'Verenigingen in Baarland bloeden dood' Recreant wijkt voor betere 28 kpn Avondruilbeurs Banen te geef Nuis: 'Stoppen met slapende stichting' donderdag 3 maart 2011 CONFLICT Mogelijk kort geding door Frank van Cooten baarland - Het conflict tussen het stichtingsbestuur van vereni gingsgebouw Cameronian in Baar land en beheerder Kees Catsman van reïntegratiebedrijf Eigen Rich ting draait waarschijnlijk uit op een kort geding. Het is nog volstrekt onduidelijk hoe de uitkomst van dit conflict zal gaan worden, meldt de afde ling Welzijn van de gemeente Bor- sele in een brief aan de gemeente raad. Omdat de werkverhoudingen ver ziekt zijn, heeft het bestuur aan het Borselse college toestemming gevraagd en gekregen over te gaan tot ontbinding van het contract met het beheer. Het contract is per 1 januari opgezegd met inachtne ming van drie maanden opzegter mijn. Dat zou betekenen per 1 april. Het beheer gaat hier niet mee akkoord en heeft een advocaat in de arm ge nomen om ontbiding van het cont- tract aan te vechten. Het bestuur laat zich ook bijstaan door een ad vocaat. Zowel de Oranjevereniging als de Jeugdsoos heeft problemen met de tijd die verstrijkt. De Oran jevereniging heeft aan de gemeen- lewedorp - Verzamelaars van post zegels, ansichtkaarten, munten en andere objecten kunnen hun hart vrijdag 11 maart ophalen tijdens een ruilbeurs in De Goede Ver wachting in Lewedorp. Daar vindt dan een avondruilbeurs plaats. Die begint om 18.30 uur. door Rob Paardekam Het projectbureau Zee weringen begint de ze maand met het versterken van drie dijktrajecten in de gemeente Tholen. Dat gaat de no dige overlast opleveren, onder te gevraagd hun 75-jarig jubileum op 30 april zonder de beheerders te mogen uitvoeren. De Jeugdsoos heeft de gemeente verzocht ge bruik te mogen maken van het ge bouw zonder beheerders tijdens de soosavonden. De gemeente heeft in beide geval len duidelijk gemaakt dat het be stuur een autonome stichting is die hierin eindverantwoordelijke is en niet de gemeente. Wel is aan geboden mee te denken over een oplossing voor met name de Oran jevereniging. Verder is aangegeven dat het af wachten is hoe de gerechtelijke procedure gaat verlopen. Tot die tijd zullen de betreffende vereni gingen de situatie moeten accepte ren zoals die momenteel is. Zowel de Jeugdsoos als de Oranjevereni ging vindt het echter onbegrijpe lijk dat de gemeente als eindverant woordelijke niet ingrijpt. „Het en thousiasme om onder- deze om standigheden onbetaald vrijwilli gerswerk te doen neemt af', aldus de Jeugdsoos. De Oranjevereni ging is anders genoodzaakt een tent te huren en daar is geen geld voor. „De beheerders moeten on middellijk worden geschorst om zo het verenigingsleven weer nieuw leven in te blazen." GENT - Bedrijven in de Vlaamse Ka naalzone hebben honderden ba nen in de aanbieding. Bij 25 bedrij ven zijn duizend vacatures te ver vullen. De banen worden zaterdag aangeboden tijdens de Jobbeurs van het Havenbedrijf Gent in de Skaldenstraat van 9 tot 16 uur. meer voor recreanten. Aan de an dere kant plukt die groep er later ook weer de vruchten van, want er komen nieuwe trappen en fiets paden. De werkzaamheden vinden plaats aan de Oesterdam bij de Bergse- diepsluis, de Geertruidapolder/ Scherpenissepolder bij Scherpenis- se en de Willempolder/Abraham Wissepolder bij Anna Jacobapol- der. Rijkswaterstaat en het water schap - die samen het bureau Zee weringen vormen - versterken op de locaties de steenbekleding, zo dat die weer aan de veiligheidsnor men voldoet. Deze maand vinden overal voorbereidende werkzaam- Gebruikers van de parallelweg langs de Oesterdam ervaren de komende maanden overlast, foto Ronald den Dekker Oesterdam Willempolder Het dijktraject loopt vanaf het gro te strand bij de Bergsediepsluis zes kilometer naar het zuiden. De werkzaamheden duren van maart tot en met november. Het grote strand wordt pas vanaf 22 augustus aangepakt, zodat re creanten er aan het begin van de zomer nog terecht kunnen. Het kleine strandje ten zuiden van de sluis, waar naaktrecreatie plaats- vind, is de hele zomer afgesloten. Het werkverkeer maakt gebruik van de Parallelweg. Deze blijft ook open voor fietsers, brommers en landbouwverkeer. Er is wel kans op enige vertraging en overlast. Het dijktraject Willempolder/Abra ham Wissepolder sluit aan op het traject Anna Jacobapolder dat in 2009 is versterkt. Het loopt tot de Oude Polder. De werkzaamheden duren van maart tot en met juli. In verband met de veiligheid wordt de dijk afgesloten. Recreanten kun nen er van maart tot en met juli niet terecht. Het strandje aan de Del Campo- weg is tijdelijk niet toegankelijk. Er wordt een nieuw fietspad aange legd, waardoor het mogelijk is van restaurant 't Veerhuis buitendijks naar het strandje te fietsen. Scherpenissepolder Het dijktraject loopt langs de Geer- tuidapolder en de Scherpenissepol der, vanaf het strandje aan de Go- rishoeksedijk tot en met het strand je Schelphoek. De werkzaamheden duren van maart tot en met november. Restaurant en camping De Zeester en het pontje bij Gorishoek blijven toegankelijk. Recreëren is beperkt mogelijk. Veel strandjes zijn niet toegankelijk en ook het fietspad wordt langs het hele traject afgesloten. Er komen vier nieuwe trappen voor zwemmers, vijf voor duikers en 250 meter nieuw fietspad. Gratis Nokia N8 met KPN tegoedbon t.w.v. €100,- Push e-malt en agenda Gratis navigatie kpn Business Center Goes 0113 23 20 22 kpn.com/zQkeLijk sluit je aan •Geldigbij een 2-jarig nieuw 8edrijfsBundel 35 abonnement i.c.m. een 2-jarig nieuw Pocket Internet Zeker-abonnement. Deze actie loopt t/m 31 maart 2011. Vraag naar de voorwaarden. tholen - Als het aan burgemeester Nuis van Tholen ligt, wordt de stichting Pot-Meyerfonds, waar van hij voorzitter is, opgeheven. Het fonds ontstond in 1918 bij het testament van de heer Pot uit Tho len. Hij liet een groot bedrag na, dat deels besteed moet worden aan zwakken en behoeftigen. In de statuten staat dat in het bestuur bij voorkeur de burgemeester en een notaris zitten. De gemeente raad benoemt de bestuursleden. Nu er weer een lid benoemd moet worden, ontstaat discussie over de toekomst van de stichting. Die heeft al sinds 1998 niets meer uit gekeerd. Volgens Nuis is het moei lijk om doelen te vinden, omdat er voor zwakken en behoeftigen te genwoordig allerlei vangnetten zijn. Hij voelt er wel voor om de stichting op te heffen en het restbe drag aan een goed doel te geven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58