Altijd verbonden met handbalsport 341 sport Sport zit in de genen, wordt vaak gezegd. Op Schouwen- Duiveland is dat niet anders. Wekelijks zet de PZC spor tende familieleden in de schijnwerpers. Vandaag: Peter, Jolanda, Ruben en Denzel Bos uit Zierikzee. Delta Sport weer stap dichter bij promotie Oudgedienden keren terug bij Club Brugge Nieuw bestuur voor geplaagd NAC Breda Sranang 2 nagenoeg zeker van lijfsbehoud Spelers Oemoemenoe in selectie Jong Oranje door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Eigenlijk had Peter Bos dit seizoen slechts één vurige wens. Samen met zijn oudste zoon Ruben handballen in het tweede team van HV Delta Sport. Net zoals hij dat ooit zelf deed met zijn vader Piet, die in oktober 2009 overleed. De net zestienjarige kleinzoon van good-old Piet Bos ontwikkelt zich echter buitenge meen vlot. Zo rap zelfs dat hij door trainer Rob de Vos naar het eerste team is gehaald. En daar heeft hij als linkerhoekspeler al di verse keren zijn visitekaartje afge geven. „Gezien mijn problemen met de ziekte van Bechterew houd ik het handballen geen jaren meer vol. Ik had het wel mooi en bijzonder ge vonden om samen met Ruben te spelen. Maar ik moet steeds langer herstellen. Ik kom vaak op handen en voeten mijn bed uit", legt de 42-jarige Peter Bos uit. De talentvolle zoon kijkt zijn va der bijna meewarig aan. „Ja, ik had het ook wel leuk gevonden om sa men met mijn vader te spelen." Zijn gezicht klaart vervolgens spontaan op. „Maar in het eerste team spelen is toch het liefste dat ik doe. Ik ben er gewoon verslaafd aan." Daar waar de roemruchte handbal carrière van pa Bos dus eindig lijkt, staat die van Ruben maar ook van de jongste zoon Denzei juist nog aan het prille begin. De oudste is een robuuste rechtshandi- ge speler die er niet voor terug deinst de beuk erin te gooien. De kleine, enigszins fragiele, linkshan dige Denzei moet het vooral van zijn techniek hebben. „Soms wordt de bal maar rondge speeld en schiet ik ineens als ik een gaatje zie. Ik heb niet zoveel geduld", laat de 13-jarige Denzei zich ontvallen. Moeder Jolanda (47) mengt zich in het gesprek. „Ja wat dat betreft is Ruben veel geduldiger." Echtge noot Peter lachend: „En jij bent nog véél geduldiger." Jolanda: „Ja, maar ik handbal niet...." Hoewel de enige vrouw in huize Bos zelf niet speelt en het ook nog nooit gedaan heeft, blijkt ze wel een belangrijke schakel binnen de Bij de familie Bos staat alles in het teken van handbal. Van links naar rechts Denzei, vader Peter, Ruben en moeder Jolanda. Zierikzeese handbalvereniging. „Jo landa haalt de nieuwe jonge leden binnen. Zij traint de mini's en weet ze zo enthousiast te maken en te houden dat ze allemaal lid worden", verduidelijkt Peter. Evenals zijn eigen zoons kwam Peter Bos al op zijn zesde jaar in aanraking met handbal. „Dat kwam door de familie Legemaate, die al lid was. En door mij is toen trouwens ook mijn vader nog op zijn dertigste begonnen." Ruben kan zich zijn actieve opa nog goed herinneren. „Opa stond altijd op goal, en was in mijn ogen de allerbeste keeper die er be stond." Zijn hoogtijdagen beleefde Peter Bos eind jaren tachtig van de vorige eeuw. Toen promoveerde de linkeropbouwer met zijn team naar de eerste divisie. „Ja ik heb wel vaak de foto's en de krantenartikelen gezien uit die tijd. Alle verhalen van toen komen regelmatig nog terug", vertelt Ru ben. „Ja, en pa zegt dan dat hij er soms wel elf inschoot", grinnikt Denzel. Peter: „Het waren enorm mooie tijden, echt waar. We moes ten wel altijd ver reizen met de bus en zo, maar het was fantas tisch. Dat komt volgens mij ook nooit' meer terug. We hadden toen zo'n bijzondere groep, met