'Meeste vuiligheid komt vaak uit het keurige 2 uit selectie donderdag 3 maart 2011 De Infiltrant 'De Infiltrant' door De Varkens fabriek is de derde voorstelling van Mohammed Azaay en Ka- rim El Guennouni. Zij staan be kend om hun cabareteske en fy sieke speelstijl waarin zij vele typetjes en personages spelen. Donderdag 3 maart, 't Beest, Goes, 20.30 uur. Capilla Flamenca Capilla Flamenca is een van de belangrijkste Belgische oude mu- ziek-ensembles met laat-middel- eeuwse vocale muziek uit de La ge Landen. Het brengt onder lei ding van Dirk Snellings polyfo nie van Alexander Agricola: Mis- sa 'In myne zyn'. Vrijdag 4 maart, Zeeuwse Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur. Talent on the Move In een kleurrijke collage met werk van gevestigde choreogra fen en veelbelovende nieuwko mers laten de dansers van de toekomst in Talent on the Move 2011 hun talent en vakmanschap zien. Vrijdag 4 maart, Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur. COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl door Ali Pankow We vragen niet uw toestemming, maar we willen graag uw zegen pappa", zegt dochter Hodel te gen Tevje als ze op het punt staat met de student Perchik te trouwen. Breken met oude tradi ties loopt als rode draad door de musical Anatevka (oorspronke lijke titel Fiddler on te roof) die woensdag bij Muziektheater GOV in Theater De Mythe in Goes in première gaat. Tevje heeft veel te stellen met zijn vijf dochters. Traditiegetrouw zul len de meisjes door bemiddeling van Yente, de koppelaarster, aan de man moeten worden gebracht. Zelf denken ze daar heel anders over. Zijn oudste dochter Tzeitel is niet van plan zich neer te leggen bij de keus die voor haar is ge maakt: trouwen met de veel oude re slager Leiser Wolf Zij wil haar leven delen met de kleermaker Mottel Kamzoil. „Ingaan tegen oude tradities is moeilijk voor Tevje, maar de breuk met een dochter doet veel meer pijn", analyseert hoofdrolspe ler Rob van der Meule. Deze be kende Zeeuwse musicalzanger ver tolkt de rol van Tevje. Tien jaar ge leden deed hij dat ook bij dit gezel schap. Dit keer is hij de enige pro fessional die als gast voor deze pro ductie is aangetrokken. Alle ande re rollen worden gezongen en ge speeld door eigen geschoolde vere nigingsleden van de GOV. „Een heerlijke rol", zegt Van der Meule, maar de keus voor de nieu we vertaling dit keer onderschrijft hij niet zo. „Ik liep er bij het leren van de teksten wat tegenaan dat het geen exacte kopie is van des tijds. Ik zie de noodzaak niet zo van al dat updaten, maar gelukkig door Dieter van den Bergh Drie dagen achtereen treedt Hans Liberg komende week op in Zeeland, met zijn nieuwe programma lek Hans Liberg. - Wie is Hans Liberg? Entertainer, cabaretier, clown? „In Duitsland noemen ze me Kla- vierkomiker, dat vind ik mooi. De Deense pianokomiek Victor Borge is mijn grote voorbeeld. De piano is het vertrekpunt, dan komen de grappen. Maar ik ben ook gitarist, banjospeler, saxofonist, drummer. Ik neem wel een aparte plek in, in ternationaal heb je maar een paar acts die iets vergelijkbaars doen. In Engeland heb je Bill Bailey, in Bel gië De Nieuwe Snaar en De Frivo le Framboos. Het is ook best lastig, je moet én muzikaal zijn én humo ristisch talent hebben." - U begint de show met de vuvuzela. Voetbalfan? „Nee, dat instrument staat altijd gestemd in Bes, in het Engels is dat de B-flat, 'wees plat'. Het staat voor de verplatting. Het Oh Oh Cherso-effect; hoe platter iets te genwoordig is, hoe beter." - Muzikale equivalenten zijn Dj Tiësto en André Rieu, die u graag op de hak neemt. „Ik vind het soms wel erg makke lijk hoe muzikanten geld willen verdienen zonder creatief te hoe ven zijn, of zonder ook maar iets van sjoege van kunst of muziek te hebben. Je neemt een ding wat al bestaat, zet er een beat onder en kassa! Ik laat horen hoe gemakke lijk dat kan zijn, en leg uit waar het origineel vandaan komt." - 'Ick Hans Liberg'gaat van Bach naar Deep Purple, van reclametunes via carnavalhits naar kinderliedjes. Waarom kinderliedjes? „Omdat ze vaak aan de wieg van klassieke composities stonden. En vanwege de hidden meanings. Ze lijken onschuldig, maar zijn het niet. Kortjakje is een prostituee. Wie ligt er de hele week in bed en heeft een kort jakje aan? Nog zon pervers lied, Hop Marjanneke, met stroop in haar kanneke, uhu. Maar de meeste vuiligheid komt vaak uit het keürige publiek. Man, als ik Vrouw Haverkamp zing... je wilt niet weten hoeveel smerige varia ties er dan uit de zaal komen. Zing ik een tango, d'r zat een vogel in de boom maar die kon nie kakke, vinden ze het allemaal een groot genoegen om keihard 'kakken' mee te roepen." - U blikt niet alleen terug, ook de ac tualiteit zit erin, zoals politiek en on tucht in de kerk. „Mijn shows zijn niet statisch, ik pas ze voortdurend aan. Zodat bis schop Gijsen lekker suggestief op een basklarinet kan spelen, en er ook nog plek is voor een Berlusco ni. Ik presenteer een muzikaal re geerakkoord. Verhagen komt nog al carnavalesk langs met 'Ik héb mee heb ben", grinnikt ze. Vera heeft de smaak van het theater volledig te pakken. Zij zit in havo-5 van het Ostrea Lyceum en hoopt dit voorjaar nog auditie te gaan doen bij de muziektheater opleidingen in Rotterdam en Tilburg. Cécile Adrianow (23) uit Kapelle speelde 'een minister' in Annie. Dit keer auditeerde ze met succes voor de rol van oudste dochter Tzeitel. „Heerlijk dat ik nu een kreeg ik de vrijheid de so lo's wel in de voorgaande versie te zin gen." Tevje gaat ver mee in de wen sen van zijn doch ters, maar als uit eindelijk ook zijn dochter Chava de tradities verstoort door voor de Rus Fjedka te kiezen, wordt het hem te veel. „Als ik nog verder buig, breek ik", laat hij Chava weten. Toch mom pelt hij haar zacht jes de zegen toe bij het definitieve ver trek. „Dit verdriet zal elke ouder her kennen. Ik ben zelf nu 4B en daardoor rij per voor deze rol dan tien jaar geleden", constateert Van der Meule. Hij weet zich om ringd door vijf en thousiaste meiden Van de GOV als zijn liefhebbende, maar tevens eigenzinnige dochters. Zij deden al een brok ervaring op in de voorgaande pro ductie, de musical Annie. Vera de Koster (17) mocht daarin zelfs bij toerbeurt de hoofdrol ver tolken. „Dat blijft een geweldige er varing. Daar kan deze rol van Ho- del niet overheen, maar ik ben wel heel blij dat ik hem gekregen heb. Ik moest overigens gewoon bij nul beginnen hoor. Annie of geen An nie, ik moest er natuurlijk gewoon auditie voor doen",vertelt Vera. Zij kan zich niet voorstellen dat in haar eigen leven haar vader zich met de keus van haar levenspart ner zou bemoeien. Als ik nou met een drugdealer aankwam, zou hij daar waarschijnlijk wel moeite

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 76