effeweg.nl Theater komt geheel in Terneuzense model 30 BI - De Zonnebloem dankt vrijwilliger JÊ GRATISBR0CHURE20lr apis supervoordelige busreizen - OF WAT DACHT U VAN: Kijk op www.effeiveg.nl of 3 bel 0529 - 46 96 67 HELP! donderdag 3 maart 2011 wA UMBRIE EN TOSCANE pgp gg T 20 juni, 25 juli, 15 aug, 5 s Cultuur en natuur komen perfect samen in het hart van Italië. In deze afwisselende regio kunt u genieten van het heuvelachtige landschap en de Italiaanse dorpjes, waar het lijkt alsof de tijd heeft stil gestaan. Ook brengt u een bezoek aan de steden Siena, Rome en Florence! Inclusief: 9 hotelovernachtingen, 9x ontbijt en dinertoeristenbelasting en vervoer per Comfort Class touringcar LAKE DISTRICT, YORKSHIRE EN LONDEN Ontdek de schitterende natuur van het Lake District en Yorkshire. Ga mee naar York met zijn schilderachtige straatjes. Neem een kijkje bij de klooster- ruines van Fountains Abbey, welke op de Werelderfgoedlijst van UNESCO staan. Sluit deze busreis af in Betty's tearoom in Harrogate. 7 hotelovernachtingen, 7x.ontbijt en diner, overtocht per boot Caleis -Dover v.v.stadwandeling York o.l.v een gids en vervoer per Comfort \Class touringcar 5 dagen Paltser Woud 8 dagen Tirol, Kufstein en Tegernsee 8 dagen Normandië, Invasiestranden 15 dagen Rondreis Noordkaap v.a. €229,- v.a. €349,- v.a. €429,- v.a. €1349,- Vermeld bij boeking de boekcode en maak kans op een stedentrip! CvVi/ A'le fouten voorbehouden. JÊL sof» Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. 17,- reserveringskosten per boeking. ïfEïffi tp Ja, stuur mij de brochure met supervoordelige busreizen Naam Adres Postcode Plaats Geboortejaar 19 E-mail Zonder postzegel opsturen naar effeweg.nl. Antwoordnummer 778, 7700 VC Nieuwleusen dhr Dmevr m&mmssim&imm m v MIDDELBURG Gemeente is vrijwel rond met Terneuzense ondernemer door Rolf Bosboom en Theo Ciele MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg geeft de exploitatie van de Stadsschouwburg volledig in han den van Frans Lievens, directeur van het Scheldetheater in Terneu- zen. Volgens wethouder Albert de Vries is de overeenkomst vrijwel beklonken. Hij verwacht dat de ge meente Goes met theater De My the dezelfde koers zal volgen. Middelburg en Theater BV, het be drijf van Lievens, tekenden afgelo pen najaar al een intentieovereen komst. Het gaat daarbij niet alleen om de huidige schouwburg maar ook om het toekomstige theater. Het is nu de bedoeling dat Theater BV het totale pakket overneemt: de zakelijke exploitatie, de pro grammering, het gebouwonder houd, de theatertechniek en de in zet van personeel. Veel zaken zijn tot dusverre onder gebracht in de stichting Theater Ex ploitatie Zeeland (TEZ), die Mid delburg en Goes samen in het le ven hebben geroepen. Door de ontwikkelingen zal TEZ stoppen en worden de activiteiten geheel of gedeeltelijk ondergebracht bij Theater BV. „Een harde eis is dat de vaste con tracten tegen de huidige voorwaar den worden overgenomen", zegt De Vries. Ook mag de programme ring niet wezenlijk veranderen. Er komt een raad van toezicht die het 'cultureel profiel' zal bewaken. De Vries verwacht binnenkort een besluit. „Er zijn nog een paar din gen die gefinetuned moeten wor den. Voor het nieuwe theater zijn we er al helemaal uit." Hoewel De Vries ervan uitgaat dat TEZ-partner Goes ook met Thea ter BV in zee gaat, zegt wethouder Jan de Pooter nog niet zo ver te