zeeland 31 hsndCII LiGVGnS concentratie ziekenhuis (85) overleden blijkt te werken Nu de eerste 3 maanden gratis Interactieve TV 'Stort staalslakken terecht toegestaan' Subsidie voor routes kpn en verwachtdatGoes zal volgen Minis!* llfel tegMI Harrijder moet rijbewijs afstaan Diesel gestolen donderdag 3 maart 2011 door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Minister Edith Schip pers (Volksgezondheid, WD) legt zich neer bij de concentratie van ziekenhuiszorg in Goes. Hoewel haar voorkeur uitgaat naar een vol waardig ziekenhuis op Walcheren, wil ze 'geen zorg die kwalitatief on der de maat is'. De minister schrijft dat in een brief aan de Tweede Kamer. Ze stelt dat ze zoveel mogelijk de zorg dichtbij de mensen in de buurt wil hebben. Als mensen die met spoed moeten worden opgeno men niet meer volgens de kwali teitsnormen in Vlissingen terecht kunnen, moet die zorg in Vlissin gen ook niet meer worden aange boden, stelt Schippers. Patiënten zullen na acute opvang en stabilisa tie in het ziekenhuis in Vlissingen vervoerd moeten worden naar Goes. De minister roept het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis, zorgverzeke raars, financiers en lokale overhe den op te zoeken naar vervangen de vormen van zorg dichtbij men sen in de buurt. Het Admiraal de Ruyter Zieken huis moet besluiten over nieuw- of verbouw van het ziekenhuis op Walcheren. Schippers wijst erop dat dergelijke besluiten niet meer goedgekeurd hoeven te worden door de overheid. „Het is nu aan het ADRZ om in overleg met po tentiële financiers, verzekeraars en lokale partijen tot een alternatief investeringsplan te komen", schrijft Schippers aan de Kamer. „Mogelijk aan de hand van een bre de toekomstschets van hoe de (zie kenhuiszorg in Zeeland op ter mijn moet worden georganiseerd." De minister wijst er nog eens op dat alle zorgaanbieders in Zeeland meer moeten samenwerken. MIDDELBURG - Oud-staatssecretaris Klaas de Jong Ozn. (ARP en CDA) is afgelopen maandag overleden. Hij is 85 jaar geworden. Dit heeft zijn familie gisteren bekendge maakt. De Jong Ozn. woonde van i960 tot r972 in Zeeland. Hij was in die tijd rector van het Christelijk Ly ceum in Goes, de middelbare school waar oud-premier Jan- Peter Balkenende toen op zat. De Jong Ozn. zat namens de ARP als staatssecretaris Onderwijs en We tenschappen in het kabinet-Den Uyl. Dezelfde functie vervulde hij later voor het CDA in het eerste ka binet-Van Agt. De CDA'er was naast staatssecreta ris en rector ook leraar Neder lands, kerkhistoricus en publicist. Hij schreef tientallen jaren co lumns en recensies voor het Friesch Dagblad. Tevens is hij de vader van schrijver Oek de long. een samenhangende programmering." foto Mark Neelemans werken, betrokkenheid en veel aandacht voor gastvrijheid - dat zijn volgens Lievens de sleutels tot het succes. De programmering is vooral gericht op een breed pu bliek, maar ook diverser dan vaak gedacht. „Het is echt niet alleen maar Tineke Schouten." Het thea ter is ook gebonden aan het cultu rele profiel dat de gemeente heeft opgesteld en waarbij een raad van toezicht meekijkt. Het ziet er nu naar uit dat Lievens ook de exploitatie van het Middel burgse theater en mogelijk ook De Mythe in Goes gaat doen. Dat moe ten inhoudelijk gezien zeker geen kopieën van 'Terneuzen' worden, zegt hij. „Die theaters zitten alle maal op slechts een half uur rijden van elkaar. Ie moet juist komen tot een samenhangende programme ring, anders ben je niet wijs." Dat betekent dat bijvoorbeeld de ruime aandacht voor podiumkun sten zoals toneel in Middelburg be houden blijft. „Middelburg heeft op dat gebied een veel langere tra ditie en een veel groter publiek dan Terneuzen." door Marcel Modde MIDDELBURG - De staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu hoeft niet in te grijpen tegen het gebruik van staalslakken voor de verster king van de vooroevers in Zee land. De rechtbank in Middelburg heeft het beroep van de Stichting Oosterschelde afgewezen. De stichting bestrijdt de vergun ning voor Rijkswaterstaat voor de stort van staalslakken, vanuit het standpunt dat het materiaal scha delijk is voor dieren en planten in de Oosterschelde. Een poging van de organisatie om de werkzaamhe den via een voorlopige voorzie ning bij de rechtbank tegen te hou den, mislukte in februari vorig jaar. Die beslissing werd gisteren in hoger beroep bevestigd. Volgens de rechtbank vormt het gebruik van staalslakken 'een nutti ge toepassing ter versteviging van de oevers van de Oosterschelde, en is niet aangetoond dat het stor ten van staalslakken (brokken af val van staalfabrieken) schadelijk is voor mens of milieu'. Tevens is naar oordeel van de rechtbank vol daan aan Europese en nationale re gelgeving op dit punt. Staalslakken zijn geschikt als oever versterking, deelt de rechtbankde opvatting van de staatssecretaris, en juist daarom kan de stort niet worden beschouwd als het verwij deren van afvalstoffen. Het effect van de uitloging van de staalslak ken op het bodemleven wordt vooralsnog als nihil beschouwd. SLUISKIL - Een 44-jarige automobi list uit Terneuzen moest gistermid dag in de Koegorsstraat in Sluiskil zijn rijbewijs inleveren omdat hij de toegestane maximumsnelheid met vijftig kilometer per uur had overschreden. In de Koegorsstraat geldt een maxi mumsnelheid van 60 kiklometer per uur; de Terneuzenaar reed met een (gecorrigeerde) snelheid van 110 km/h. BROUWERSHAVEN - Bij een bedrijf aan de Spuiwekken in Brouwersha ven zijn in de nacht van dinsdag op woensdag uit een bovengrond se tank enkele duizenden liters witte dieselbrandstof gestolen. De dieselbrandstof heeft een waar de van enkele duizenden euro's. MIDDELBURG - Gedeputeerde Sta ten van Zeeland hebben besloten bijna anderhalve ton beschikbaar te stellen voor het promoten van toeristische routes. Het gaat om de profilering van Zeeland als recrea tieve provincie op de Nederlandse en Vlaamse markt. Het exacte bedrag is 149.882,40 met de mogelijkheid dat er eenzelf de bedrag aan Europese subsidie bijkomt. Over dat laatste moet nog een beslissing worden genomen. Het is de bedoeling dat met de te subsidiëren activiteiten een bijdra ge wordt geleverd aan het verster ken van de relatie tussen land en water. Dat past weer in de speer punten Puur Natuurlijk Zeeland en Aqua High Tech Delta. Een deel van het geld zal ook gebruikt worden voor het beheer van de website vwzeeland.nl en voor het verzorgen van perscontacten. Dezë prijs geldt voor het Alles-in-één Pakket i.c.m. KPN Internet Basis Vraag de verkoper naar de voorwaarden of kijk op kpn.com. kpn winkel kpn.com 0800 0115 sluit je aan Bij het Alles-in-één Pakket met Interactieve TV, Interneten Bellen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31