zeeland 123 lieeft luchtoge toon' Oostburg krijgt nieuw herdenkingsmonument De Rede mag zich echte infocentrum in Beta-school noemen m 2014 klaar vroeger bij 60-jarige vrouwenvereniging regioagenda 'Sloopschepen kwestie lange adem' ,¥l xgroter Zwin is woensdag 2 maart 2011 Z Meer agendanieuws op de website van deze krant. WOENSDAG 2 MAART AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten, biljarten, koersbal, bridge; Het Trefpunt, 13.00 uur: Biljarten, hand werken; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes, sjoelen; De Boemerang, 19.00 uur: Line dansen; BRESKENS - Coedertijt, 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Kaarten, soos; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten, biljarten en sjoelen, ANBO koers bal; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.00 uur: KBO kaartjes maken; 14.30 uur: Gymnas tiek; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur; Biljarten, handwerken; 20.00 uur: Damesgym; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Biljarten, bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, computeren, aerobic; 9.30 uur: Tekenen; 10.30 uur: Fysio gym;13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Viva la Musica; 19.30 uur: Da meskoor, De Vier Ambachten; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Internet café, koffie drinken; 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; Den Dullaert, 18.00 uur: Volleybal; 19.30 uur: Sportstudio Anneke Hamelink; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 10.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Dia's uit de streek; KOEWACHT - De Lange Akkers, 10.00 uur: Krant voorlezen; 13.30 uur: Kaarten; OOSTBURG - Ledeltheater, 15.00 en 20.00 uur: Film Sonny Boy; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 20.00 uur: Country line dance; Herberg de Snis, 14.00 uur: Kaarten; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, jokeren, rummicub; SAS VAN GENT - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; StAlbert, 14.00 uur: Handwerken, vrij kaarten, biljarten; SINT-JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek, biljartles, volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Kaarten, Krea vorming, Spaans; SLUISKIL - Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten, gymnastiek, volksdansen; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 uur: Volks dansen; 9.30 uur: Jeu de boules;13.00 uur: Biljarten; De Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; Steunpunt de Wielingen, 17.00 uur: Mind fulness; Ter Schorre, 14.00 uur: Workshop papier creaties; De Kameleon, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint 12-16 jaar; 19.30 uur: Jeugdcentrum Meetpoint vanaf 16 jaar; VOGELWAARDE - Wijksteunpunt aan de Wilgenstraat, 14.00 uur: Ouderensoos; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal; Schauwaert uit. „Onze leden ko men tegenwoordig voor ontspan ning, niet meer zozeer om dingen te leren, zoals vroeger wel het ge val was. We slaan daarom liefst een luchtige toon aan, zijn niet te zwaar op de hand. Vroeger kwam de vrouw het huis bijna niet uit, maar nu is ze mans genoeg om zelf met een paar vriendinnen in de auto te stappen om bijvoor beeld ergens een tentoonstelling te gaan bezoeken." Volgens Schauwaert en de andere bestuursleden kun je bladerend door oude fotoalbums ook goed zien, dat het er vroeger veel sober der aan toe ging. „Het waren com pleet andere tijden, waarin de acti viteiten overwegend in de huiska mer werden gehouden, terwijl we er nu veel meer op uit trekken." Cursussen op het gebied van ko ken, kunstgeschiedenis, omgaan met de computer zijn maar een greep uit het bijzonder gevarieer de jaarprogramma van het Hulster Vrouwengilde. Daarnaast is er eens in de maand een wandeling in de omgeving van Hulst, zijn er lezingen over uit eenlopende onderwerpen, daguit stapjes en workshops voor de le den. Het Hulster Vrouwengilde is naar stig op zoek naar nieuwe bestuurs leden. Van de oorspronkelijk ne gen bestuursleden zijn er momen teel nog zes over, waarvan er bin nenkort drie stoppen. Opvolgers voor dat drietal staan weliswaar klaar, maar het bestuur zou het aantal leden toch graag terug aan gevuld zien tot de oude sterkte van negen bestuurders om het werk over meer mensen te kun nen verdelen. Wie belangstelling heeft om zich bij het gilde aan te sluiten, kan con tact opnemen via kvghulst@zeelandnet.nl. Behalve het jubileumdiner vinden nog twee activiteiten plaats om het zestigjarig bestaan te vieren; een verwenmiddag op 11 maart, en een kindervoorstelling op 19 maart, beide in Brasserie