spot 35 Danny Heister vindt 32 nationale Oud-international tafeltennistitels wel genoeg Van Schijndel overleden donderdag 3 maart 2011 s SS gWSSggSSSS?BSSB»8®fSSS ggH&ra&SSSWfë ggf %o('Ws>> s SSS&gfë MMÉH iSËP$SBS8&^g&fl W i«—SS vJ'T <&S$PVx&?-^8&£' SSSSSSESgaSS^^S®^ ESBS^^ SêsSS £SSS@B^i door Koen de Vries MIDDELBURG - Wie worden zondag in Eindhoven Nederlands kam pioen tafeltennis? Bij de vrouwen is die vraag niet moeilijk te beant woorden. Li Jiao is sinds 2005 al leenheerseres op NK's. In de zes fi nales die ze tot nu toe speelde, ver loor ze amper een game. Bij de mannen ligt het anders, want daar zijn er kanshebbers te over. Even leek het er zelfs op dat Dan ny Heister zijn indrukwekkende verzameling van 32 titels zou ko men uitbreiden. Uiteindelijk zag hij er toch maar vanaf „Mijn vrouw heeft me er een beetje van weerhouden." Heister is met die 32 titels natio naal recordhouder. Bettine Vriese- koop staat op dertig. Toen Heister enige tijd geleden aankondigde dat hij wel trek had in nóg een NK, zag een groot aantal tafeltennissers hun kansen slinken. De Arnhem III III I I I I ■■lllllllllllllllllllllllllill BILJARTEN Driebanden. Tweede divisie. BusinessSz Fun-Pearle Opticiens 2-6: Peter Witveld-Jens van Dam 38-40, 43; Jos Nieuwenhuizen-Etien- ne van Damme 26-40, 50; Wim Kroon-Dion Bergmans 28-35, 40; Ming Pan-Eddie van Goethem 35-15, 30. Driebanden. Vierde divisie, 't Bïerwinkeltje- 's Lands Welvaren 2 8-0: Joke Breur-Nico Pee- ters 30-17, 36; Fons Baart-Piet van Essen 25-21, 46; Cees J. Wissel-Kees Verbeek 25-21, 71; Arie Vink-Peter Smulder 20-11, 33. Pool. Regionale eerste klasse. Pompa Bow ling team-Roadhouse Roadies 1-5. Straight: Joost Schevers-Chris van Renswoude 6-50; Joost Schevers-Chris van Renswoude 17-50. 10-bali: Jordi Schouteren-Abel van de Sande 2-6; 9-ball: Heiko Bosman-ldo Leenders 2-7. 8-ball: Heiko Bosman-Abel van de Sande 4-6; Thomas Kleinjan-Mark van Wijngaarden 6-5. P- SCHIETINGEN Ovezande. Wip 1: eerste hoofdvogel P. Rep- kes (Veere), tweede hoofdvogel E. Nutzman (Ellewoutsdijk), eerste zijvogel en derde kal L. Rentmeester (Ovezande), tweede zijvogel en tweede kal P. Wagenaar (Kloetinge), derde zij vogel en eerste kal C. Jeremiasse (Ellewouts dijk), vierde zijvogel E. Geelhoed (Kwadendam- me), tweede kal W. Harthoorn (Ovezande), vierde kal W. Fijaarts (Roosendaal). Vliegende vogel J. van Steenbergen (Ovezande), P.de Jon ge (Ovezande). Wip 2: eerste hoofdvogel B. Vermeulen ('s-Heerenhoek), tweede hoofdvogel en vierde zijvogel A. Bongers (Ovezande), eerste, twee de en derde zijvogel L. Rentmeester (Ovezan de), eerste kal P. Repkes (Veere), tweede kal Jor. Bongers (Ovezande), derde kal E. Geel hoed (Ellewoutsdijk). Meeste kleine vogels Jor. Bongers (Ovezande). Kwadendamme. Wip 1. Pyramide: eerste blok H. Franse (Kwadendamme), tweede blok J. Rentmeester (Roosendaal), derde' blok C. Rie- mens (Kwadendamme), vierde blok J. Kopmels ('s-Gravenpolder), vijfde blok C. de Jonge (Heinkenszand), zesde blok J. Vermeule (Ove zande), zevende blok I. v.d. Veeke (Ellewouts dijk), achtste blok M. Goeree (Driewegen), ne gende blok J. de Jonge (Heinkenszand), tiende blok F. Koens (Ovezande), elfde blok L. Rent meester (Ovezande), twaalfde blok J. Govers (Kwadendamme), dertiende blok J. Kopmels ('s-Gravenpolder), veertiende blok M. Goeree (Driewegen), vijftiende blok L. van Dijke (Kloe tinge). Wip 2: eerste hoofdvogel Sj.