Eeuwenoude tradities drukken zwaar 3 publiek' podium donderdag 3 maart 2011 keer de oudste kan spelen. In het echt ben ik de jongste van drie zus sen, dus ik weet wat het is om ad viezen te krijgen van 'de wijzeren' boven je." Cécile geniet bij de GOV, maar beschouwt het wel als hobby. „Ik moet reëel zijn, ik ben inmiddels 23 en heb al een andere richting gekozen." Zij werkt parttime in de grafische sector en is daarnaast gastouder. Mira Linssen uit Middel burg is met haar 13 jaar behoorlijk jong voor de rol van dochter Chava. „Maar ik heb hem toch gekregen", zegt ze blij en trots. „Ik wilde die rol ook heel graag, maar volgens de mees ten maakte ik bij de audities niet veel kans, omdat Chava nou een maal ietsje ouder is. Toch heb ik het lied van de koppelaars ingestu deerd en dat ging echt heel goed bij de audities. En nou mag ik dus toch Chava spelen." Mira kan bo gen op enige ervaring. Zij volgde vier jaar de Jeugdtheaterschool Zeeland, deed drie keer mee met Kinder voor Kinderen en was bij het Junior Songfestival van de par tij met een zelf geschreven lied. Naast haar rol in Anatevka deed ze ook nog mee in de musical van Scholengemeenschap Nehalennia. Zij zit daar in de tweede klas van Regisseur Peter Jonckheer. het gymnasium en maakt tevens tijd voor zang- en piaonolessen van Sjaak Lammers bij de Zeeuw se Muziekschool. Linde Otten (12) uit 's Gravenpol der was één van de weeskinderen in Annie en mag nu Bielke, een van de twee jongere dochters van Tevje spelen. „Heel leuk, want het is ook zon mooi verhaal. Ik heb er een dvd van bekeken en het boek van gelezen." Linde zit in groep 7 van obs De Linden in 's Gravenpol der. „Mijn juf is zelf vroeger ook lid geweest van de GOV, dus zij snapt het wel dat ik daar vaak druk mee bezig ben. Het allerlief ste wil later zelf regisseur worden. Dat lijkt me geweldig. Ik let tijdens de repetities ook heel goed op hoe onze regisseur Peter Jonckheer het doet." Hester Dek (12) uit Hein- kenszand heeft; nog niet zo'n dui delijke carrièreplanning, maar zij denkt dat het 'wel iets met musi cal' zal worden. Zij zit nu nog in de brugklas van het Ostrea Ly ceum in Goes. In Anatevka speelt zij de rol van het dochtertje Sphrintze. „Dat is toch iets meer een echte rol dan een van de wees kinderen zijn in Annie", vindt Hes ter. Ook zij kan bogen op enkele ja ren spelervaring via de Jeugdthea terschool. Een andere jongedame die bij deze productie is betrok ken, is de Belgische violiste Marjan de Roose, die met haar solospel het alter ego van Tevje vertolkt. Muziektheater GOV staat onder lei ding van dirigent Hans Laureijn. Wo 9 maart, De Mythe, Goes; daar ook do 10, vr 11 en za 12 maart; za 19 maart, Stadsschouwburg Middelburg en za 26 maart Scheldetheater Terneuzen, steeds 20 u. De dochters van Tevje, staand: Céci le Adrianow (Tzeitel), Vera de Kos ter (Hodel), Mira Linssen (Chava); zittend: Linde Otten (Bielke) en Hes ter Dek (Sphrintze). foto Izaak Verkeste een zachte G en een harde L', en ik vraag me af wat ik voor Wilders moet spelen, waarschijnlijk Miss ion Impossible. - U treedt al bijna dertig jaar op. Vindt u aansluiting bij de jeugd? „Ik ben niet zo bezig met mijn pu bliek, zeker niet zolang de zalen vol zitten. Ik merk wel dat ik er dankzij YouTube een jong publiek bij krijg. Er zitten veel dynamische dingen in mijn werk die jongeren leuk vinden, zoals de Adagio for strings van Samuel Barber in de Tiësto-versie." Hans Liberg, di. 8 en wo. 9 maart in Stadsschouwburg Middelburg, do. 10 maart in Scheldetheater in Terneuzen. Aanvang: 20.00 uur. DONDERDAG 3 MAART Goes Duo Fougère (altviool en harp) geeft twee keer een gevarieerd klassiek con cert. Erasmusflat, 14.00 uur Ter Valcke, 19.30 uur De Varkensfabriek speelt cabaratesk to neelstuk De Infiltrant. Podium 't Beest, 20.30 uur Middelburg Jamsessie De Spot, 19.30 uur (zzal open) Concert van Roosevelt Academy Choir, o.l.v. Elisabeth van Duijn. Burgerzaal oude stadhuis, 20.15 uur Nieuw- en Sint Joosland Het Canadese duo Twilight Hotel treedt op. De Wegwijzer, 20.30 uur Terneuzen Maandelijkse jamsessie. De Pit, 20.00 uur VRIJDAG 4 MAART Middelburg Kunstbende DJ Contest De Spot, 20.00 uur (zaal open) Capilla Flamenca - een van de belang rijkste Belgische oude muziek-ensembles met laat-middeleeuwse vocale muziek uit de Lage Landen, brengt o.l.v. Dirk Snel- lings polyfonie van Alexander Agricola - Missa 'In mijnen zijn'. