PZCL Plan verscentrum Westdorpe 'Ik ga m'n best doen' ZEEUWS-VLAANDERE 24 t/m 27 22 en 23 PROMOTIE Ook rondleiding Portaal van Vlaanderen door opleidingskas Dethon in de maak Wies Saman is Ridder in de Orde van Oranje Nassau Vissersplaats op zoek naar dorpsomroepster Woensdag 2 maart 2011 Regio pakt stevig uit met carnaval Geloof speelt minder prominente rol bij jarig Vrouwengilde Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf westdorpe - Op de Axelse Vlakte bij Westdorpe komt mogelijk een verscentrum. Sociale werkvoorzie ning Dethon, ontwikkelingsmaats- schappij Economische Impuls Zee land en landbouworganisatie ZL- TOl maken daarvoor een plan. Het verscentrum moet een logistiek knooppunt worden voor de direc te distributie van Zeeuws-Vlaamse landbouwproducten aan afne- Gijs van den Berg, bij de Dethon verantwoordelijk voor de voorlich- tings- en opleidingskas in de Smit- schorrepolder bij Westdorpe, laat weten dat het plan zich nog 'in een erg pril stadium' bevindt. „Of het er komt, is dus nog de vraag, maar we zijn er zeker serieus mee bezig." De inrichting van een vers centrum kan volgens hem een pri ma aanvulling vormen op het glas tuinbouwgebied dat bij Westdor pe in ontwikkeling is. Het is de bedoeling niet alleen glas tuinbouwproducten via het vers centrum te distribueren, maar alle mogelijke landbouwproducten die in Zeeuws-Vlaanderen worden ver bouwd. Rechtstreekse levering aan afnemers maakt het mogelijk extra kwaliteit te bieden. En de produ centen kunnen er financieel beter van worden. „We kunnen zo ook Zeeuws-Vlaamse producten beter in de markt zetten", promoot Van den Berg. Het toeristisch informatiecentrum Het Portaal van Vlaanderen in Ter- neuzen wil het tuinbouwgebied bij Westdorpe deze zomer alvast extra op de kaart zetten. Er komt een nieuwe dagtocht voor groepen waarin een bezoek aan de voorlich- tings- en opleidingskas van de De- •hon is opgenomen. Het bijzonde re van het kassengebied bij West dorpe is dat er gebruik wordt ge maakt van CO2 en warmte van kunstmestfabriek Yara. „Wij wil len onze bezoekers kennis laten maken met de Kanaalzone", ver klaart Portaal-medewerkster Ju dith Dingemanse, „en daar hoort de combinatie van glastuinbouw en industrie zonder meer bij." De dagtocht begint bij Het Portaal, waarvandaan naar Sas van Gent wordt gevaren. Deelnemers bezoe ken daar het Industrieel Museum in wording. Vervolgens reizen ze in een bus naar de Dethonkas voor een rondleiding. Van den Berg merkt dat de kas nog vrij on bekend is. „Zelfs Zeeuws-Vlamin gen die op bezoek komen, reage ren verrast." middelburg - Het pontje over het Kanaal Gent-Terneuzen bij Sluiskil is nog niet verloren. Het actiecomi té dat zich inzet voor behoud van het veer, kan in elk geval rekenen op steun van gedeputeerde Kees van Beveren (CDA, verkeer). „Ik ga m'n best doen", beloofde hij gis terochtend in Middelburg aan ac tievoerders Michel Calon en Meer- ten Dallinga. Zij overhandigden hem een petitie en een doos vol gebak van bakkerij De Bruijne uit Sluiskil. „Daar draait het dus om", wees Van Beveren op het pont-lo go van de bakkerij. Van Beveren vertelde eerlijk nooit gebruik gemaakt te hebben van de verbinding, maar dat zeker een keer te zullen doen. Als het aan hem ligt, moet dat ook de komen de jaren mogelijk blijven. Hij praat vandaag met Rijkswaterstaat en be spreekt dan ook de pont. Rijkswa terstaat wil het veer schrappen om 400.000 euro per jaar te besparen. Of de provincie eventueel met de gemeente Terneuzen geld op tafel wil leggen, liet Van Beveren in het midden, maar hij sloot het ook niet uit. Dallinga wees erop dat de pont in elk geval nodig blijft, zo lang - tot in 2015 - aan de Sluiskil tunnel wordt gewerkt. De alterna tieve route via de brug Sluiskil zou dan gevaarlijker worden voor fiet sers. Van Beveren knoopte dat ar gument in zijn oren. Meerten Dallinga overhandigt gedeputeerde Kees van Beveren de petitie voor behoud van de pont bij Sluiskil. foto Marcelle Davidse Wies Saman door Eugène Verstraeten axel - Secretaris Wies Saman (64) van de Brabants Zeeuwse Werkge versvereniging (BZW) is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Saman, die dertig jaar in dienst is bij de BZW, krijgt de ko ninklijke onderscheiding vanwege zijn belangrijke bijdrage aan de ontwikkeling van het Zeeuwse be drijfsleven en zijn activiteiten op kerkelijk, politiek en cultuurhisto risch gebied. De bijbehorende ver sierselen kreeg hij gisteren uit han den van burgemeester Jan Lonink van Terneuzen tijdens de viering van zijn dertigjarig jubileum bij de BZW in restaurant Zomerlust in Axel. Saman trad in 1981 in dienst bij de BZW, het regionale netwerk in Zuid-Nederland van de landelijke vereniging VNO-NCW. Als secre taris van het BZW-bestuur is hij verantwoordelijk voor het functio neren van de BZW in Zeeland. Me de door zijn toedoen heeft de vere niging zich ontwikkeld tot toon aangevende werkgeversorganisatie van Zeeland. Onder zijn leiding verdrievoudigde het ledenbestand. Een mijlpaal was het samengaan in 1994 met VNO Zeeland. In dat fusieproces speelde Saman een be langrijke rol. Saman was ook nauw betrokken bij de ontwikke ling van de Zeeuwse havens, bij plannen voor de Westerschelde- tunnel en de Sluiskiltunnel met het aansluitende wegennet rich ting België en bij de ontwikkelin gen rond het beroepsonderwijs in Zeeland. Hij maakt sinds 1994 ook deel uit van de CDA-Statenfractie. BRESKENS Een evenementencomité in Bres- kens zoekt een dorpsomroepster, die als ambassadrice van het dorp kan optreden. Kandidates moeten minstens 25 jaar en goed bij stem zijn. Wie zich geroepen voelt, kan mailen naar herk0012@kpnmail.nl. Inwoners van Breskens kunnen een geschikte titel voor deze om- roepster bedenken. Stembussen worden binnenkort bij de twee plaatselijke supermarkten ge plaatst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55