341 sport Zeeuwen op jacht naar WK-medaille WK TAEKWONDO Zenna van der Mei (22) en Jeremy Dijkstra (17) stap pen morgen op het vliegtuig naar Nieuw-Zeeland. Daar begint volgende week het WK taekwondo. Nieuw bestuur voor geplaagd NAC Breda Delta Sport weer stap dichter bij promotie De Graaf blijft bij vrouwen Oostkapelle Sranang 2 nagenoeg zeker van lijfsbehoud Spelers Oemoemenoe in selectie Jong Oranje donderdag 3 maart 2011 door Barry van der Hooft MIDDELBURG/DEN BOSCH - Wan neer sporters worden uitgezonden naar een EK of WK, komen de kos ten vaak voor rekening van de des betreffende bond. Voor Nederland se teakwondoka's gaat die vlieger niet op. Zenna van der Mel en Je remy Dijkstra vertrekken morgen naar Nieuw-Zeeland, om daar tij dens het WK namens Nederland jacht te maken op een medaille. De twee Zeeuwse troeven hebben de reis voor het overgrote deel zelf moeten bekostigen. „De bond be taalt alleen het inschrijfgeld voor het WK", vertelt Van der Mei. „Ik denk dat dat rond de honderd eu ro ligt." De kosten voor de Zeeuwse deelne mers, die allebei hun vader meene men naar Nieuw-Zeeland, liggen veel hoger. Ze hebben zelf de vlieg tickets moeten boeken en betalen, net als het hotel. Van der Mei: „Daarbij zijn we verplicht om een door de organisatie aangewezen hotel te boeken. Dat kost mijn va der en mij zo'n achthonderd euro, voor vijf dagen. En dan hebben we nog niet gegeten en gedronken." Van der Mei, die afgelopen zomer met haar vriend Istvan Bakx van Maastricht naar Den Bosch ver huisde, studeert nog en was daar door afhankelijk van sponsors. „Die zijn voor een taekwondoka moeilijk te vinden. Wat heb je ze ook te bieden? Niet zo heel veel. Mijn ouders, mijn oma en Istvan hebben me gesteund, waardoor ik BREDA NAC Breda heeft een nieuw be stuur samengesteld. De eredivisie club zoekt nu alleen nog een voor zitter. „We willen de nieuwe voor zitter in rust vinden, naar ik hoop binnen enkele weken", aldus Ro nald Clayden, de voorzitter van de Raad van Toezicht. Het nieuwe bestuur bestaat uit Guus Bensch, Ton van Haperen, Frans Jacobs, Cor van Rooij en Mare Steevens. Vorige week stelde de financieel noodlijdende club met Ed Busselaar al een nieuwe al gemeen directeur aan. naar Nieuw-Zeeland kan." Voor de zeventienjarige Jeremy Dijkstra ligt het iets anders. „Ik heb een aantal sponsors die ervoor zorgen dat ik zulke reizen kan maken", vertelt de Middelburger. „En mijn ouders spelen natuurlijk ook een belangrijke rol. Ik ben ook blij dat mijn vader mee gaat. We zitten sa men op een kamer, dus ik kan van alles met hem bespreken." Net als Van der Mei traint de ta lentvolle Dijkstra niet meer bij Nanne Boonstra in Middelburg. „Ik heb in januari de overstap ge maakt naar Krimpen aan de Lek, waar ik eerder ook al veel trainde. Ik werk daar samen met Chiel Rombout, de bondscoach, die ook meegaat naar Nieuw-Zeeland. De laatste paar toernooien heb ik goed gepresteerd. In Krimpen aan de Lek zeggen ze ook dat ik voor- MIDDELBURG De handballers van De Graaf/Delta Sport staan met één been in de lan delijke Regioklasse. Naaste concur rent Olympia'89 ging deze week voor eigen publiek onderuit tegen Bergeijk: 20-28. Voor Olympia'89 was het de tweede nederlaag bin nen drie dagen tijd. Het verschil tussen de Zierikzeese equipe van coach Rob de Vos en de Braban ders bedraagt nu vier punten. Op zaterdag 12 maart speelt Delta Sport tegen Witte Ster 2. Bij verlies van Olympia'89 tegen Groene Ster kan de ploeg dan al de titel pakken. uit ga en beter word. Ik train daar met mensen aan wie ik me echt op kan trekken. In Middelburg was dat niet meer het geval. Als je ambitieus bent, moet je aan jezelf denken." Van der Mei en Dijkstra vliegen morgenochtend samen via