waart er nog rond Aanleg van rondweg bij Sail Vlissingen moet voor subsidie Serooskerke begonnen wachten op nieuw provinciebestuur Welvaren Vriendelijk Verboden voor badgasten in korte broek Meimarkt en Snertwandeltocht Vissersplaats op zoek naar dorpsomroepster Schap vervangt duiker aan Zuidweg Aanhouding voor vernieling van ruit Werk aan damwand Sint-Annaland begint woensdag 2 maart 2011 André en Ingrid Kooman hebben een zwart/wit foto waarop Westenschouwens Welvaren is te zien. De herberg waarmee de gezusters Kaatje en Kootje van de Zande na de Tweede Wereldoorlog naam maakten, vanwege hun gerenom meerde keuken. Ingrid Kooman heeft het prima naar de zin in Westenschouwen„Hier groet iedereen elkaar en toont belangstelling voor elkaar. Wanneer ik iets zwaars draag zegt de buurman: 'Dat moet je niet doen' en neemt het over." teit aan horecabedrijven. „Het is i hier in de zomer gezellig druk, maar nooit zo massaal als in Renes- se," weet André, die in zijn geboor tedorp jarenlang in discotheken en andere horecabedrijven werkte. In grid houdt vooral van Westen- schouwen vanwege de onderlinge betrokkenheid van de bewoners. „Iedereen groet en heeft belangstel- ding voor elkaar. Wanneer ik iets zwaars draag zegt de buurman: 'Dat moet je niet doen' en neemt het over." Dat laatste heeft ook te maken met gezondheidsklachten van In grid die het stel deden besluiten om over enkele jaren te verhuizen naar een warmer oord, waarschijn lijk Aruba. „Eerst wachten we tot onze jongste dochter haar school opleiding heeft afgerond." Ingrid en André kunnen dus nog even ge nieten van het duindorp, waar on geveer honderd menseri wonen. „In de zomer ontmoeten we el kaar vooral in de Spar supermarkt, maar die is 's winters gesloten. Dan is de bar in ons restaurant dé sociale ontmoetingsplek." gezusters Kaatje en Kootje. foto Dirk-Jan Gjeltema Het pand op de hoek van de Lageweg en Westenschouw- seweg, waar voorheen Kaatje en Kootje de scepter zwaaiden en te genwoordig Ingrid en André Koo man, behoort tot de oudste hui zen van het dorp Westenschou wen. Op grond van de bouwstijl wordt aangenomen dat het dateert uit 1725. Behalve als herberg werd het van af 1796 ook gebruikt als rechtbank en gemeentehuis. Nadat Kaatje en Kootje van de Zande er in de 4oer jaren hun intrek namen werd de herberg tevens een restaurant van aanzien. Naar verluid stonden de gezusters niet toe dat badgasten, gehuld in korte broek, aan de dis plaatsnamen. Zij verkochten het bedrijf in 1971 aan de familie Hoe- neveld, die in 1978 de hotelfunctie ophief Begin 9oer jaren werd Har- rie Dikmans eigenaar en in 1996 de familie Ginjaar. Die verkocht het bedrijf in 2006 aan Ingrid en André Kooman. Met haar naam 'Schouws Wel varen' refereert de belangen vereniging van het Westenschou wen aan de herberg van Kaatje en Kootje, die Westenschouws Welva ren heette. De vereniging levert een bijdrage aan de leefbaarheid van het buurt schap, onder anderen door het op ruimen van zwerfvuil met een groep vrijwilligers en het organise ren van activiteiten als een Mei- markt en Snertwandeltocht. André Kooman: „Tijdens die wan deltocht vertelde Kees van der Klooster wetenswaardigheden over het dorp en omgeving in vroe ger tijd. Hij wéét daar heel veel van." Zelf organiseren André en In grid jaarlijks in juli een Ooster- scheldedag. „Daarbij kunnen men sen gratis paling proeven die Sam Uil hier op het grasveldje rookt en er treedt een visserskoor op." BRESKENS Een evenementencomité in Bres- kens zoekt een dorpsomroepster, die als ambassadrice van het dorp kan optreden. Kandidates moeten minstens 25 jaar en goed bij stem zijn. Wie zich geroepen voelt, kan mailen naar herk0012@kpnmail.nl. Bressiaanders kunnen een geschik te titel voor deze omroepster be denken. Stembussen worden bin nenkort bij de twee plaatselijke su permarkten geplaatst. ANNA JACOBAPOLDER Waterschap Scheldestromen begint op 7 maart met het vervangen van een duiker die onder de