Laatste gat Serooskerke wordt sol 261 and BmniiB Gapinge gaat barricaden op voor behoud van de enige basisschool INBREIDING De laatste in een reeks slepende kwesties in Serooskerke is ein delijk opgelost. Op de laatste braakliggende kavel in het dorp komt een nieuwe supermarkt met zorgwoningen. Lezing over ontstaan van Westkapelle Post gestolen uit fietstas bezorger 'Geen gevaar opslagtanks Wemeldinge' donderdag 3 maart 2011 WESTKAPELLE De Stichting Cultuurbehoud West kapelle houdt vanavond een pre sentatie over de ontstaansgeschie denis van Westkapelle. In Westkapelle Herrijst vertelt Hans Jongepier, archeoloog bij de Stichting Cultureel Erfgoed Zee land, over de ontwikkeling van de voormalige smalstad en het omrin gende landschap. Jongepier neemt foto's, gravures en archeologische vondsten mee. Ook over opgravingen op 't Groen tje in Domburg geeft hij uitleg. De bijeenkomst in Westkapelle Her rijst begint om 19.30 uur. MIDDELBURG Uit de fietstassen van een postbe zorger zijn gistermiddag brieven en poststukken gestolen. De diefstal gebeurd tussen één en twee uur in de Saffier in de Middel burgse Edelstenenbuurt. Volgens de politie is onduidelijk is wat de dieven precies hebben ge stolen. Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der B.J. Meijering d.d. 24-02-2011 blijkt, datt.v.v. Delta Comfort B.V., gevestigd te Middelburg. Zeelandnet B.V. gevestigd te Kamperland, Delta Netwerkbedrijf B.V. gevestigd te Middelburg en Delta Infra B.V., gevestigd te Middelburg, aan MARCO OVERWIJK, geboren 3-12- 1976, zonder bekende woon- of verblijf plaats, is betekend het door de Kantonrechter te Middelburg gewezen vonnis van 16-11-2009. Bij dit exploot, waarvan M. Overwijk een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adres sen, is tevens bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 K80Ü&ÖKS m -V-' UIT Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. Door de rechtbank Middel burg, sector kanton, locatie Middelburg, is bij beschik king van 24 februari 2011, Maria Wilhelmina Flikweert, geboren te Nieuwerkerk op 27 juli 1958 en wonende te (4462 TT) Goes, aan de Beukenstraat 2-15, onder curatele gesteld, met benoe ming van Cornelia Flikweert en Daniël Jacobus Viergever, echtgenoten, beiden wonen de te (4321 TW) Kerkwerve, gemeente Schouwen-Duive- land, aan de Tellersweg nr. 11benoemd tot curatoren. door Maurits Sep Nadat al begonnen is (Rnipping) en snel wordt (Joy) met het be bouwen van enkele braakliggende terreinen in het dorp, wordt nu ook binnen twee jaar het laatste gat van Serooskerke gedicht. Op de locatie Groenleer, langs de doorgaande weg naar Oostkapelle, komt een supermarkt met erboven 21 zorgappartemen- ten. De gemeente Veere sluit hiervoor vandaag een overeenkomst met woningcorporatie Woonburg en de eigenaar van de supermarkt. Wethouder Chris Maas, kernwet houder voor Serooskerke, is bijzon der in zijn nopjes met deze oplos sing. „Jazeker, wij zijn zeer verheugd dat alle betrokken partijen elkaar eindelijk hebben gevonden. Ook Bouwfonds, dat eigenaar is van de grond, wil snel aan de slag. Ieder een zet nu de schouders eronder en nu gaan we alle details uitwer ken. Ik denk dat we in het tweede kwartaal van 2012 kunnen begin nen met de bouw." Op de begane grond komt een su permarkt. Boven de winkel komen door Henk Postma CAPINGE - Het Veers dorp Gapinge verzet zich met hand en tand te gen de voorgenomen sluiting van de basisschool De Schutte, de eni ge in het dorp. Dat bleek woens dagavond tijdens een drukbezoch te vergadering van de dorpsraad. Daar sloegen ouders verontwaar digd alarm omdat het protes tants-christelijk schoolbestuur, en met name ook de directeur, het schooltje 'stiekum, langs een ach terdeur aan het sluiten is'. Die directeur zwaait ook de scep ter over de naburige school in Serooskerke. Hij zou ouders aanra den hun kinderen niet meer in Ga- ruime appartementen waar men sen kunnen gaan wonen die nu al zorg nodig hebben, of die nog ge zond