De Kuip Beursgang Williams geeft mooi inkijkje in Formule 1 33 Willeboordse ondanks blessure in EK-selectie VEELZIJDIG CYPRUS! Latchi mm Mmé wBEm Paphos Autorondreis oad.nl/cyprus donderdag 3 maart 2011 door Leon ten Voorde ENSCHEDE - Denken aan de finale, is mijmeren over zondag 8 mei. De dag van de eindstrijd in De Kuip. Met hoeveel zullen ze nu gaan, de Tukkers on Tour? Weer een grote wedstrijd, weer een his torische dag voor FC Twente. De keten van succes wordt maar lan ger en langer. Denken aan die finale, is uiteraard ook speculeren over de tegenstan der. Grote kans natuurlijk dat het Ajax wordt, dat vanavond in de ei gen Arena normaal gesproken geen moeite zal hebben met eerste- divisionist RKC. Twente-Ajax, dat zou wat zijn. Vooral ook, omdat beide ploegen elkaar een week la ter in Amsterdam weer tegenko men op de slotdag van de competi tie. Wie zal er dan nog eigenlijk te rugdenken aan die moeizame hal ve finale tegen FC Utrecht? Die wedstrijd van gisteravond, waarin Twente zeventig minuten lang een man meer had, maar uiteindelijk met de schrik vrij kwam. Twee jaar geleden toen TWente de finale behaalde ten koste van NAC rolde de euforie van de tribunes na het laatste fluitsignaal, nu zijn ze in Enschede een kampioen schap verder en wordt het al bijna als vanzelfsprekend beschouwd dat de ploeg afrekent met een subtopper als Utrecht. Maar zo makkelijk ging het gisteravond dus niet voor Twente, ondanks het feit dat de wedstrijd al in een vroeg sta dium de kant van de thuisploeg op was gerold. Het verloop van de avond werd na melijk bepaald door het vroege wegzenden van Utrecht-verdedi ger Tim Comelisse, die al na twin tig minuten zijn tweede gele kaart te pakken had van scheidsrechter Pol van Boekei. Dat moment had de opmaat voor een Twentse over rompeling moeten zijn, maar de behoedzaam opererende Tukkers vonden na die meevaller maar zel den een opening in de Utrechtse muur. Een keer leverde de stroperi ge zoektocht naar succes in de eer ste helft bijna wat op, maar de in zet van Mare Janko strandde op de paal waarna Luuk de Jong in de re bound zijn meerdere moest erken nen in doelman Michel Vorm. Verder droeg de eerste helft maar zelden de passie en heroiek die een halve finale van een bekertoer nooi behoort te hebben. Het was saai, het was voorspelbaar, soms zelfs ronduit vervelend en als er al sprake was van vuur, dan kwam dat van de bank van Utrecht waar men zich opwond over elke arbi trale beslissing. Iets verderop aan de kant van Twente was men dit keer een stuk rustiger. Het was dat doelman Sander Bo- schker bij een uitbraak van Dries Mertens attent was, anders was het duel na 66 minuten helemaal een vervelende kant op gegaan voor Twente. Nu kon de ploeg ver der bouwen aan het overwicht en nadat Janko eerst de paal en later ook de lat had geraakt, was hij een kwartier voor tijd wel succesvol. Ola John gooide de bal snel in, waarna De Jong de Oostenrijkse spits bij de eerste paal vond: 1-0. Die treffer was een enorme bevrij ding voor Twente, dat in de slotfa se nog enkele keren diep moest gaan om de plek in de finale veilig te stellen. Dat lukte, waardoor de landskampioen zich opnieuw mag opmaken voor het binnenhalen van een prijs. Het begint al bijna een gewoonte te worden in En schede. FC Twente-FC Utrecht 1-0 (0-0). 77. Janko 1 -0. Scheidsrechter: Van Boekei. Rode kaart (2x geel): 20. Comelisse (FC Utrecht). Gele kaart: Janko, Buysse (FC Twente), Van der Maarel (FC Utrecht). Aantal toeschouwers: 21.800. door Hans Koenekoop NIEUWEGEIN - De Judo Bond Ne derland (JBN) heeft zestien judo ka's geselecteerd voor de Europese kampioenschappen in april in Istanbul, maar van drie grote na men is het hoogst onzeker of ze van 21 tot en met 24 april kunnen meedoen in Turkije. De uit Middelburg afkomstige Eli sabeth Willeboordse (klasse tot 63 kilogram), Carola Uilenhoed (+78 kg) en Guillaume Elmont (-81 kg) zijn nog behoorlijk geblesseerd. De judoka's besluiten kort voor het toernooi of ze daadwerkelijk deelnemen. Willeboordse, regerend Europees kampioene, liep onlangs tijdens een trainingsstage in Duitsland een zware enkelblessure op. Ze scheurde twee banden van haar rechterenkel. Bondscoach Marjo lein van Unen: „Elisabeth moet he lemaal fit zijn om mee te doen. In dien ze niet honderd procent fit is, dan verkiezen we deelname aan de toernooien kort na de EK." Voor Carola Uilenhoed komt het toernooi misschien ook te vroeg. „Ze is geselecteerd, maar haar elle boogblessure heeft tijd nodig om volledig te genezen", aldus Van Unen. Elmont raakte tijdens de Grand Prix van Düsseldorf gebles seerd aan zijn elleboog. Een MRI-scan heeft uitgewezen dat de wereldkampioen