Zweedse streetdance verovert Nederland uit 113 Frietmuseum in Brugge donderdag 3 maart 2011 door Nanska van de Laar Wat eind jaren ne gentig begon met een groep vrien den die eikaars dansstijlen uitwisselden, groei de binnen een mum van tijd uit tot Zwedens populairste street- dancecompany. Voor het eerst komt Bounce nu naar Neder land. In een dansstudio in Stockholm werken de dansers aan de voorstel ling 'Insane in the Brain', geïnspi reerd op het boek en de film 'One Flew Over the Cuckoo's Nest'. Van de oorspronkelijke Bounce-cast dansen alleen Alvara Aguilera en Jennie Widegren nog mee. Ook danser/choreograaf David Dalmo is sinds de oprichting van Bounce aan het gezelschap verbonden: „We kennen elkaar uit de artiesten wereld, dansten vooral op de ach tergrond bij onder andere Dr. Al- ban en kwamen samen om onze stijlen uit te wisselen." Al gauw ontstond het idee samen een show te maken. „We wilden la ten zien dat aan streetdance ver bonden dansstijlen ook heel goed op zichzelf kunnen staan. Het Dan- ses Hus hier in Stockholm durfde het risico aan om met ons in zee te gaan en na een jaar - in 1998 - stond onze eerste show 'Rot'. Als we daar nu op terugkijken was het niet heel geweldig, maar voor die tijd was het oké." Het bleef niet bij een eenmalig suc ces, want Bounce groeide uit tot Zwedens populairste dansgezel schap. In veertien jaar tijd werden tien shows gemaakt die tiendui zenden toeschouwers trokken, tot ver buiten Zweden. Bounce werkt als collectief, waarin iedere danser een stem heeft. „Het creatieproces is een gezamenlijk proces, we heb ben geen leider. Iedereen mag idee ën inbrengen, het beste idee wer ken we uit tot een productie. De choreografie maken we dus ook gezamenlijk. Als je wint, win je sa men. En als je verliest, deel je de ging", vertelt Aguilera. Via 'Sneeuwwitje' en 'Junglebook' kwam de groep uit bij 'One Flew Over the Cuckoo's Nest'. „We heb-" ben de film gekeken en het boek gelezen en vonden het interessant om iets te doen met het gegeven van een psychiatrische inrichting en de patiënten die daar verblij ven. De verschillende karakters zorgen voor meer diepgang en ge ven ook de mogelijkheid die in be weging over te brengen op het pu bliek." 'Insane in the Brain' volgt groten deels de verfilming uit 1975 van het boek van Ken Kesey, met in de hoofdrollen onder anderen Jack Nickolson en Danny DeVito. Cri mineel Randle McMurphy doet zich opzettelijk voor als geestes ziek om onder het gevangenisregi me uit te komen en wordt in een psychiatrische inrichting geplaatst. Daar maakt hij kennis met de auto ritaire zuster Ratched en McMurp hy zet alles op alles om de zuster onderuit te halen. Hij weet zijn zaalgenoten mee te krijgen in zijn strijd Ratched een kopje kleiner te maken, maar zij rust niet voor ze op haar beurt McMurphy onder de duim heeft. Een feestje op de af deling brengt dramatische gevol gen met zich mee. Zo pleegt een van de zaalgenoten zelfmoord, wordt McMurphy bestraft met Io- botomie (hersenlobingreep) en eindigt als kasplantje. Chief Brom den verlost zijn vriend McMurphy uit zijn lijden. Een heftig verhaal, erkent Aguile ra, die in 'Insane in the Brain' de rol van Mr. Harding vertolkt, het personage van wie McMurphy de leiderschapsrol overneemt. Insane in the Brain is t/m 13 maart te zien in het DeLaMar Theater te Amsterdam; daarna: 15 t/m 19 maart Nieuwe Luxor Theater Rotterdam, 21 t/m 23 maart Stadsschouwburg Antwerpen, 26 t/m 27 maart Chassé Theater Breda; 29 30 maart Theater aan het Vrijthof Maastricht; 1 t/m 3 april Lucent Danstheater Den Haag. Zie ookwww.insaneinthebraintour.nl. pijn. Dat is ons motto." Wie met het idee kwam om 'One Flew Over the Cuckoo's Nest' uit te wer ken tot dansvoorstelling, kan geen van de groepsleden vertellen. „We wilden graag een keer een verhalend stuk maken. In eerdere producties hadden we wel gewerkt met een bepaald thema of een rode draad, maar na onze show 'Bounce Live' in 2006 zoch ten we naar een nieuwe uitda Streetdancecompany Bounce danst Insane the Brain. Fritessnijders in het Frietmuseum in Brugge. Het Frietmuseum van Brug ge is het enige en unieke museum van de friet. Sa men met de Belgische chocolade, is de Belgische friet het product dat het meest de levenswijze van de Belg illustreert. Het Frietmu seum - Brugge is een didactisch museum dat de geschiedenis schetst van zowel de aardappel als van de friet en van de verschillen de sausbereidingen die gewoonlijk bij de friet behoren. Het is onder gebracht in de Saaihalle. Op de be gane grond wordt de geschiedenis van de aardappel verteld. Op de eerste verdieping ontdekt de be zoeker de geschiedenis van de friet en zijn Belgische oorsprong. I@bd spannend ^©©Bjaaravafeamtö® bdS^©?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 87