zijn, maar al voorbereid wil len zijn op de toekomst. „Wij gaan de appartementen ko pen en verhuren", zegt directeur Marco van der Wel van Woon burg. „De huur gaat tussen de 600 en 650 euro per maand bedragen. Dan heb je het dus over sociale huur, want ook mensen die een huurtoeslag nodig hebben komen ervoor in aanmerking." Vanuit de bevolking van Seroosker ke wordt al lang gevraagd om een woonzorgcentrum. Wethouder Maas vindt dat het nu geplande complex die titel mag dragen. „Als je ziet dat het ruim twintig appar tementen zijn, dat er zorg geleverd gaat worden en dat er een gemeen schappelijke ruimte in komt, is het een wozoco." Van der Wel is daar wat minder stellig in. „Er is toch een verschil, want we hebben geen woningen voor psychogeriatrische patiënten, er is geen 24-uurszorg aanwezig en er is geen dagbesteding. Het kan al lemaal wel die kant op groeien, maar het is nog niet zover." Wie eventueel zorg gaat bieden in het complex, is nog niet bekend. pinge op school te doen, omdat die toch dicht gaat. Namens de oudercommissie ont hulde Kathrien Grinssberg dat het bestuur van plan is De Schutte vol gend jaar al op te heffen. De dorps school is onderdeel van de Primas scholengroep voor christelijk pri mair onderwijs in de gemeenten Veere en Noord-Beveland. De oudercommissie probeert al sinds november tot overleg te ko men met het bestuur. Pas na inter ventie van onderwijs-wethouder René Molenaar (CDA) is deze week een gesprek toegezegd. De wethouder kon Gapinge gistera vond niet garanderen dat de De locatie Groenleer is de derde plek in het dorp die jarenlang braak lag en waar de inwoners graag iets zagen gebeuren. Voor de andere twee waren inmiddels op lossingen gevonden. Op de locatie Knipping in de Torenstraat wor den inmiddels vijf starterswonin- gen gebouwd en op de plek van de vroegere discotheek Joy aan de Noordweg/Gapingseweg wordt zeer binnenkort begonnen met de bouw van woningen, zegt Maas. En hoe is het gelukt om het slepen de probleem Groenleer eindelijk op te lossen? Maas: „Ik denk door dat we gezamenlijk aan de slag wil den, doordat we als gemeente geld voor dorpsvernieuwing kunnen in vesteren en doordat we als college een positieve houding hebben in genomen. Wat niet wil zeggen dat het vorige college dat niet deed. In tegendeel, wij zijn verder gegaan waar onze voorgangers waren ge bleven." Nu de huidige supermarkt vanuit de Torenstraat naar de locatie Groenleer gaat, wordt die plek wel opgevuld, maar ontstaat er ook een nieuw gat in Serooskerke. Maas: „Daar zullen we naar moe ten kijken. Misschien dat daar weer woningen kunnen komen." school nooit wordt gesloten. De ge meente heeft daarover geen zeg genschap. Wel kan de gemeente in vloed uitoefenen via de financie ring van schoolgebouwen. De gemeente houdt op 13 april in de Grote Kerke Veere een conferen tie over de toekomst van het basis onderwijs. De Schutte telt nu nog 35 leerlin gen. Verwacht wordt dat dit daalt naar 28. Dat is nog ruim boven de wettelijke opheffingsnorm van 23. Bovendien, er komen nog wat hui zen voor nieuwe gezinnen. Ouders riepen elkaar gisteren op hun kinderen niet alvast elders op school te doen. WEMELDINGE - De provincie ver wacht geen gevaar van de zestien opslagtanks van het bedrijf Eco- tank te Wemeldinge. Dat bleek gisteren op een zitting bij de Raad van State in Den Haag. Het rechtscollege behandelde de klachten van een omwonende, die vond dat de provincie een stokje had moeten steken voor de uitbrei ding van het bedrijf in recente ja ren. Volgens de bezwaarmaker ligt het bedrijf te dicht op de Ooster- schelde, die in de Europese regelge ving de status heeft van een be schermd natuurgebied. De provin cie stelt dat de voorschriften in de milieuvergunning afdoende zijn om een calamiteit te voorkomen. De locatie Knipping wordt bebouwd met startershuizen. Op de plek van de vroegere disco Joy komen huizen. STUURUWTIPSNAARredactie@pzc.nl m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26