FC Twente mag opnieuw naar 'Beker minst belangrijk voor Ajax' 32|spor Schalke 04 ten koste van Bayern naar finale Skil-Shimano heeft wildcard binnen Bloedprop verwijderd uit longen Williams Stunt Ierse cricketers tegen Engeland Jackie Stewart (71) in ziekenhuis in Londen KNVB-BEKER FC Twente heeft opnieuw een grote prijs in het vizier. Dankzij een moeizame 1-0-zege op FC Utrecht bereikt de Enschedese club de fmale van het bekertoernooi. donderdag 3 maart 2011 MÜNCHEN Bayern München is er gisteravond niet in geslaagd de finale van de DFB Bokal te bereiken. De rege rend bekerwinnaar verloor op ei gen veld met o-i van Schalke 04, waardoor de positie van trainer Louis van Gaal verder onder druk kwam te staan. De enige treffer kwam na een kwartier spelen op naam van de Spanjaard Raül. Bij Schalke ontbrak zijn aanvalspart- ner Klaas Jan Huntelaar vanwege een blessure. In de finale treft Schalke op 21 mei MSV Duisburg, dat Energie Cottbus uitschakelde. BRUSSEL De Nederlandse wielerploeg Skil- Shimano heeft een wildcard gekre gen voor de Ronde van Vlaande ren. De beroemde klassieker wordt op zondag 3 april verreden. De wildcard geldt ook voor Gent-We- velgem en de andere Vlaamse (se mi-) klassiekers. Naast Skil-Shima no kregen ook Landbouwkrediet - de ploeg van IJzendijkenaar Hans Dekkers - Topsport Vlaanderen- Mercator en Verandas Willems-Ac- cent en de Franse ploegen Cofidis, Frangaise des Jeux en Europcar een wildcard voor 'Vlaanderen'. LOS ANGELES Bij de Amerikaanse tennisster Sere na Williams is maandag een bloed prop uit haar longen verwijderd. De longembolie werd vorige week bij de voormalige nummer één van de wereld geconstateerd. De tennis ster is inmiddels weer thuis, maar doktoren houden haar nauwlet tend in de gaten, zodat eventuele complicaties kunnen worden voor komen. „Dit is extreem zwaar, be angstigend en teleurstellend ge weest", schreef Williams in een persverklaring. BANGALORE Het Ierse cricketteam heeft op het WK een sensationele zege geboekt op rivaal Engeland. Met dank aan Kevin O'Brien, die in het Indiase Bangalore slechts vijftig ballen no dig om een century te halen, ofte wel honderd runs. Zo snel bereikte een speler nog nooit dat aantal in een WK-duel. Ierland jaagde in zijn slagbeurt op de score van England, dat tot 327 runs voor acht wickets kwam. De Ieren passeerden dat aantal met nog vijf ballen te gaan, 329 runs voor zeven wickets. LONDEN Autosportlegende Jackie Stewart is gisteren in een ziekenhuis opgeno men, nadat hij tijdens een vlucht van Zwitserland naar Londen klaagde over hevige pijn in de borst. „Hij heeft even zijn bewust zijn verloren en is daarom naar een ziekenhuis vervoerd", vertelde zijn oudste zoon Paul. Stewart werd drie keer wereldkampioen in de Formule 1 (1969,1971 en 1973) en won tijdens zijn carrière 27 Grand Prixs. Van 1997 tot 1999 had hij zijn eigen formule i-team. jaar geleden won Twente de KNVB- beker voor het laatst. In de finale van 2001 werd PSV verslagen. De internationals Theo Janssen (rechts) en Kevin Strootman vechten een duel uit in de halve finale van de KNVB-beker. foto Vincent Jannink door Dick Sintenie AMSTERDAM - Frank de Boer, trai ner van Ajax, zal vanavond in de halve finale om de KNVB-beker te gen RKC twee of drie spelers van zijn basiselftal rust geven. „De wedstrijden volgen elkaar zo snel op. Je hebt er niets aan als je nu spelers overbelast." Zondag speelt Ajax de lastige com petitiewedstrijd tegen AZ, daarna volgt de dubbele confrontatie met Spartak Moskou in de achtste fina les van de Europa League. De Boer: „We willen de KNVB-beker héél graag winnen. Het is een mooie prijs, die goed staat op je palmares, maar ons belangrijkste doel is om volgend seizoen in de Champions League te spelen. Daar voor moeten we minimaal tweede worden, dan doen we mee aan de voorronden van dat toernooi. Het landskampioenschap is de mooi ste prijs, daarna komt het winnen van de Europa League. Zo bekeken is de KNVB-beker dus het minst belangrijk." Al vindt De Boer een finale in De Kuip tegen FC Twente niet te ver smaden. „Ik zal tegen RKC dan ook niet het hele elftal op zijn kop zetten. Ik wil een aantal jongens eventjes in de luwte zetten en een signaal afgeven aan de nummers twaalf tot en met zestien uit mijn selectie dat zij er óók bij horen. Daar moet je verder niet al te inge wikkeld over doen. Ik hoorde dat Alex Ferguson, de manager van Manchester United, dinsdag tegen Chelsea voor het eerst in tweeën- halfjaar zijn opstelling van de wed strijd daarvóór intact had gelaten. Het is een feit dat het programma overvol zit en coaches veel wisse lingen doorvoeren, zeker in deze fase van het seizoen." De spelers van Ajax zijn overigens in goede conditie, zo is gebleken na de shuttle run test die dinsdag ochtend werd gedaan. „Ik heb de gegevens van die test bekeken en ook de spelers met de meeste speelminuten staan er goed voor", zei De Boer. De trainer wilde giste ren niet zeggen welke voetballers hij vanavond op de reservebank houdt, maar het lijkt erop dat Frank de Boer Toby Alderweireld, Gregory van der Wiel, Eyong Enoh en Lorenzo Ebecilio de grootste kans maken op een rustig avondje. Van onderschatting van RKC, waar assistent-trainer Roy Hen- driksen op de bank zit, is volgens De Boer geen sprake. „Het is de charme van het bekertoernooi dat een club uit de lagere regionen zo ver kan reiken, maar dat maakt van die clubs ook gevaarlijke tegen standers. Voor veel voetballers van RKC is die wedstrijd morgen in de Arena de mooiste van hun leven. Vooral daartegen zullen wij ons moeten wapenen." Daarbij houdt Ajax vooral de ver richtingen van flankspeler Derk Boerrigter (24) van RKC nauwlet tend in de gaten. „Hij staat op ons scoutinglijstje", aldus De Boer. „We volgen hem al enige tijd en dat zullen we blijven doen. Wat dat betreft is deze halve finale een goeie test voor hem."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32