen-voet- baller Sinan Coban is inmiddels uit eens kritisch gekeken worden naar de "diensten die de gemeente af neemt van het RPCZ op het ge bied van onderwijsbegeleiding en naar de subsidie voor de VW. De openbare verlichting is even eens een post waar kosten terugge bracht kunnen worden. Bijvoor beeld door de openbare verlich ting iets eerder uit te doen en zui nigere lampen te gebruiken. Het wegenonderhoud kan volgens een aantal fracties ook best een tandje lager. De visies van de afzonderlijke Veerse fracties verschilden niet zo heel veel van elkaar, concludeerde Peter Holtring van de PvdA/GroenLinks. „Eigenlijk wil len we allemaal dat er efficiënter gewerkt gaat worden, dat er bezui nigd wordt waar het kan en dat er zo veel mogelijk samengewerkt wordt met andere gemeenten als dat een besparing oplevert. Maar dit verwachten de inwoners al ja ren van ons. We zullen dus moe ten kijken hoe we daar invulling aan gaan geven." Die stap komt een volgende keer, als het college van B en W de aan gegeven denkrichtingen verder heeft uitgewerkt. het ziekenhuis ontslagen. Gisteren boog de rechtbank zich over de aan vraag voor een voorlopige voorzie ning waardoor het café in elk geval tijdelijk weer open mag. Op ver zoek van de gemeente Terneuzen gebeurde dat achter gesloten deu ren, omdat er vertrouwelijk infor matie naar boven zou komen. Eigenaar Peter Rijke wilde na de zit ting geen verdere uitleg geven. Eer der zei hij dat zijn portiers juist ge handeld hebben. De cafébaas ont kende verder dat er in zijn zaak drugs gebruikt of gedeald zou wor den. De rechter doet uiterlijk maandag 14 maart uitspraak. Winkeliers nemen hun nieuwe onderkomens onderhanden terwijl de laatste werkzaamheden aan 't Spuistraatje door Claudia Sondervan Rieten kappen, ge- potdekselde schuur- wanden, klinkerstraat jes, dorpspomp, glas-in-lood, oude te gelstoepjes, sierlijsten om de ra men en groen-witte luiken: het Spuistraatje, de nieuwste winkel straat van Kamperland, is een zwij- melstraatje voor wie van Anton Pieck-sferen houdt. Verstopt in een stalen loods op het haventerrein is het straatje de nieuwste attractie van de Uitha ven, het recreatieterrein van onder nemer Alex de Zwart, waar ook het Lasergamecentrum, het Zeeuws Planetarium en restaurant de Jagklub zijn ondergebracht. Onder de stalen spanten van de planetarium-loods liggen echter pannendaken met heuse schoorste nen en zelfs een oude - maar loze - regenpijp. Er zal nooit een regen spat vallen op winkelend publiek. Over een dag of drie is het buiten- terrein - vroeger een haveloos stuk asfalt - volledig bestraat en maken de eerste winkels zich op om open te gaan. Nog één van de dertien winkeltjes is te huur. De Zwart ontdekte het concept van de nos talgische, overdekte winkelstraat bij collega-ondernemer Jan Boer: die bouwde in de Graanschuur in Giessenburg zo'n winkelcentrum en werd er zo succesvol mee dat er inmiddels nog twee van dergelijke centra bijgebouwd zijn. De Kamperlandse onderne mer Jasper Faasse treedt voor De Zwart op als coör dinator van de Uithavenactivitei- ten, en Faasse stapte er zelf ook in als ondernemer. Twee winkels door Emile Calon Primera van 't Westende Vrijlandstraat 87 - 89 Middelburg Tel. 0118-613680 staatsloterij MIDDELBURG - Door zijn zware ver slaving aan de harddrug GHB wist een nu 27-jarige man vorig jaar nauwelijks nog wat hij deed. Dat hij op 15 november bij Albert Heijn in Vlissingen een hele serie cd's, dvd's en cd-roms stal, daar kon hij zich gisteren tegenover de Middelburgse rechtbank, niet veel meer van herinneren. Hij reed die dag op een scooter die hij enkele dagen daarvoor 'geleend had' van iemand uit Goes. Volgens officier van justitie W. Smeenk mocht hij die scooter twee uur le nen, niet dagenlang. Om die reden sprak ze dan ook van diefstal van de scooter. De man, die officieel in Roosendaal woont, maar eind vo rig jaar vooral op verschillende adressen in Zeeland verbleef moet van de officier nu maar eens voor een wat langere tijd worden opge sloten om te zorgen dat hij geen overlast veroorzaakt. Ze vroeg de rechtbank de man te veroordelen tot twee jaar opsluiting in een In richting voor Stelselmatige Daders (ISD). De twee vergrijpen waarvoor de man voor de rechtbank moest ver schijnen, zijn volgens de officier niet zwaar. Maar ze wees vervol gens naar het strafblad van de man waaruit blijkt dat hij al vanaf zijn dertiende jaar met grote regel maat in contact is gekomen met politie en justitie. Ze vindt het dan ook de hoogste tijd dat de man zijn leven gaat beteren. Tijdens de opsluiting in een dergelijke inrich ting kan hij daar aan werken. Raadsman B. Vader was zeer kort in zijn reactie. Hij had voor de zit ting met zijn cliënt gesproken over de ISD-maatregel en ze waren tot de slotsom gekomen dat ze die maatregel moesten aanvaarden. „Ik heb geleerd, dat als je als advo caat niets te zeggen hebt, je ook niets moet zeggen", zo zei hij en ging vervolgens weer zitten. De rechtbank doet op 17 maart uit spraak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24