22 zeeland Vrouwengilde Hulst CDA wil snelle aanpak drukte sluizencomplex De radio klinkt bij Teun en Corrie de hele dag almanak Compliment Deelname dictee is mogelijk in vijf categorieën woensdag 2 maart 2011 door Raymond de Frel TERNEUZEN - Haal de radio een dag je uit het huis van Teun en Corrie van der Peijl uit Temeuzen en je maakt hen doodongelukkig. De he le dag staat het apparaat afgestemd op Radio 5, zodat vooral Corrie (81) lekker liedjes kan meezingen. Corrie zong lang in een bandje, Teun (85) ging meestal met haar mee. „Ik ben nog steeds heel 'mu sic minded'. Op Radio 5 draaien ze nog echte liedjes. Engelbert Humperdinck, Tom Jones, Doris Day, Bing Crosby... die zingen ten minste nog echt", vertelt Corrie. Gisteren vierde ze haar zestigjarig huwelijk met Teun. Zeven jaar voor hun trouwdag ('gewoon in een mantelpakje, want een witte JUBILEUM Geloof speelt tegenwoordig een minder prominente rol dan door Harold de Puysseleijr De afdeling Hulst van het Katholiek Vrouwen Gilde (KVG) bestaat dit jaar zestig jaar. Het jubi leum wordt de komende weken ge vierd door de afdeling met een aantal activiteiten. Landelijk is het Katholiek Vrou wengilde bijna honderd jaar gele- In het huwelijk van Teun en Corrie van der Peijl staat de muziek al zestig jaar centraal. foto Mark Neelemans jurk kon je maar één keer dragen') charmeerde Teun haar door op de hoek van de Noordstraat en Nieuwstraat liedjes te zingen. Cor rie: „Die jongens stonden altijd voor de huishoudwinkel van Wol- fert. Teun was ook oorlogsvrijwilli ger. Als hij zijn marinepak aanhad, was ik al helemaal smoorverliefd op hem." Het echtpaar kreeg een dochter en is bijzonder trots op kleindochter Vivian. Zolang het kan blijven ze zelfstandig wonen. Al was het al leen maar omdat de radio dan net een tikkie harder kan als er een mooi deuntje voorbijkomt. „Weet je", zegt Teun, „Corrie is er één uit duizend. Ze is uniek." Corrie ge looft haar oren niet. „Dat is voor het eerst dat ik.dat hoor, haha!" den ontstaan uit de Rooms-katho- lieke Vrouwenbond met als doel om - geïnspireerd door het evange lie - 'een bijdrage te leveren aan de ontplooiing en ontwikkeling van de vrouw, zowel wat betreft haar persoonlijk leven, als met betrek king tot haar plaats in gezin, kerk en samenleving'. Het Katholiek Vrouwengilde Ne derland is per 31 december 2005 ontbonden. Door bestuurlijke en personele problemen bleek de koe pel niet meer in stand te houden. Voor de 18.000 leden veranderde er echter weinig. Zij bleven net als de ruim tweehonderd leden in de gemeente Hulst, aangesloten bij de afdelingen. Naast Hulst telt de provincie Zeeland er daar nog twee van, in Vlissingen en Terneu- zen. Hoe groot de betrokkenheid van de leden is, blijkt uit de grote be door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het CDA in Temeu zen wil nog voor de zomer van het college van burgemeester en wethouders weten wat zij wil doen om de verkeersdrukte bij het sluizencomplex aan te pakken. CDA'ers Jaap Scheele en Ronald Lippens kregen vorige week ant woord van het college op hun ver zoek om de bloktijden bij de brug van Sluiskil te verruimen, zodat meer verkeer in de spitsuren voor die route zou kiezen. Het college stelde dat dit niet mo gelijk is. „Maar belangrijker en vooral zeer verrassend is dat uit modelberekeningen is gebleken dat na de realisatie van de Sluiskil tunnel de verkeèrsintensiteit waar schijnlijk niet daalt. Als de tunnel geen verlichting is voor de dagelijk se opstoppingen op het sluizen complex, vragen wij ons verbaasd af hoe het kan dat de gemeente lijdzaam toestaat dat het econo misch centrum van onze gemeen te dichtslibt", aldus Scheele en Lip pens. De twee christendemocraten laten het er niet bij zitten. Zij willen nu onder meer weten waarom het col lege van B en W eerst onderzoek laat doen naar dertig kilometerzo nes in Temeuzen in plaats van de aanpak van het dagelijkse verkeer- sinfarct. Tip? redactie@pzc.nl 'Wat heb je een mooie trui aan'. 'Leuke schoenen!' Het regende com plimenten op dat Goese kantoor. Niet voor niets, want het was weer Nationale Complimentendag. Serieu ze kost, want aan dat fenomeen is zelfs een officiële website gewijd. Pro bleem is wel dat je je kunt afvragen in hoeverre de complimenten ge meend zijn. Een compliment op Com plimentendag voelt nu eenmaal meer aan als een verplicht nummer dan als een spontaan gebaar. Zeker op dat Goese kantoor, waar ze toch al niet al te scheutig zijn met schou derklopjes. Eén van de medewerkers hoort liever helemaal niets. Want hoewel aardig bedoeld, kon de man met glimmende schedel het 'Wat zit je haar leuk' niet echt waarderen... TERNEUZEN - Bibliotheek Zeeuws- Vlaanderen houdt woensdag 23 maart het Groot Zeeuws-Vlaams dictee der Nederlandse taal in de bibliotheek in Temeuzen. Aan vang 19.30 uur. Het is mogelijk mee te doen als individuele deelne mer, maar ook met een team van een bedrijf of instelling. Naast de categorieën 'open inschrijving' en 'taalspecialisten' kunnen zich dit jaar deelnemers aanmelden in de beroepsgroepen 'onderwijs', 'poli tiek' en 'zorg'. Het dictee is ge schreven door Kaki Gaia-Dada en wordt gepresenteerd door Niek van Waterschoot. Aanmelden via telefoon 0115 641542 of p.depree@ bibliotheekzeeuwsvlaanderen.nl. Van links naar rechts: bestuursleden Anny van Laere, Ria Donze, Odette Schauwaert en Rosemarie de Burger van het P.vanVuuren Hoveniersbedrijf Tuinaanleg Tuinonderhoud Jaarcontracten onderhoud Alle soorten bestrating Vlonders e.d. Polderstraat 66 Tel. 0115 - 432349 www.pvanvuuren.nl 4543 NA Zaamslag Fax. 0115 - 431723 infotl>pvanvuuren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56