alleen spullen versjouwen I STIJL MODERN Bedrijven in Vlaamse Kanaalzone bieden op beurs duizend banen aan Gebruikers De Keure vragen om compromis Veel belangstelling voor digitale week Kennismaken met alle facetten van fotografie Gemeente huldigt minder kampioenen Nieuwendijk tijdelijk open voor verkeer 'Het is een flinke omschakeling' Concept Design" donderdag 3 maart 2011 door Wout Bareman CENT - Bedrijven in de Vlaamse Ka naalzone hebben honderden ba nen in de aanbieding. Bij vijfen twintig bedrijven zijn duizend va catures te vervullen. Ze worden za terdag aangeboden tijdens de vijf de editie van de Jobbeurs in de Gentse haven. In het Gentse havengebied werken momenteel zo'n 70.000 mensen. Het aanbod op de beurs is geva rieerd. Er wordt personeel gezocht voor logistieke functies en voor ba nen in productiebedrijven. In veel gevallen gaat het om technisch ge schoold personeel, zoals onder houdstechniek lassers, elektriciens, mecaniciens, productiemedewer kers en ingenieurs, maar ook om boekhouders, personeelsmana- gers, magazijnbedienden en chauf feurs. De beurs komt op een goed mo ment. Want niet alleen bedrijven in de Kanaalzone hebben veel ba nen in de aanbieding, er is ook een chronisch gebrek aan havenar beiders. Gent telt er nu vierhon derd, maar dat blijkt te weinig. Bij veel aanbod van schepen moet een beroep worden gedaan op ha venwerkers uit Antwerpen en Zee- brugge. Er is plaats voor honderd extra mensen. De Jobbeurs wordt zaterdag gehou den in het gebouw van het Haven bedrijf Gent (technische dienst) in de Skaldenstraat in het oostelijk havengebied. De beurs is open van 9.00 tot 16.00 uur. www.tmcwoonwinkels.nl SLUIS Gebruikers van multifunctioneel centrum De Keure in Sluis stellen De Nieuwendijk in Axel is weer tij delijk open voor het verkeer. Er moet nog wel een asfalt toplaag worden aangebracht, maar om een goede kwaliteit te krijgen kan dat pas als de buitentemperatuur mini maal tien graden is. De planning is nu half maart. Dan wordt de straat weer een week afgesloten. Het gaat om het gedeelte van de Nieuwen dijk tussen de rotonde Stations straat Buitenweg tot aan de be bouwde kom nabij de aansluiting met de Oudeweg. TERNEUZEN Er is veel belangstelling voor de di gitale week van welzijnsorganisa tie Aan Z. De eerste twee dagen de den al zo'n 60 mensen mee aan de activiteiten. Vandaag worden de mogelijkheden van Google ver kend, kan men kennismaken met digitale hulpmiddelen voor slecht zienden en slechthorenden en een demonstratie bijwonen van e-rea- ders en de i-pad in Axel. Vrijdag toont de gemeente Terneuzen wat je via haar website allemaal digi taal kunt regelen. Voor locaties en tijden: www.aan-z.eu. een compromis voor over het be heer van het gebouw. Het Sluise college besloot vorig jaar, als bezuiniginsmaatregel, dat het gebouw verder moest zonder beheerder-op-locatie. Dat leidde tot veel protest, waarna besloten werd tot overleg. Een werkgroep van ge bruikers stelt nu voor een exploi tant te zoeken voor een beperkt deel van het gebouw: het horecage deelte en de sportzaal. Het college neemt deze maand een besluit over het voorstel. TERNEUZEN Toonbeeld in Terneuzen houdt van af 19 maart een vijfdelige kennisma kingscursus Fotografie. De lessen vinden plaats op zaterdagochtend tussen 10 en 12 uur. De laatste is op 16 april. Cursisten maken kennis met hun camera, portretten, land schappen, architectuurfotografie en stillevens. Meedoen kost 62,50 euro. Deelnemers moeten een ei gen camera meenemen. Inschrijvingen (uiterlijk morgen) kan door een mail te sturen haar toonbeeld@terneuzen.nl. SLUIS Ook sportkampioenen ontkomen niet aan de bezuinigingsmaatrege len van de gemeente Sluis. Dit jaar worden alleen sporters of teams die een nationale of internationale titel behaalden, gehuldigd. Dat ge beurt op dinsdag 15 maart om 19.45 uur in het belfort in Sluis. Wie ie mand kent die een dergelijke pres tatie heeft geleverd, kan hem of haar aanmelden bij de gemeente Sluis via 0117-457148 of per email: WSchram@gemeentesluis.nl. AXEL Ivonne Verhoosel-van Hecke slaat voor de laatste keer de deur dicht van haar oude plekje. Ze ruilt haar kamer in voor een veel ruimer optrekje, mét aparte slaapkamer. Het oude Verlaet gaat een dezer weken tegen de vlakte. foto's Mark Neeiemans Nog een keertje kijkt Ivon ne Verhoosel-van Hecke (84) achterom. Het is niet dat ze echt 't Verlaet verlaat, maar toch voelt het een beetje zo. Het is maar even oversteken naar het nieuwbouwcomplex, amper vijftig meter wandelen. Maar toch, alles is er nieuw. En dat is wennen. Laat er geen misverstand over be staan; de bewoners gaan er flink op vooruit. Hadden ze in het oude Verlaet de beschikking over één ka mer, in het nieuwe complex heeft iedereen ook nog een aparte slaap kamer. „Dat is natuurlijk heerlijk. Toch zat ik niet echt op deze ver huizing te wachten hoor. Maar goed, het is niet anders. Het oude gebouw wordt gesloopt, dus we moeten wel", vertelt Verhoosel- van Hecke. Zij woont vanaf nu op 'Zwarten- hoek'. Alle verdiepingen hebben immers een naam gekregen, die een relatie heeft met Westdorpe. „Drie jaar geleden verhuisde ik vanuit een eigen woning naar een kamer in 't Verlaet. Ik kon er in het begin mijn kont niet keren. Maar nu is het ook weer wennen, omdat het groter is." Verhoosel-van Hecke: „Mijn eerste indruk is dat het heel netjes is. Ik heb wel al een paar gebreken ge constateerd. Zo is er in het keuken tje geen bestekla. En in de douche ruimte mag je bijvoorbeeld geen emmers op de grond zetten. Dat is niet handig, daar moet ik nog iets op vinden. Of ik doe het gewoon stiekem, haha!" 'I ''4 n TMC Goes Marconistraat 15a (0113) 22 41 00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67