van 2005 kleine scheurtjes heeft in alle spieren rond het gewricht en ook de aan hechting van zijn biceps is behoor lijk ingescheurd. Mocht Wille boordse zich moeten afmelden, dan zal Esther Stam haar vervan gen in de klasse tot 63 kg. Er zijn geen reserves aangewezen voor El mont en Uilenhoed. door Herman Stil FRANKFURT - Voor 25 euro een stukje snelheid. Voor het eerst ging gisterochtend een Formule i-team naar de beurs: Williams. De renstal zal in het vervolg met de billen bloot moeten. Zo'n 27 procent van Williams kwam beschikbaar. De renstal mag in zeven jaar geen race hebben ge wonnen; de beursgang waardeer de het team op 250 miljoen euro. Dat geeft te denken over de hoe veelheid geld die bij topteams als Ferrari, McLaren of Red Buil om gaat. Van de opbrengst, zestig mil joen euro, komt geen cent bij het team terecht. Het geld wordt ver deeld door de eigenaren Frank Williams (bijna zestien miljoen eu ro) en Patrick Head (44 miljoen euro), die er zijn aanstaande pen sioen mee veiligstelt. Zoals de beursgang van Ajax de fi nanciële gang van zaken bij de voetbalclub pijnlijk blootlegde, geeft de emissie van Williams een zeldzaam kijkje in de financiën van een Formule i-renstal. Willi ams, dat zijn 470 werknemers pro minent heeft gevestigd op het En gelse platteland, koos bewust voor een notering in Frankfurt en niet in Londen, wat in het thuisland tot boze reacties leidde. Maar on der de Londense beursregels had het team nog veel meer moeten openbaren. Informatie die rivalen op de racebaan goed hadden kun nen gebruiken. In Frankfurt mogen inkomsten van sponsors (onder andere het Nederlandse Randstad en 'McGre- Eigenaar Frank Williams gor) onbekend blijven, hoewel die door ingewijden op circa veertig miljoen pond worden geschat. Ook de verdeling van prijzengeld, en financiële afspraken met For mule i-organisator Bernie Ecclesto- ne blijven geheim. Tot ergernis van eigenaar Frank Williams moest het team wel sala rissen van sleutelfiguren publice ren - altijd een handige leidraad voor concurrenten die talent wil len wegkopen. Andere teams kij ken dan ook met belangstelling naar de beursgang. Ze kunnen nu ook in cijfers zien dat Williams - na Ferrari het succesvolste Fi-team ooit - al lang niet meer tot de top behoort. De jaarwinst van circa vijf miljoen pond is ruwweg een tiende van die van topteam McLaren. De bij behorende omzet van 108 miljoen pond (in 2009) is circa een derde van die van de huidige kampioen, Red Buil. Vorig jaar was voor Williams een slecht jaar. In de eerste tien maan den zakte de omzet vijftien pro cent en de winst bijna de helft. De scherpe daling wordt geweten aan het wegvallen van Toyota als moto renleverancier en medesponsor. Voor dit jaar, waarin het team winstherstel verwacht, is Williams Philips als grote sponsor kwijtge raakt. In het bij de beursgang behorende prospectus zijn zelfs de sportieve ambities bescheiden: het team be looft de aandeelhouders de komen de twee jaar ten minste zesde te worden in het kampioenschap. Aandeelhouders worden dan ook gewaarschuwd dat de resultaten nogal grillig kunnen zijn: „Het team ondervindt sterke competitie en hoeft niet in staat geacht te wor den effectief te opereren." Ook worden „fraude, wangedrag en vals spelen" en „ongelukken of ter roristische aanslagen" niet uitgeslo ten. Of het door die waarschuwin gen kwam is de vraag, al snel stond het aandeel Williams ruim een euro lager. X Appartement**** (ind. auto) Keurig ingerichte appartementen in een landelijke omgeving op ca. 350 m van zee. Verken met eigen huurauto het mooie Cyprus! Vertrek in april t/m oktober 2011 tv V J o.b.v. logies Reisnummer:VLCY01-15 Cyprus is één van de meest veelzijdige vakantiebestemmingen in de Middellandse Zee. De langgerekte zandstranden, authentieke vissersdorpjes, fascinerende natuur en de bijzonder gastvrije bevolking vormen dé ingrediënten voor een geslaagde zonvakantie. -Hotel*** U hoeft zich geen moment te vervelen in dit hotel, waar u zorgeloos geniet van een uitste kende All Indusive-vakantie. Gezien de vele faciliteiten is dit hotel uitermate geschikt voor een onbezorgde vakantie met de hele familie. Vertrek in april t/m oktober 2011 o.b.v. All Inclusive ReisnummenVLCY01-09 (ind. auto) Met deze autorondreis ontdekt u zelf het veel zijdige Cyprus. U bezoekt de meest bijzondere archeologische opgravingen en maakt kennis met de vriendelijke bevolking. Vertrek in april t/m oktober 2011 o.b.v. logies ontbijt Reisnummér:VLCY01-23 Vraag naar de voorwaarden bij uw ANVR-reisadviseur of kijk op oad.nl/cyprus. Bel 0900-8482 {o.isp.m j of ga naar uw ANVR-reisbureau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61