341 sport Hoogste niveau lonkt voor De Kesel In bijna elke kern wonen (oud-)sporters, bestuurders, trainers of vrijwilligers die een verhaal waard zijn. In de rubriek Kris-Kras door Zeeuws-Vlaanderen worden zij in de schijnwerper gezet. Vandaag in deel 40: Mare de Kesel. Kloosterzande Pearie Opticiens behoudt voorsprong Royale overwinning voor 't Bierwinkeltje Coach Da Conceiao Sranang 2 nagenoeg Spelers Oemoemenoe stopt bij Scheldesport zeker van lijfsbehoud in selectie Jong Oranje donderdag 3 maart 2011 Robert Padmos staat in illuster rijtje bij SKNWK www.pzc.nl/blog/rudyboogert door René van Stee KLOOSTERZANDE - Het postuur van een stevige jongen heeft Mare de Kesel nog altijd. Toch ligt de krachtsport al een jaar of acht ach ter hem. „Ik had niet meer de mo tivatie om daar nog veel tijd voor vrij te maken. Als je serieus wilt meedoen, ben je vijf keer in de week bezig. Ik kreeg ook steeds va ker te maken met blessures. Schou ders, ellebogen, dat soort werk. Ook op m'n werk in de metaal werd het steeds drukker. En ik heb m'n gezin", zegt de 45-jarige Kloos- terzandenaar over zijn besluit om te stoppen met zijn sport. De Kesel beleefde mooie jaren als krachtsporter. Met name bank- drukken lag hem goed. Ooit won hij de Zeeuwse titel in de categorie tot honderd kilogram. „Toen druk te ik er 175 kilo uit. Dat was in Mid delburg. Een fraai hoogtepunt." Tastbare herinneringen aan zijn tijd als powerlifter heeft de Oost Zeeuws-Vlaming niet meer. Knip sels en bekers zijn allemaal op de vuilnishoop beland. „Ik keek er nooit meer naar om. De boel stond te verstoffen. Dan kun je ze beter maar wegdoen", klinkt het op nuchtere toon. De goede herin neringen blijven uiteraard. „Het was een prachtige tijd. Ik heb zelf nog een sportschooltje hier op het dorp gehad. Met kameraden onder elkaar. Dat was altijd hartstikke ge zellig." Aangezien De Kesel wilde blijven sporten, ging hij op zoek naar een alternatief. Dat vond hij in het dar ten. 'Barney' was toen al zeer hot. „Ik vond het altijd leuk om Barney en al die andere Nederlanders aan het werk te zien. Hij was zeker een bron van inspiratie. Op een gege ven moment gooi je dan eens een pijltje. En voor je het weet ben je verslaafd." Het darten is tegenwoordig een bloedserieuze aangelegenheid voor de oorspronkelijk uit Clinge afkomstige De Kesel. Thuis in "de serre hangt een dartbord. Daar mee is hij dagelijks zo'n anderhalf uur in de weer. „Vaak in een verlo ren uurtje of even tussendoor als er reclame is op tv. Daar vind ik toch nooit iets aan." Alle trainingsarbeid wierp zijn Mare de Kesel: „Regelmatig 180 gooien is natuurlijk heel aardig, maar als je je partij niet kunt uitmaken, ben je he lemaal nergens." foto Mark Neelemans vruchten af Zo stond De Kesel in 2009 al eens in de finale van de Philippine Open, het grootste Zeeuws-Vlaamse dartstoernooi. Ook bereikte hij de laatste 32 van gerennommeerde toernooien als het Antwerp Open en de Center- pares Masters in Lommei, waar hij de Engelse prof Bryan Woods met 4-3 versloeg. Met vijftien pijlen een leg uitgooien is geen uitzonde ring meer voor De Kesel. Zijn ge middelde per pijl ligt zo rond de 25. Ook het uitgooien op de dub bels gaat hem steeds beter af. „Daarop ligt vooral het accent tij dens de training. Regelmatig 180 gooien is natuurlijk heel aardig, maar als je je partij niet kunt uit maken, ben je helemaal nergens. Vandaar." DELFT De driebanders van Pearie Opti ciens waren in de tweede divisie te sterk voor Business 8c Fun: 6-2. Daardoor behield de Sasse ploeg drie punten voorsprong op BP Blijenhoek uit Goirle. Voor de pau ze verloor Eddie van Goethem van Ming Pan, maar zorgde Dion Berg mans voor evenwicht door een goe de overwinning op Wim Kroon. Etienne van Damme zette zijn ploeg vervolgens op voorsprong, waarna Jens