Zuidweg bij Anna Jacobapolder ligt. De weg wordt hiervoor volledig opengebro ken. De nieuwe duiker wordt acht meter langer dan de huidige, zodat er bredere bermen kunnen wor den aangelegd. Daarnaast krijgt het nieuwe exemplaar een grotere stroomopening, waardoor de capa citeit flink wordt vergroot. GOES Een vijftienjarige jongen uit Vlis- singen is door de politie aangehou den voor het vernielen van een ruit van een schoolcomplex aan de Industriestraat in Goes. De politie pakte hem maandagmid dag rond drie uur in de kraag op het nabij het schoolcomplex gele gen Stationspark. De vijftienjarige mocht na verhoor op het politiebureau weer terug naar huis. SINT-ANNALAND Na bijna vier jaar wordt vrijdag ein delijk een begin gemaakt met het vernieuwen van de damwand in Sint-Annaland. In 2007 bleek tij dens een inspectie dat de huidige damwand in een slechte staat ver keert. Om elk risico uit te sluiten, sloot de gemeente een deel van het havenplateau af met dranghekken. Die situatie leverde, naarmate het langer ging duren, steeds meer er gernis op. Vrijdag slaat wethouder Frank Hommel de eerste damwand- plank. door Henk Postma SEROOSKERKE - Nu de aanleg van de nieuwe Rijksweg N57 ook in Veere al een heel eind op streek is, begint de provincie vandaag met de realisering van de noordelijke rondweg bij Serooskerke. Het begint met voorbereidende werkzaamheden op de Oostkapel- seweg tussen Serooskerke en Oost- kapelle. Daar wordt een rotonde t aangelegd. Tijdens de werkzaamhe- den is één weghelft afgesloten. Het verkeer wordt met behulp van I verkeerslichten over de resterende weghelft geleid. Dit duurt tot eind april. Ook het fietsverkeer onder vindt hinder. Fietsers vanuit Serooskerke worden vanaf de Kie- vitshoekweg ongeveer 200 meter over het westelijk fietspad geleid. Verderop, in de polder, doorsnijdt de aan te leggen rondweg de Mo lenweg. Die is dan niet meer toe gankelijk voor doorgaand autover keer. Er mogen dan nog wel fiet sers passeren. Het verkeer op de Molenweg zal al tijdens de aanleg van de rondweg hinder ondervin den. Maar de percelen langs de weg blijven zoveel mogelijk bereik baar, belooft het provinciebestuur. Als alles volgens plan verloopt, kan de rondweg in november in gebruik worden genomen. door Maurits Sep VLISSINGEN - De stichting Sail Vlis singen is al druk bezig met de voorbereidingen voor een groots evenement in 2013. Of er voldoen de geld zal zijn om alle plannen te kunnen uitvoeren, moet de ko mende maanden blijken. De gemeente Vlissingen heeft al 250.000 euro toegezegd. Ook aan de provincie heeft de stichting een kwart miljoen euro gevraagd. Maar zo veel geld heeft het provin ciebestuur nu niet meer, hebben Gedeputeerde Staten gisteren la ten weten. Misschien hebben hun opvolgers dat wel, opperen de vertrekkende gedeputeerden. Vandaag zijn im mers verkiezingen voor Provincia le Staten en over enige tijd treedt een nieuw college aan. Dien de aanvraag dan nog maar een keer opnieuw in, is het advies van het zittende college. „Wij kunnen op dit moment geen toezeggingen doen voor een bijdrage in 2013." Dat wil niet zeggen dat het provin ciebestuur Sail Vlissingen geen waardevol evenement vindt. Inte gendeel: het evenement zal naar verwachting 250.000 bezoekers (naar Zeeland) trekken, heeft een landelijke uitstraling en past daar mee precies bij de doelstellingen die de provincie zichzelf stelt in het provinciaal sociaal-econo misch beleidsplan. Kortom, het is zeker een evenement dat voor steun in aanmerking komt. Daar om is wel alvast 10.000 euro toege zegd voor 'het opbouwen van ken nis en ervaring'. Volgens penningmeester Wim Al- laart wordt op dit moment beke ken hoeveel geld overheden en be drijven willen bijdragen aan Sail Vlissingen 2013. Bovendien is Euro pese subsidie aangevraagd voor het evenement. Dat de provincie nu nog geen toezegging zou doen voor 2013, was volgens hem al wel verwacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51