-Raas (Kwaden damme), tweede hoofdvogel H. Franse Kwa dendamme, eerste zijvogel W. Remijnse (Ove zande), tweede zijvogel M. Goeree (Driewe gen), derde zijvogel J. Rentmeester (Roosen daal), vierde zijvogel J. Vermeule (Ovezande), eerste kal P. Proost (Ellewoutsdijk), tweede kal H. Franse (Kwadendamme), derde kal I. v.d. Veeke (Ellewoutsdijk), Vliegende vogel C. de Jonge (Heinkenszand). AGENDA DONDERDAG VOETBAL Vriendschappelijk: Breskens-Axel (19.30 uur), Hoek 2-AZW, SSV'65-Heinkenszand(19.30 uur), Oostkapelle-RCS (19.30 uur), Hoek-Goes (20.00 uur), Domburg-Hoedekenskerke (19.30 uur). ZAALHANDBAL Competitie Brabant/Zeeland. Mannen, twee de klasse: Sv. Orion-Taxandria. Locatie: Sport- punt Zeeland in Goes. Aanvang: 20.15 uur. mer is weliswaar 39 en speelde sinds 9 mei 2009 geen wedstrijd meer in Nederland; hij kan zich nog steeds meten met de nationa le top. Heister is sinds afgelopen zomer trainer van Borrussia Düsseldorf, met afstand de sterkste tafeltennis club van Europa. Hij spart tijdens de trainingen met grote regelmaat tegen allerlei toppers, zoals Timo Boll (momenteel de nummer één van de wereld), Dimitrij Ovtcharov (de speler die werd be trapt op het gebruik van clenbu- terol), Christian Süss en vele ande ren. „Aan het eind spelen we vaak partijtjes. Ik krijg eerst drie pun ten voor, als ik win twee, daarna één en dan beginnen we op 0-0. Laatst had ik Patrick Baum met 0-0 nog te pakken." Voor alle dui delijkheid: Baum greep op het laat ste EK zilver. Heister denkt daarom dat hij op het NK kansen zou hebben. „Ik denk dat ik van de meesten wel zou winnen", stelt hij voorzichtig. Hij kan dat ook makkelijk zeggen. Voordat hij bij Düsseldorf aan de slag ging, was hij bondscoach van de Nederlandse mannen. Het was hard werken. Nederland degradeer de op het EK van 2010 naar de kel der van het Europese tafeltennis. „Maar sindsdien hebben ze wel een paar stapjes gemaakt", weet Heister. „Ik kom nog af en toe op Papendal en weet wel iets over het niveau." Nu de recordhouder niet komt en titelverdediger Michel de Boer ge blesseerd is, is het zeker dat er zon dag een nieuwe Nederlands kam pioen gehuldigd wordt. Andere oud-kampioenen zijn niet van de partij. Hoe groot is de kans dat Danny Heister ooit nog een NK speelt? „Niet groot", weet hij. „Maar als Bettine Vriesekoop weer mee gaat doen, ga ik er over naden ken." ROTTERDAM - Oud-voetballer Jan van Schijndel is op 83-jarige leef tijd overleden. De middenvelder speelde tussen 1949 en en 1955 ze ventien interlands en scoorde een maal voor het Nederlands elftal. Van Schijndel voetbalde zijn hele loopbaan voor SW Schiedam, waarmee hij in 1949 de landstitel won. Hij was in 1952 met het Ne derlands elftal actief op de Olympi sche Spelen in Helsinki. Leicester City kan een maand niet beschikken over Patrick van Aanholt. De Nederlandse jeugdin- temational heeft afgelopen zater dag tijdens het duel met Coventry City een dijbeenblessure opgelo pen. Leicester City huurt de twin tigjarige linksback tot het einde van het seizoen van Chelsea. Hij verruilde Stamford Bridge eind ja nuari voor het Walkers Stadium van Leicester en stond sindsdien zes duels op rij in de basis. Een Eindhovense carnavalsclub heeft PSV-spits Jonathan Reis een mentaal steuntje gegeven in zijn re validatie van een zware knieblessu re. De Braziliaanse aanvaller krijgt 'D'n opkikker', een carnavaleske onderscheiding die elk jaar wordt uitgereikt aan een voetballer die vanwege blessureleed wel een steuntje in de rug kan gebruiken. Reis liep op 19 december tijdens de competitiewedstrijd tegen Ro- da IC een ernstige knieblessure op. De Braziliaan werd enkele weken terug voor het eerst geopereerd. Reis gaat halverwege maart voor de tweede keer onder het mes. Technisch directeur Henry van der Vegt neemt aan het einde van het seizoen afscheid van Willem II. De club uit Tilburg kan zich geen tweehoofdige directie meer veroorloven. Van der Vegt noemt de beperkte mogelijkheden bij de nummer laatst van de eredivisie als belangrijkste reden om zijn af lopende contract niet te verlengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53