zijn. „Het is een van de varianten die we bestuderen, maar we heb ben nog geen richting gekozen." De Pooter verwacht binnen enkele weken helderheid. Er moet onder meer worden gekeken naar 't Beest, dat eveneens onder TEZ valt. Het ligt niet voor de hand dat Lievens dat ook overneemt. Frans Lievens in zijn Scheldetheater: „We moeten in Zeeland juist komen tot door Rolf Bosboom Het begint een begrip te worden in de theaterwe reld: het Terneuzense mo del. Toen tien jaar geleden het Scheldetheater werd geopend, koos de gemeente voor een bijzon dere constructie. Zij ging in zee met Theater BV van ondernemer Frans Lievens, die het theater voor eigen risico uitbaat. Daar staat een vaste vergoeding van de gemeente tegenover. Eventuele verliezen moet Lievens zelf zien op te los sen. Het wérkt, zo is wel gebleken. Het Scheldetheater gedijt bij deze vorm van publiek-private samen werking. Er komen zo'n 50.000 be zoekers per jaar en zowel onderne mer als gemeente is tevreden. On langs is dan ook opnieuw een con tract voor tien jaar afgesloten. Geen wonder dat er, nu theaters vooral kampen met oplopende te korten en teruglopende bezoekers aantallen, vanuit het land een groeiende belangstelling is voor het Terneuzense model. Een strakke organisatie, efficiënt door Edith Ramakers Niet de gasten van de Zon nebloem worden in het zonnetje gezet, maar de vrijwilligers. Dat is het bekroonde idee van Jacomien Burgs-van Wil- legen uit Kapelle. Zij dingt mee naar de hoofdprijs van SamenZee- land, een initiatief van het Delta Zeeland Fonds. Zonnebloem Zee land steunt op 600 vrijwilligers. „Het moet een evenement worden waarvan je blij wordt. Vrijwilligers moeten ook eens verwend wor den en wellicht houden we er nieuwe vrijwilligers aan over." Jacomien is bestuurslid van het provinciaal bestuur. Met het Zeeuwse Zonnebloem Event wil ze ten minste twee vliegen in een klap vangen. „Het is moeilijk voor ROC's en hogescholen om stage plaatsen te vinden. We willen het evenement voor een belangrijk deel door studenten laten organise ren. Er zijn veel stageopdrachten 'Ik heb een goed idee' De 5 genomineerden zijn bekend Stem op www.deltazeelandfonds.nl te bedenken, van het verzorgen van de publiciteit, de benadering van de artiesten tot de bereiding van de catering." Jacomien kwam vier jaar geleden in contact met de Zonnebloem. Haar jongste zoon was geboren met een ernstige nierafwijking. „Dan staat je wereld op je kop. Ik ging terug naar de basis in mijn le ven en dat is dat ik iets wilde bete kenen voor mensen met zorgen. Het is zo triest dat er mensen zijn die zonder de Zonnebloem bij voorbeeld nooit het strand zouden zien. Ons evenement komt ook op een goed moment. Het is het Euro pese jaar van de Vrijwilliger." De jury van SamenZeeland heeft vijf ideeën beloond. Deze week worden de genomineerden in de krant gepresen teerd. Anjolie Wisse beet het spits af, Anthony van den Berg volgde en van daag is het woord aan Jacomien Burgs. Woensdag 9 maart verschijnt een bijla ge bij de krant met achtergrondinfor matie over de ideeën van alle vijf geno mineerden. Het woord is nu aan u. Stem (eenmalig) op uw favoriete idee via www.deltazeelandfonds.nl Tijdens de inspiratiebijeenkomst op 23 maart in de Middelburgse Abdij wordt de win- [^bekendgemaakt. zie de video van Jacomien Burgs op: www.pzc.nl/samenzeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60