Zeeland PZC s Zeeuwse ROC's snoeien in opleidingen TJ 13 Samen werken aan veilige Westhoek KOOPAVOND SCHOUWEN-DUIVELAND 26 en 27 28 BEROEPSONDERWIJS Mbo-instellingen vragen extra geld van ministerie In de zon is het goed te doen Vanaf maart weer: intratuin almanak Stagiaire Drent neemt initiatief tot werkgroep Zeeuwse wandelroute Donderdag 3 maart 2011 Grenspaal geeft huis en in de volksmond familie een naam Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Cornelleke Blok MIDDELBURG - De Zeeuwse ROC's nemen noodgedwongen hun oplei dingen op de schop. Zeventig van de 484 opleidingsrichtingen wor den geschrapt om het mbo-onder- wijs in Zeeland op peil te kunnen houden. Van de bestaande oplei dingen zijn 181 richtingen te klein om in stand te houden, maar door een fusie kunnen uo opleidingen toch blijven bestaan. Het ROC Zeeland en het ROC Westerschelde (Terneuzen) willen per 1 januari 2012 fuseren. Dat maakten de besturen gisteren be kend aan het personeel. Met de fusie besparen de ROC's 2,5 miljoen euro per jaar. Er ver dwijnen 44 van de 780 arbeids plaatsen. „Het gaat vooral om men sen die niet voor de klas staan", zegt bestuurslid Marijn Nelen van het ROC Zeeland. Er zullen waar schijnlijk geen gedwongen ontsla gen vallen. De ROC's willen dat het ministerie de fusiekosten van vijf miljoen euro betaalt. Zonder dat geld kunnen de plannen niet doorgaan. Daarnaast is jaarlijks 400 euro per leerling extra nodig om het mbo-onderwijs in Zeeland te waarborgen. Door de teruglo pende leerlingaantallen komen de ROC's niet uit met de normale be kostiging. „Die gaat uit van 25 leer lingen per klas, terwijl wij maar 15 tot 20 leerlingen hebben", zegt di recteur Gertjan van der Brugge van het ROC Westerschelde. Welke opleidingen blijven be staan, hangt af van de behoeften van bedrijven. „De opleidingen blijven zoveel mogelijk aan twee kanten van de Westerschelde be staan", zegt directeur Hennie van Meerkerk van het ROC Zeeland. Leerlingen die nu aan hun oplei ding bezig zijn, kunnen die ge woon afmaken. De maatregelen worden doorgevoerd in het studie jaar 2012/2013. De ondernemingsra den en de Raad van Toezicht moe ten nog instemmen met de fusie. WESTENSCHOUWEN - Ondanks de wind was het gistermiddag door de al redelijk hoog staande zon goed uit te houden op het strand van Westenschouwen. Dit stel uit Waalwijk, misschien op de vlucht voor de naderende car- navalsgekte, nam het er tenminste even van op de palen van een golfbreker. De lente komt eraan en dat is oók te merken op de ach tergrond waar gemeentewerkers het strand schoonmaken. Dan ligt het er straks, als de badgasten komen, weer piekfijn bij. De eerste niet-permanente strandpaviljoens gaan op af zienbare termijn open. Aan C'est la Vie (De Punt, Westenschouwen) wordt getimmerd. Bij Renesse begint de bouw van strandtenten vol gende week. foto Dirk-Jan Gjeltema EsassmsmBtmsBsmssm^itmma door Melita Lanting RENESSE - Het imago moet verbete ren, het uitgaan en recreëren zal veiliger worden, geweld en vanda lisme wordt teruggedrongen en de "overlast voor de inwoners moet af nemen. Gisteren hebben het ge meentebestuur, ondernemers, poli tie en openbaar ministerie een convenant veilig uitgaan en recreë ren in de Westhoek ondertekend. Een startpunt, zei burgemeester Gerard Rabelink. „Vanuit ieders ei gen verantwoordelijkheid naar de toekomst kijken. U mag mij er op afrekenen als het niet goed komt." In een lijvige overeenkomst zijn tal van afspraken vastgelegd. Varië rend van het schoonmaken van het strand tot cameratoezicht in het uitgaansgebied. De overeen komst is niet alleen ondertekend door de horeca, maar ook door de verblijfsrecreatiebedrijven. „Wij hebben wel gekeken of de ba lans in de overeenkomst goed is en of niet alles bij de ondernemers wordt neergelegd. Daarom zijn wij blij dat de burgemeester zijn ver antwoordelijkheid pakt", zegt Bru no van der Hoek van de onderne mersvereniging. Rob Rameau (strandpaviljoenhouders) hoopt dat nu het imago van Sodom en Gomorra echt wordt uitgebannen. Tip? redactie@pzc.nl In deze economisch barre tijden mag je als student blij zijn met een fat soenlijke stageplaats om de geleerde theorie aan de praktijk te toetsen. Fatsoenlijk, ook in die zin dat de col lega's je meer ruimte geven dan slechts koffie halen en wat prutsklus jes. Koud begonnen op dat Middelburgse notariskantoor, werd de stagiaire ge confronteerd met een herschikking van het meubilair. De onmisbare techneut van het bedrijf was te hulp geroepen om kabeltjes te verleggen en moest daarvoor ook onder het bu reau zijn. Netjes als hij is, vroeg hij toestemming: „Mag ik even aan je voeten gaan liggenKijk, dat is nog eens een entree voor een stagiaire. Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke), tel. 0118 551623. Openingstijden: Ma. t/m wo. 9.30 -17.30 uur, do. en vr. 9.30 - 21.00 uur, zaterdag 9.00 -17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45