De wethouder eindelijk gedicht zeeland 27 Ook Sunna en Lynne naar voorleesfinale Middelburg beschermt waardevolle bomen Film kijken, spelen, Italiaans koken en voetballen in voorjaarsvakantie STIJL MODERN Lezing bij volkssterrenwacht over veelzijdige Duitse wetenschapper donderdag 3 maart 2011 „ledereen zet de schouders er nu onder. Ik denk dat we in het tweede kwar taal van 2012 kunnen beginnen met de bouw." W door Theo Ciele MIDDELBURG - In samenwerking met de stichting Tuin .van Zeeland inventariseert de gemeente Middel burg dit jaar alle waardevolle bo men. Dat gebeurde eerder al in de jaren 2003 en 2004. Toen werden twee duizend bomen als 'waardevol' aangemerkt. Dat zijn er inmiddels tweemaal zoveel geworden: 3600 gemeentelijke en 400 particuliere bomen. De toename van het aantal waarde volle bomen is volgens de gemeen te vooral te danken aan de aan plant van park Toorenvliedt en de bolwerken tussen 1950 en i960. In 1944/1945 zijn veel bomen op Wal cheren en ook in Middelburg verlo ren gegaan doordat het eiland on der water stond. Alleen bomen op hooggelegen plaatsen in de stad overleefden. Inmiddels hebben de bomen die na de oorlog zijn ge plant een monumentale leeftijd be reikt. Na de inventarisatie zal de gemeen te Middelburg via regelgeving be scherming aan een aantal van de ze bomen geven. De Tuin van Zeeland zal in de zo mer klaar zijn met het opnemen en controleren van alle waardevol le bomen. VLISSINGEN - Sunna Rober uit groep 8 van basisschool De Wissel is Voorleeskampioen van Vlissin- gen. Zij won gisteren de Vlissinsge voorronde in bibliotheek 't Spui. Dertien scholieren streden daar om de Vlissingse Voorleestitel. Sunna was de beste van de dertien voorlezers uit de groepen zeven en acht. Sunna las voor uit 'Mees Kees; Een pittig klasje' van Mirjam Oldenhave. Sunna door naar provinciale finale op 16 april in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Daar treft ze onder anderen Lynn Rijkse, leerlin ge van basisschool De Uilenburch uit Middelburg. Zij won gisteren de tweede halve finale van de scho len uit Middelburg en Veere. Lynn las voor uit het boek Het geheim van Lena Lijstje, geschreven door Francine Oomen. De eerste halve finale werd vorige week gewon nen door Naida Nemic van De Vossenburch uit Middelburg. De winnaar van de provinciale fi nale gaat door naar de landelijke fi nale op woensdag 15 mei 2011 in in Utrecht. MIDDELBURG - Wie was Georg Markgraf? Tijdens zijn lezing bij de volkssterren wacht Philippus Lansbergen geeft Huib Zuider vaart vrijdag 4 maart het uitgebrei de antwoord op deze vraag. In het kort gezegd was Georg Markgraf (Liebstadt, 20 september 1610 - Loeanda, 1644) een jonge Duits wetenschapper met kennis van cartografie, botanie, zoölogie, astronomie en meteorologie. Tus sen 1638 en 1644 werkte hij voor Het braakliggende terrein Groenleer langs de doorgaande weg naar Oostkapelle wordt eindelijk bebouwd met een Johan Maurits in Nederlands Brazi- supermarkt en zorgwoningen. foto's Ruben Oreel lië. Markgraf schreef acht boeken, waarvan drie over de flora, en een over het weer in Nederlands-Brazi- lië. Hij stichtte in Recife (1638 of 1640) het eerste sterrenkundig ob servatorium van Zuid-Amerika om een zonsverduistering te obser veren. De toegang tot de lezing bij de volkssterrenwacht is gratis. De bij eenkomst begint om 20.00 uur, de deuren gaan een half uur voor aan vang open. De volkssterrenwacht bevindt zich aan de Herengracht in Middelburg. VLISSINGEN - Het begint vrijdag al met een filmmiddag en volgende week, tijdens de voorjaarsvakan tie, gaat het verder met allerlei acti viteiten voor kinderen in Vlissin- gen en Oost-Souburg. Palladium heeft een heel programma samen gesteld. Op vrijdag 4 maart om 15.30 uur kunnen kinderen van 5 tot en met 12 jaar terecht bij Speluitleen 't Fort aan de Pieter Poststraat 49a voor een filmmiddag. Welke film er wordt gedraaid is nog een ver rassing. Deelname is gratis. De Speluitleen is ook geopend op woensdag 9 en vrijdag 11 maart van 11.00 tot 15.00 uur. Kinderen van 5 tot 12 jaar kunnen er gratis gebruik maken van skelters, spring touwen, voetballen en skippybal len. Ook zullen er spelletjes en toernooitjes worden georganiseerd waar kleine prijsjes mee te win nen zijn. Deelname is gratis. In wijkcentrum De Zwaan in Oost-Souburg vindt dinsdag 8 maart van 14.00 tot 16.00 uur een workshop Italiaans koken plaats voor kinderen van 10 tot en met 13 jaar. Je leert hoe je diverse soorten pasta's en versgemaakte pastasau- sen klaarmaakt. Het wijkcentrum, staat aan de Kromwegesingel 1 in Oost-Souburg. Opgeven kan via info@stichtingpalladium.nl. Ver meld dan je naam, adres, (mobiel) telefoonnummer en leeftijd. OPge- ven kan ook via telefoonnummer 0118-420469. De kosten voor de workshops zijn 2 euro. Op donderdag 10 maart van 10.00 tot 15.00 uur zijn er twee Futsal- toernooien in Sporthal Baskens- burg in Vlissingen. Een toernooi voor de leeftijd tot 15 jaar en een toernooi voor de leeftijd van 16 jaar en ouder. Per toernooi kun nen er acht teams deelnemen. Een team bestaat uit minimaal vijf en maximaal acht deelnemers. In schrijven kan tot en met 4 maart via info@stichtingpalladium.nl. De kosten zijn tien euro per team. TMC Goes Marconistraat 15a (0113) 22 41 00 www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27