'Een lint van natuur en park 22 zeeland Nieuwe exploitant restaurant vliegveld 'U wilt ons zo verwennen, maar eigenlijk wil ik gewoon een boek' Wijzigingen Westduingebied WESTDUIN De 'tuin van Vlissingen' wordt heringericht. Meer natuur, maar ook meer ruimte voor ondernemers. „De geest van wat de raad wil, zit in dit plan." Villa Valentijn Middelburg BV vrijdag 4 maart 2011 W door Carla van de Merbel ARNEMUIDEN - Het restaurant op vliegveld Midden-Zeeland bij Ar- nemuiden krijgt een nieuwe uitba ter. Evert van Dilst neemt per 16 maart de exploitatie over van Ro bert Hammer. Voorlopig veran dert er niet veel in het huidige res taurant; op langere termijn wordt een nieuw restaurant gebouwd. Het restaurant is eigendom van het vliegveld. Het vliegveld ver huurt het aan een exploitant. Het contract met de huidige exploitant Robert Hammer loopt af Volgens directeur Rob Gomersbach van het vliegveld lukte het niet om tot overeenstemming te komen over een nieuw contract. Volgens Ro bert Hammer zaten er 'hiaten' in het geboden contract en wilde de vliegvelddirectie niet praten over een tegenvoorstel. Hammer was graag doorgegaan op het vliegveld. „Ik vind het deels wel jammer daar weg te moeten. Er is altijd een fijne sfeer in het res taurant, met die piloten." Ham mer wil elders op Walcheren een andere horecagelegenheid gaan uit baten. Hierover is hij nog in onder handeling. Evert van Dilst had eerder een brasserie in de Stationsstraat in Middelburg. Verder is hij chef-kok geweest bij diverse-Zeeuwse restau rants. Van Gilst laat veel in het vliegveldrestaurant hetzelfde. „We houden de brasseriekaart. Er komt wel meer vis. En met kleine details en wat ander meubilair maken we het wat gezelliger." Van Dilst is nog druk bezig personeel té zoe ken. Hammer neemt zijn vaste per soneel mee naar zijn nieuwe zaak. Van Dilst krijgt voorlopig een con tract voor 19 maanden. Volgens di recteur Rob Gomersbach is die ter mijn gekozen in verband met de nieuwbouwplannen voor het res taurant. „Over 19 maanden moet het nieuwe restaurant er staan of moeten we weten wanneer het klaar is." Het nieuwe restaurant komt op een andere plek op het vliegveld. Pas als het klaar is, wordt het oude afgebroken. nderdagverb Zeer gunstige tariefstelling Gezellige en veilige opvang met volop activiteiten Vier horizontale groepen Grote buitenspeelplaats Wij zijn gevestigd aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Al sinds 2002 uw vertrouwde adres voor kinderopvang. Bel gerust vrijblijvend voor een rondleiding. Telefoon: 0854-8900 90 www.villavalentijnmiddelburg.nl door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - Of het nu lag aan de lessen uit Vlissingen of aan het gemoedelijke van Oost-Souburg: de voorlichtingsbijeenkomst daar, over sluiting van de oude biblio theken, verliep gisteren in de Ka naalstraat een stuk kalmer. De bibliotheekdirecteur, Kees Ha- mann, leek zich voor het oog van de bezoeker ook wat beter te heb ben voorbereid. Na afloop van zijn betoog volgde een tijdspad voor de rest van dit jaar: op 15 maart is de onderzoeksfase afgerond, 1 okto ber wordt de nieuwe website gelan ceerd, 1 november gaan de buurtbi- bliotheken open en op de laatste dag van het jaar gaan de oude filia len dicht. Anders dan de eerste keer in Vlis singen vroeg Hamann direct wie plaats wenst te nemen in het klan tenpanel en wie de microfoon wil de om vragen te stellen. Van beide aanbiedingen werd gretig gebruik gemaakt. Het publiek, dat anders dan in Vlissingen tot dan toe keu rig mee had geknikt, zat ook met heel andere vragen. „Welke lettergrootte hebben digita le boeken?", wilde een mevrouw weten. „Hoe moet ik weten wat ik moet kiezen als ik iets via internet bestel?", vroeg een uitgesproken liefhebster van streekromannetjes zich af. Een ander bracht de Speel- o-theek in herinnering. „Die bent u toch niet vergeten?" En dan was er nog een dame, voor wiens han den boeken te zwaar zijn, die infor meerde naar luisterhoeken. Hamann stelde zijn klanten ge rust: de buurtbibliotheken hebben voor elk wat wils, tegen dezelfde kostprijs, alleen dan met nét dat di gitale beetje extra. Alleen, op dat laatste zit in Sou burg niet iedereen te wachten. „U wilt ons zo verwennen met al die dure uitgaven", zuchtte een dame, „maar eigenlijk wil ik gewoon een boek. Gewoon, een boek."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22