zo'n homogeniteit. Alles paste in elkaar." „Dat weet je niet, Peter", merkt Jo landa op. „Als je ziet wat er in die groep van Ruben bijvoorbeeld aan komt. Dat is een klusje jongens, dat samen is begonnen en over een jaar of twee in het eerste staat. Ook zij kennen elkaar door en door." Peter knikt, maar heeft overduide lijk zo zijn bedenkingen. Zoon Ru ben helpt hem uit zijn overpein zing. „Het is de vraag of de team samenstelling wel zo blijft. Zeker wanneer jongens gaan studeren foto Dirk-Jan Gjeltema valt de groep toch uit elkaar." Dat zijn evenwel zorgen voor later. Mo menteel genieten de Bosjes stuk voor stuk volop van de wekelijkse handbalhoogtepunten. Zo zal het niet lang duren tot het moment dat Ruben Bos zijn eerste 'vlieger tje' voor de ogen van een overvol le tribune laat zien. „Dat zou wel heel erg mooi zijn." En hoewel er bij Peter Bos zelf straks na ruim 35 jaar handballen geen hars meer aan de handen kleeft, blijft hij toch immer verwe ven met Delta Sport. „Ik denk niet dat ik het handbal ooit zomaar he lemaal los kan laten." donderdag 3 maart 2011 Robert Padmos staat in illuster rijtje bij SKNWK www.pzc.nl/blog/rudyboogert MIDDELBURG De handballers van De Graaf/Delta Sport staan met één been in de lan delijke Regioklasse. Naaste concur rent Olympia'89 ging deze week voor eigen publiek onderuit tegen Bergeijk: 20-28. Voor Olympia'89 was het de tweede nederlaag bin nen drie dagen tijd. Het verschil tussen de Zierikzeese equipe van coach Rob de Vos en de Braban ders bedraagt nu vier punten. Op zaterdag 12 maart speelt Delta Sport tegen Witte Ster 2. Bij verlies van Olympia'89 tegen Groene Ster kan de ploeg dan al de titel pakken. BRUGGE Club Brugge heeft forse veranderin gen doorgevoerd in zijn organisa tie. Een aantal oudgedienden moet helpen om van de in verval geraak te voetbalclub weer een kampioen- sploeg te maken. Zo is de Neder landse oud-trainer Henk Houwaart aangesteld als scout. De technische staf van hoofdtrainer Adrie Koster wordt uitgebreid met drie oud-spe lers: Philippe Clement, Stephan van der Heyden en Kenneth Brylle. Ook de oud-spelers Paul Okon, Ma rio Stanic, Rune Lange en Anders Nielsen treden toe tot de scouting. BREDA NAC Breda heeft een nieuw be stuur samengesteld. De eredivisie club zoekt nu alleen nog een voor zitter. „We willen de nieuwè voor zitter in rust vinden, naar ik hoop binnen enkele weken", aldus Ro nald Clayden, de voorzitter van de Raad van Toezicht. Het nieuwe bestuur bestaat uit Guus Bensch, Ton van Haperen, Frans Jacobs, Cor van Rooij en Mare Steevens. Vorige week stelde de financieel noodlijdende club met Ed Busselaar al een nieuwe al gemeen directeur aan. GOES De zaalvoetballers van FM Sranang 2 verzekerden zich deze week nage noeg van lijfsbehoud in het duel met MMS United 2. Voor eigen pu bliek versloeg de Goese eersteklas ser de nummer voorlaatst met 7-6. Bij de rust leidde Sranang 2, dat bijna de gehele wedstrijd een voor sprong mocht koesteren en de te genstander pas in de slotseconden van 7-4 tot 7-6 zag terugkomen, al met 5-3. De doelpuntenmakers aan de kant van Sranang waren Lionel Fitsch (3x), Bud Aschman (2x), Vir gil de Meza en Edwin Held. MIDDELBURG De talentvolle rugbyers Lawrence Fuchs, Bart Klemann en Bas Cijsouw zijn opgenomen in de se lectie van Jong Oranje. Nederland neemt in mei deel aan de voorrondes voor het Europees kampioenschap in Spanje. Fuchs, Klemann en Cijsouw zijn lid van rugbyclub Oemoemenoe. De eerste training van Jong Oranje heeft inmiddels plaatsgevonden. De komende maanden zullen de spelers zich gaan voorbereiden op deelname aan het Cross Border Toernooi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52