van Dam zich tegen Peter Witveld terugknokte na een achterstand (32-22) en nipt won. SAS VAN GENT De driebanders van 't Bierwinkel tje stuurden de bezoekers van 's Lands Welvaren 2 met een ruime 8-o-nederlaag huiswaarts. Dankzij de zege in de inhaalwedstrijd keer de 't Bierwinkeltje weer terug op de derde plaats op de ranglijst van poule 5 van de vierde divisie. loke Breur en in iets mindere mate Fons Baart en Arie Vink waren zeer goed op dreef en hadden geen mededogen met hun tegenstander. Bij Cees J. Wissel ging het een stuk moeizamer dan bij zijn teamgeno ten, maar hij won ook. Met zijn team van café Ambiance uit Sint-Jansteen komt De Kesel uit in de overgangsklasse van de Superleague van de Nederlandse Dartsbond. Daarin gaat het op het één na hoogste landelijke niveau zeer voorspoedig. De Zeeuws-Vlaamse debutant gaat aan kop, met nog acht wedstrijden te gaan. De hoofdklasse lonkt. Ge let op de sterke van het team, waarvan onder anderen de Bel gische toppers Geert de Vos (de nummer 22 van de wereld), Stefan Deprez en Nico Plovier en Axelaar Rob Hénnissen deel uitmaken, is dit niet geheel een verrassing. „Toch vind ik het nog steeds on voorstelbaar", zegt De Kesel. „We gingen voor handhaving, omdat we niet wisten wat we konden ver- TERNEUZEN wachten. Maar we waren eigenlijk meteen los. Nu gaan we ook écht voor de titel." De overgangsklasse voert het team van Ambiance van hot naar her. In plaatsen als Wassenaar, Eindho ven, Nederhemelt, Den Haag werd reeds gespeeld. Wedstrijden in on der meer Ermelo, Weert en Delft staan nog op het programma. „Je bent er al gauw een dag mee kwijt. Toch valt het wel mee. Het is maar één keer in de twee weken competitie. In feite moet je dus maar één keer per maand uit", al dus De Kesel, die met Ambiance ook nog wedstrijden in de compe titie van de Zeeuwse Darts Federa tie speelt. De Kesel beschouwt darten echt als een sport. De stereotypen van GOES dikbuikige spelers die sloten drank naar binnen hijsen en roken als een ketter neemt hij voor kennisge ving aan. „Als je die wilt zien, dan zie je ze ook. Maar dat heb je overal. Zo ken ik bijvoorbeeld iemand die badmintont. Om half acht gaat hij van huis en heel laat op de avond is hij weer terug. Je gelooft toch ze ker niet dat hij al die tijd getraind heeft?" MIDDELBURG Basketbaltrainer Junior Miguel Da Conceicao stopt aan het eind van het seizoen bij Scheldesport. Da Conceicao houdt het na één jaar voor gezien bij de Temeuzense bas ketbalvereniging. De coach van het eerste mannenteam gaf aan teleur gesteld te zijn in de mentaliteit van zijn spelers. „Ze kunnen de discipli ne niet opbrengen", aldus de in het Belgische Assenede woonachtige coach. Scheldesport kreeg vorig jaar te maken met een leegloop. De jonge ploeg staat in de hoofdklasse puntloos onderaan. De zaalvoetballers van FM Sranang 2 verzekerden zich deze week nage noeg van lijfsbehoud in het duel met MMS United 2. Voor eigen pu bliek versloeg de Goese eersteklas ser de nummer voorlaatst met 7-6. Bij de rust leidde Sranang 2, dat bijna de gehele wedstrijd een voor sprong mocht koesteren en de te genstander pas in de slotseconden van 7-4 tot 7-6 zag terugkomen, al met 5-3. De doelpuntenmakers aan de kant van Sranang waren Lionel Fitsch (3x), Bud Aschman (2x), Vir gil de Meza en Edwin Held. De talentvolle rugbyers Lawrence Fuchs, Bart Klemann en Bas Cijsouw zijn opgenomen in de se lectie van Jong Oranje. Nederland neemt in mei deel aan de voorrondes voor het Europees kampioenschap in Spanje. Fuchs, Klemann en Cijsouw zijn lid van rugbyclub Oemoemenoe. De eerste training van Jong Oranje heeft inmiddels plaatsgevonden. De komende maanden zullen de spelers zich gaan voorbereiden op deelname aan het Cross Border Toernooi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 72