Truffino aan de TrufRnoweg in Hulst. Voor de kindervoorstelling zijn alle kin deren in de leeftijd van vier tot acht jaar welkom. De toegang is gratis, maar aanmelden is ver plicht. Dat kan tot 10 maart via het eerdergenoemde mailadres. Vrouwengilde bladeren door oude fotoalbums. foto Mark Neelemans door Martijn de Koning OOSTBURG - Stichting Comité 4 mei onthult op de dag van doden herdenking (4 mei) een nieuw her- denkings- en vredesmonument op het plein voor het gemeentehuis in Oostburg. Het gaat om een mo dern beeld van roestvrij staal, ont worpen door kunstenaar Ton Koops uit IJzendijke. De plaatsing van het beeld is het slotstuk van de inspanningen van het comité om de gevolgen van de Tweede Wereldoorlog voor Oost burg meer onder de aandacht te brengen. In oktober 1944 werd de stad zwaar gebombardeerd, wat enorme schade en veel doden tot gevolg had. Een zoektocht van het comité leidde vorig jaar tot een lijst met alle burgers die daarbij omkwamen. Hun namen werden tijdens een herdenkingsbijeen komst op 4 mei vorig jaar voorgele- langstelling voor de activiteiten en het langdurige lidmaatschap van veel leden. Tijdens het jubileumdiner op 17 maart in De Linde in Kloosterzan- de worden negen mensen in het zonnetje gezet die vijftig jaar lid zijn en nog eens acht die veertig jaar bij het KVG Hulst zijn aange sloten. Vier vrouwen zijn zelfs al zestig jaar lid van het Vrouwengil de, zoals het gezelschap tegenwoor- zen. Dezelfde honderdveertig na men komen ook op het monu ment. De financiering van het beeld kwam rond door middel van subsidies en donaties. Het kunstwerk komt in eigendom van de gemeente Sluis. dig door de leden zelf wordt ge noemd. Zonder de 'k' van katholiek dus, want het geloof is anders dan in de beginjaren veel minder nadruk kelijk aanwezig in de programme ring van de activiteiten. „Iedereen is welkom. We hebben normen en waarden uiteraard hoog in het vaandel staan, maar het katholieke geloof speelt niet meer zo'n grote rol", legt bestuurslid Odette Het beeld van Ton Koops. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Scholengemeenschap De Rede in Terneuzen mag zich nu een school noemen die de pro motie van bèta- en techniekoplei ding hoog in het vaandel heeft staan. De Rede heeft meegedaan aan het landelijk Universum-pro- ject dat leerlingen stimuleert om een technische opleiding te vol gen. In dat kader is een plan van aanpak 'Duurzaam Bèta' inge diend én goedgekeurd door het landelijk Bèta Platform. Eén van de belangrijkste pijlers is de aanwe zigheid van een Technasium op De Rede. Leerlingen kunnen hier aan de slag met opdrachten in ver schillende technische richtingen. Een initiatief waaraan de Rede meedoet is JET-Net (Jongeren en Technologie Netwerk Nederland), een samenwerkingsverband met bedrijfsleven en overheid, dat het onderwijs in de technische vakken interessanter maakt voor leerlin gen én docenten. De Rede trekt in dit project samen op met Dow. Binnenkort doet de school ook mee aan het HiSPARC project, waarbij middelbare scholen samen met wetenschappelijke instellin gen een netwerk vormen om kos mische straling met extreem hoge energie te kunnen meten. KNOKKE - Een consortium van acht bedrijven gaat het nieuwe be zoekerscentrum van Natuurpark Het Zwin bij Knokke bouwen. De groep won een ontwerpwedstrijd van de provincie West-VIaande- ren. Het centrum zelf krijgt de uit straling van een 'polderschuur'. Verderop komt een 'kijkcentrum' in de dijk, als een soort moderne vogelkijkpost. De groep presen teert binnenkort ook de plannen voor een (veel kleiner) infocen trum bij Cadzand. De gebouwen moeten in 2014 klaar zijn. Als alles volgens plan verloopt, is de voorge nomen uitbreiding van Het Zwin dan voltooid. SLUISKIL - Het verwijderen van sloopschepen in de oude kanaal- arm bij Sluiskil wordt een kwestie van lange adem. Dat verwacht Zee land Seaports na overleg met Rijks waterstaat. De kanaalarm is be doeld voor economisch verkeer. In dat licht kan het havenschap optre den, zoals waterstaat eerder deed aan haar kades in het Kanaal Gent- Temeuzen. „Het verwijderen van 14 schepen duurde toen een jaar. We maken een plan van aanpak, waarbij we eerst de eigenaren van de schepen opsporen", aldus Arno Dirkzwager van Zeeland Seaports. Uw boekhouding, onze zorg!! Wij verzorgen graag uw boekhouding, u bent geen nummer maar een klant waar we de tijd voor nemen. Geen uurtje-factuurtje, ook 's avonds bereikbaar!! Ruud de Groot, www.degroot-adviesentips.nl Adm Ktr de Groot-Vergouwe, Serooskerke Schouwen rdgroot@zeelandnet.nl//0111 671828

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57