San Francisco naar Oakland in Nieuw-Zeeland. Van daaruit volgt nog een vlucht naar hoofdstad Wellington, waar het WK wordt gehouden. „Ik zie best wel tegen die reis op", bekent Van der Mei. „In totaal zijn we zo'n 36 uur on derweg. We komen zondag aan, woensdag begint het juniorentoer- nooi en donderdag ben ik zelf aan de beurt." In wie haar tegenstand sters in de klasse tot 58 kilogram kunnen zijn, heeft ze zich niet ver diept. „Dat doe ik bewust niet. Er doen een Poolse en een Zweedse OOSTKAPELLE Het bestuur van voetbalvereniging Oostkapelle heeft met André de Graaf overeenstemming bereikt over het verlengen van zijn con tract De trainer/coach is daardoor ook volgend seizoen actief bij het eerste vrouwenteam. De voetbal sters bezetten op dit moment de derde plaats in de eerste klasse en zijn daardoor dicht bij promotie. De technische staf zal komend sei zoen ook worden uitgebreid met Joska Lamper. De oud-keepster gaat als veldtrainster aan de slag bij de vrouwen van Oostkapelle. mee, die op WK's en EK's al op het podium hebben gestaan. Ik kan ze hebben, maar als ik er van tevoren naar ga kijken word ik ner veus." Voor Van der Mei wordt het haar tweede WK. „Tijdens mijn eerste WK, in Argentinië, heb ik te wei nig laten zien. Door de verhuizing naar Maastricht had ik toen wei nig getraind en was ik teleurge steld over mijn prestaties. Nu sta ik er veel beter voor. Ik heb veel ge traind en ben ook nog een week end op pad geweest met de natio nale selectie. Ik zal alleen mijn ze nuwen in bedwang moeten hou den. Daardoor valt een partij vaak heel zwaar voor mij. Dan ben ik na twee minuten he-le-maal ka pot." Dijkstra zegt vol vertrouwen af te reizen naar Wellington. Hij ziet GOES De zaalvoetballers van FM Sranang 2 verzékerden zich deze week nage noeg van lijfsbehoud in het duel met MMS United 2. Voor eigen pu bliek versloeg de Goese eersteklas ser de nummer voorlaatst met 7-6. Bij de rust leidde Sranang 2, dat bijna de gehele wedstrijd een voor sprong mocht koesteren en de te genstander pas in de slotseconden van 7-4 tot 7-6 zag terugkomen, al met 5-3. De doelpuntenmakers aan de kant van Sranang waren Lionel Fitsch (3x), Bud Aschman (2x), Vir gil de Meza en Edwin Held. het WK bij de junioren (klasse tot 70 kilogram) als een prachtige uit daging. „We vechten in een afval- systeem, dus dan moet je ook een beetje geluk hebben met de loting. Er zitten goede en minder goede teakwondoka's tussen, dat heb je bij ieder toernooi. Ik hoop dat ik straks kan zeggen dat ik bij de bes ten hoorde, want ik heb wel zin om een paar gasten uit het toer nooi te knikkeren. Ik vecht woens dag, op de eerste dag van het WK. Ik moet dus meteen knallen!" De twee Zeeuwen keren op maan dag 14 maart terug in Nederland. „Mét een medaille", hoopt Van der Mei. „Het is een lange, dure reis. Tijdens een WK moet jij je dag hebben, jezelf goed voelen. Maar het streven moet wel zijn om op het podium te komen. An ders kun je beter niet gaan." MIDDELBURG De talentvolle rugbyers Lawrence Fuchs, Bart Klemann en Bas Cijsouw zijn opgenomen in de se lectie van Jong Oranje. Nederland neemt in mei deel aan de voorrondes voor het Europees kampioenschap in Spanje. Fuchs, Klemann en Cijsouw zijn lid van rugbyclub Oemoemenoe. De eerste training van Jong Oranje heeft inmiddels plaatsgevonden. De komende maanden zullen de spelers zich gaan voorbereiden op deelname aan het Cross Border Toernooi. Jeremy Dijkstra 'Ik zal mijn zenuwen in bedwang moeten houden. Daardoor valt een partij vaak heel zwaar voor mij.' Zenna van der Mei Zenna van der Mei (rechts) in actie tijdens een interland tussen Nederland en Ierland in Middelburg. archieffoto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62