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Terneuzen Talent On the Move 2011in een kleurrijke collage met werk van gevestig de choreografen en veelbelovende nieuw komers, laten de dansers van de toe komst hun talent en vakmanschap zien. Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Zeeuws zangduo Ed Sc Anita. Atrium Ter Reede, Vredehoflaan 370, 19.30 uur. Wat nou cabaret? is theatervoorstel ling met cabaret, mentalisme en magie door Rob Emiel. Arsenaaltheater, 20.15 uur ZATERDAG 5 MAART Goes De Zeeuwse band The Hollow Men presenteert de cd Food Chain. Ook optre dens van Backlash en Skybicycle. 't Beest, 21.00 uur Middelburg De Zeeuwse singer-songwriter Inge speelt samen met gitarist Maurits Holm en toetsenist Stoffel Biesterbosch eigen nummers en enkele covers. De Drukkerij, 15.00-16.30 uur Gezelschap Motel Westcaost met Syb van der Ploeg speelt nummers van o. a. The Eagles, The Beach Boys, Venice, The Doobie Brothers en Fleewood Mac. Stadsschouwburg, 20.00 uur. Cabaretvoorstelling De Presentator door Jelle Kuiper. 't Spiegeltheater, 20.00 uur. Italiaans barokconceert door Voices of Freedom o.l.v. Bea Zwadlo. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Middeburgs Theater met 'Steel Magno lias'. Minitheater, 20.30 uur Minimal Session (minimal techno), met Wouter de Moor, Steven Pieters Khalil en DJ Steef. De Spot, 21.00 uur (zaal open) Nieuw- en Sint Joosland Robert Jan Stips doet een greep uit zijn repertoire van meer dan 300 liedjes. De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Optreden McChicfcs, met Tessa Boom kamp (drums Sc zang), Astrid Akse (gitaar Sc zang) en Phaedra Kwant (bas Si zang). The Lane, 21.00 uur Renesse Seth Gaaikema brengt i.v.m.30-jarig ju bileum de show Het mooiste komt nog. Theater aan Zee, 20.00 uur Terneuzen Staatsopera van Tatarstan voert de le gendarische opera Carmen van Bizet op. Scheldetheater, 20.00 uur Valentino's Druppel B-Day Bash, met Tagada Jones (hardcore/punk), Rumble Fist en As We Fall Down. De Pit, 22.00 uur Vlissingen The Henhouse Prowlers, Amerikaanse powerhouse bluegrassband. De Piek, Hellebardierstraat 13, 22.00 uur ZONDAG 6 MAART Goes Zingen in de Bethelkerk', m.m.v. R. Goemaere uit Brugge en zangduo Bright Light. Orgel: Rudy Gorsse Bethelkerk (Beatrixlaan), 18.30 uur Kortgene Optreden band Kai Disko. Café Graaf van Buren, 16.00 uur Middelburg Middeburgs Theater met 'Steel Magno lias'. Minitheater, 14.30 uur In de serie KinderKlassiek brengt het Calefax Rietkwintet de jeugdvoorstelling De Muziekfabriek. Zeeuwse Concertzaal, 14.30 uur De voorstelling Walla Kristalla in de Stadsschouwburg is vervallen. Vlissingen Optreden Mathieu van Bellen (viool) Sc Jaap Kooi (piano). Atrium Ter Reede, 11.00 uur. DINSDAG 8 MAART Goes Anne van Veen probeert in de voorstel ling Wilde Lucht zingend en dansend licht te krijgen op de grilligheid van het mensdom. Piano: Jasper Slijderink. Podium 't Beest, 20.30 uur Middelburg Hans Liberg licht in zijn show 'lek Hans Liberg' een tip van de sluier op over zijn privéleven. Uitverkocht. Stadsschouwburg, 20.00 uur. WOENSDAG 9 MAART Goes Muziektheatergezelschap GOV speelt de geschiedenis van Fiddler on the Roof over de joodse gemeenschap van het Rus- siche dorpje Anatevka in de tsaristische tijd. Theater De Mythe, 20.00 uur. Middelburg Hans Liberg licht in zijn show 'lek Hans Liberg' een tip van de sluier op over zijn privéleven. Stadsschouwburg, 20.00 uur. Desafinado Blues Sessie Band Desafinado, 21.00 uur Oostburg In de schaduw van Brei' try-out), mu ziektheater over Jacques Brei door Rob van de Meeberg en Vera Mann. Ledeltheater, 20.15 uur Vlissingen Guimar van der Weelde brengt zelfge schreven Hollandse liedjes. Atrium Ter Reede, 14.30 uur. Try-out De Rietdekker, toneelbewer king door Theaterproductiehuis Zeelan- dia van het gelijknamige boek van Rinus Spruit. Arsenaaltheater, 20.00 uur Anne van Veen treedt dinsdag op in 't Beest in Goes. foto Thomas Mayer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 77