Verhuizing 't Verlaet is veel meer dan NIEUWBOUW Bewoners verkassen naar nieuwe kamers, oude verzorgingscomplex gaat een dezer weken tegen de vlakte 't Verlaet Toonbeeld begint met musicalklas almanak Stagiaire donderdag 3 maart 2011 Ivonne Verhoosel-van Hecke is blij met haar nieuwe stek, al constateerde ze op de eerste dag wel meteen een paar minpunten, foto's Mark Neelemans Ilse de Croock en Piet Huijzers: „Nieuw gebouw, nieuw zorgconcept." Frisse kleuren domineren in het nieuwe woonzorgcomplex. door Raymond de Frel 'Het is de bedoeling dat alle afdelingen elkaar helpen, zodat er nog meer het 'wij-gevoel' ontstaat' Piet Huijzers men we dat een aantal bewoners naar een ander verzorgingscen trum moet verhuizen", zegt De Croock. Locatiemanager Piet Huijzers stelt dat 't Verlaet een spilfunctie in het dorp moet krijgen, „long en oud kunnen elkaar hier ontmoeten. Mensen uit de wijk kunnen hier bijvoorbeeld ook komen eten of een maaltijd afhalen. Ook gaan we meer activiteiten opzetten met welzijnsorganisatie Aan Z. En die zijn voor iedereen toegankelijk." doen. Daarna was je je handen en ga je weer verder met jouw ronde. Het is de bedoeling dat alle afdelin gen elkaar helpen, zodat er nog meer het 'wij-gevoel' ontstaat. En binnen dit nieuwe zorgconcept werken de leidinggevenden meer dan nu op de achtergrond." Het nieuwe Verlaet krijgt ook een nieuwe naam. Die is aan de hand van een prijsvraag al bepaald, maar de winnaar wordt stilgehou den tot de nieuwbouw helemaal klaar is. Een modern gebouw vraagt eigenlijk om een moderne aankleding. Daar hebben de bewo ners van 't Verlaet in Westdorpe logischerwijs geen boodschap aan. Hun oude, ver trouwde meubeltjes steken aan doenlijk af bij de frisse tinten in het nieuwe woonzorgcomplex. Maar ze zijn tegelijkertijd onont beerlijk om de doelstelling van het nieuwe Verlaet te bereiken: 'nog meer net als thuis'. Het oude gebouw is op, totaal ver sleten. In 1963 werd het opgetrok ken als een verrijking voor West dorpe, in 2011 is het rijp voor de sloop. Tel daar bij op dat de oude ren van de toekomst het liefst zo veel en zo lang mogelijk zelfstan dig blijven en nieuwbouw is ge rechtvaardigd. „Steeds meer men sen willen extramuraal wonen, of tewel in een aanleunwoning. Maar het is ook heel goed voor Westdor pe dat we 25 van de 50 intramura le (de meer traditionele woon vorm in een verzorgingscomplex) behouden. Deze mensen kunnen dus ook gewoon in het dorp blij ven wonen", vertelt beleidsadvi- seur Ilse de Croock van Stichting Ouderenzorg Kanaalzone (Soka). Het nieuwe Verlaet wordt in de cember opgeleverd, maar de bewo ners verhuizen deze week al. Het oude gebouw gaat immers een de zer weken tegen de vlakte, zodat er een groepswoning voor zes de menterende mensen en een ruim te voor kinderopvang 't Kreekeitje kan worden gebouwd. In de eerste fase zijn 25 intramura le plaatsen, twee revalidatieka- mers, een pinvoorziening en 27 ex tramurale zorgappartementen ge realiseerd. Omdat er op dit mo ment meer dan 25 bewoners zijn die intramurale zorg nodig heb ben, wordt een aantal aanleunwo ningen van Woongoed Zeeuws- Vlaanderen gehuurd. Alle andere aanleunwoningen zijn ook al door Woongoed verhuurd. „Met het hu ren van die appartementen voorko- De. bewoners van 't Verlaet kun nen het activiteitenaanbod straks onder meer tot zich nemen via een kabelkrant, die op de eigen te levisie is op te roepen. De verhuizing is niet alleen voor de bewoners een hele verandering. De 45 medewerkers krijgen tegelij kertijd te maken met een nieuw zorgconcept, waarbij de eigen ver antwoordelijkheid een stuk groter wordt. De medewerker is te gast bij een dient. En niet, zoals in de traditionele zorgvorm, andersom. Bewoners denken mee over hun zorg en geven aan een persoonlij ke begeleider aan wat ze wel en niet willen of kunnen. De mede werkers passen zich daar, voor zo ver mogelijk, op aan. Huijzers: „Voorheen was het zo dat als iemand van de keuken de soep kwam brengen op het mo ment dat een hulpbehoevende be woner op de wc zat, hij een zorg- medewerker opriep om de bewo ner te helpen om zijn broek op te trekken. Dat kan die keukenmede werker natuurlijk ook even zelf TERNEUZEN - Toonbeeld begint woensdag 30 maart een musical klas voor jongeren van 13 tot 17 jaar. De lessen (zingen en acteren) worden gegeven door Sjoerd van Helmond en zijn wekelijks op woensdagmiddag van 16.30 uur tot 18.30 uur. Inschrijven kan bij Toonbeeld via 0115-455950. In deze economisch barre tijden mag je als student blij zijn met een fat soenlijke stageplaats om de geleerde theorie aan de praktijk te toetsen. Fatsoenlijk, ook in die zin dat de col lega's je meer ruimte geven dan slechts koffie halen en wat prutsklus jes. Koud begonnen op dat Middelburgse notariskantoor, werd de stagiaire ge confronteerd met een herschikking van het meubilair. De onmisbare techneut van het bedrijf was te hulp geroepen om kabeltjes te verleggen en moest daarvoor ook onder het bu reau zijn. Netjes als hij is, vroeg hij toestem- ming: „Mag ik even aan je voeten gaan liggen?" Kijk, dat is nog eens een entree voor een stagiaire. Tip? redactie@pzc.nl Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der B.J. Meijering d.d. 24-02-2011 blijkt, dat t.v.v. Delta Comfort B.V., gevestigd te Middelburg, Zeelandnet B.V. gevestigd te Kamperland, Delta Netwerkbedrijf B.V. gevestigd te Middelburg en Delta Infra B.V., gevestigd te Middelburg, aan MARCO OVERWIJK, geboren 3-12- 1976, zonder bekende woon- of verblijf plaats, is betekend het door de Kantonrechter te Middelburg gewezen vonnis van 16-11-2009. Bij dit exploot, waarvan M. Overwijk een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adres sen, is tevens bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 FOTO'S Een indruk krijgen van de nieuw bouw bij 't Verlaet in Westdorpe? Kijk op www.pzc.nl MEEST GELEZEN 1. Dode in Tërneuzense flatwoning 2. Idee voor verscentrum Westdorpe 3. Probleem sloopschepen blijft TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Reageer: 'Spookhuis Sas mag niet worden gesloopt' Door de rechtbank Middel burg, sector kanton, locatie Middelburg, is bij beschik king van 24 februari 2011, Maria Wilhelmina Flikweert, geboren te Nieuwerkerk op 27 juli 1958 en wonende te (4462 TT) Goes, aan de Beukenstraat 2-15, onder curatele gesteld, met benoe ming van Cornelia Flikweert en Daniël Jacobus Viergever, echtgenoten, beiden wonen de te (4321 TW) Kerkwerve, gemeente Schouwen-Duive- land, aan de Tellersweg nr. 11benoemd tot curatoren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66