Zeeland Storten vuil slib niet bestraft PZCI l'Escaut timmert lege panden dicht Alsof je boven de zee zweeft Spuugdoekje WALCHEREN 22 en 23 prrrr RECHTBANK Openbaar Ministerie verzuimt vervuilende stoffen in aanklacht te noemen 21 24 en 25 'De Piraat' almanak Vrijdag 4 maart 2011 Een lint van natuur en park leidt je naar de stad 'stéiÊxMÉti door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank heeft de gemeente Mid delburg en Waterschap Schelde- stromen op formeel-juridische gronden vrijgesproken van het ille gaal storten van vervuild slib op een oude stortplaats bij Kleversker- ke. In de aanklacht van het functio neel parket van het Openbaar Mi nisterie stond niet duidelijk om schreven om welke stoffen het des tijds ging. Om die reden kon de rechtbank gisteren niet anders dan Waterschap Scheldestromen en de gemeente Middelburg vrijspreken. Twee weken geleden eiste het Openbaar Ministerie nog boetes van elk 25.000 euro tegen de beide overheden wegens het storten in 2006 en 2007 van het vervuild slib, afkomstig uit de vesten van Mid delburg. Het storten gebeurde des tijds in opdracht van het water schap; de gemeente had de vergun ning verleend. Officier van justitie I. Koopmans stelde twee weken geleden dat wa terschap en gemeente destijds wis ten dat het niet om normaal slib ging. „Maar dat het extra vervuild was omdat de vesten jarenlang niet waren gebaggerd." Tijdens de rechtszaak wees de advocaat van gemeente en waterschap er nog op dat in de officiële tenlasteleg ging de vervuiling niet gespecifi ceerd was. Op dat moment had de officier die tenlastelegging nog kunnen aanpassen zodat de recht bank mogelijk tot een andere uit spraak was gekomen. De rechtbank erkende gisteren vol mondig dat het bewuste slib over duidelijk vervuild was met puin, fietsen, banden, plastic en allerlei ander materiaal. De rechters hebben ook nog geke ken of het storten van het slib op die plek strafbaar was. Omdat het werd gebruikt om de oude stort- De ramen van enkele woningen in de Sottegemstraat zijn al dichtgetimmerd. door Theo Ciele VLISSINGEN - Woningbouwcorpora tie l'Escaut treft maatregelen om het binnendringen van leegstaan de woningen in het Vlissingse Mid dengebied te verhinderen. Woensdagavond brak er brand uit in een bovenwoning van een leeg staand huizenblok aan de Sotte gemstraat. Toen de brandweer woensdaga vond in de Sottegemstraat arriveer de, bleek de voordeur open te staan, aldus officier van dienst Ru dy Ovaa. De brandweer gaat uit van brandstichting. In de vroege nacht laaide het vuur opnieuw op, vermoedelijk doordat het was blijven smeulen in het met riet versterkte stucwerk van de plafonds. De voordeuren van de woningen zijn al dichtgeschroefd. Gas en elek triciteit zijn afgesloten. l'Escaut gaat nu ook alle ramen op de begane grond dichttimmeren. Daartoe was al voor de brand be sloten na overleg met brandweer en politie omdat geconstateerd werd dat er toch mensen in de panden drongen. l'Escaut hing voorheen gordijnen voor de ra men om de panden een bewoon de aanblik te geven. Maar dit weer houdt vandalen er niet van om rui ten in te gooien van woningen in de Sottegemstraat en de andere straten in de buurt waar renovatie werken plaatsvinden. Zwijmelwinkelen in een nostalgisch nepstraatje Tip? walcheren@pzc.nl - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Tijdens de voorjaarsvakantie dagelijks geopend Duinweg Oostkapelle plaats af te dekken, 'het werd nut tig gebruikt', verviel ook die grond voor een veroordeling. De afdeling milieucontrole van de gemeente Middelburg had samen met de milieupolitie het onder zoek uitgevoerd naar de vervuiling van de voormalige stortplaats bij Kleverskerke. Door de vervuiling is het bewuste stuk grond al tijden niet geschikt voor beweiding door het vee van de eigenaar. Volgens het water schap is hij ruimhartig schadeloos gesteld. Tijdens de rechtszaak, twee weken geleden, bleek dat de eigenaar daar heel anders over denkt. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het is gelukt: al deze zomer zien drie horecagelegenhe den op de boulevard van Vlissin- gen hun terras uitgebreid met pla teaus die op de glooiing staan. Gas ten hebben er het gevoel dat ze bo ven de zee zweven. De drie zaken zijn Waterfront, De Bourgondiër en Hotel Arion. De Belgische Loodsensociëteit houdt even een pas op de plaats, omdat die nog met het waterschap moet besluiten hoe het muurtje op de boulevard te overbruggen. Restaurants Don Giovanni, Sols kin en De Leugenaar waren eerder al afgehaakt, omdat ze eerst intern willen verbouwen. Maar wellicht springen die later nog in. De terrassen bestaan uit driehoeki ge modules van composiet, ofwel kunststof, staand op stalen pilaren. Ze zijn omheind met glas en een leuning, waarin verlichting wordt verwerkt. Waterfront wil vier van die modules (voor elf bij vijfenhal- ve meter) en de andere restaurants acht (voor 22 bij vijfenhalve me ter). Op de terrassen komen ook barretjes, al is nog niet duidelijk wat voor barretjes, 's Winters wor den de terrassen, vanwege storm gevaar, gedemonteerd en wegge haald. Architect Joos Nijsse heeft de ter rassen ontworpen; bouwbedrijf Jo- ziasse zet ze in mei neer. Bekijk de impressies op onze website www.pzc.nl/walcheren foto Ruben Oreel Woensdag brak brand uit in de Sottegemstraat. foto Manfred Berrevoets saaaa®®®®©®®©®»®*® Tip? redactie@pzc.nl Hij had er echt veel zin in, die man uit Zierikzee. Een vrijgezellenavond krijg je immers maar eens in je leven. Hij had wel zo z'n eisen die hij zijn vrienden op het hart had gedrukt. Hij wilde niet in een apenpakkie door de straten lopen en alle andere plannen waarbij hij de kans zou lo pen voor gek te staan, werden op voorhand afgewezen onder het drei gement dat hij niet mee zou doen. Dat hebben zijn vrienden goed in hun oren geknoopt. Of de uitkomst van hun denkwerk nu helemaal dat gene was wat de aanstaande vader in gedachten had voor een spetteren de vrijgezellenparty, is de vraag. Hij ging samen met zijn vrienden een spuugdoekje voor de baby naaien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21