Zeeland PZC Geld voor Nieuwe Kerk Zierikzee Herder Carola weigert te vertrekken Compliment SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 en 25 Coole kop, de fietshelm op almanak Woensdag 2 maart 2011 'Oudere mensen zijn echt geen zuurpruimen' 21 Geest van Kaatje en Kootje waart nog altijd rond in Westenschouwen Tip? schouwen-duiveiand@pzc.nl RESTAURATIE Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed komt met 1,5 miljoen euro over de brug door Ali Pankow ZIERIKZEE - De Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed stelt 1,5 mil joen euro beschikbaar voor de res tauratie van de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Deze bijdrage wordt toe gekend in het kader van de restau ratieregeling 2010-2011. Het geld is onder meer bestemd voor het herstel van het houtwerk in de kap, het vervangen van de dakbedekking, het herstel van het natuursteen in de toegangstrap- pen buiten en de zerkenvloer bin nen. Architectenbureau Rothuizen van Doorn 't Hooft heeft voor dit alles een restauratieplan opgesteld. De Nieuwe Kerk is een rijksmonu- ment onder andere vanwege de neoklassieke bouwstijl met de gi gantische Dorische zuilen. De kerk verkeert in een matige tot redelijke onderhoudstoestand, maar de kapconstructie baart zor gen. Doordat deze is verzwakt, zit er beweging in de kap. Stucwerkor namenten zijn onder spanning ko men te staan waardoor er al enke le keren stucwerk naar beneden is gevallen. Om te voorkomen dat er gewonden vallen, zijn er netten ge spannen rond de afbrokkelende or namenten in de kerk. Voorzitter Piet de Rijke van de plaatselijke werkgroep van de Stichting Oude Zeeuwe Kerken geeft aan dat die 1,5 miljoen euro 70 procent van het totale restau- raiebedrag betreft. „Wij vestigen onze hoop ook op bijdragen van de provincie en de gemeente", zegt De Rijke. Gedeputeerde van Cultuur Harry van Waveren speelde gisteravond tijdens de CDA-bijeenkomst in de Nieuwe Kerk gretig in op de actua liteit. Hij benadrukte dat de pro vincie deze kerk bovenaan het lijst je voor het Nationaal Restauratie fonds heeft geplaatst en meewerkt aan een onderzoek voor herbes temming van dit gebouw. Mocht er in dezen over de houding van het gemeentebestuur van Schou wen-Duiveland ooit twijfel zijn ge weest dan is die volgens de gedepu teerde weggenomen. Volgens hem heeft wethouder Wim Stouten zich onlangs duidelijk uitgespro ken over het belang van die brede re bestemming Van Waveren ci teerde de wethouder zelfs letterlijk op dit punt. Hij heeft er dan ook alle vertrouwen in dat de gemeen te financieel bijdraagt aan de Stich ting Religieus Erfgoed voor onder zoek naar herbestemming van dit beeldbepalende monument. Z1ERIKZEE - Dokter Olaf kwam eraan te pas. Plus fietsenmaker Ceciel en mevrouw van de tassenwinkel Amalia. De mensen van het Re gionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland maakten een hele show van het uitreiken van fietshelmen aan de leerlingen van de RK-Willi- brordusschool in Zierikzee. Een show met een belangrijke rol voor de kinderen én de ver keersveiligheid. Het dragen van een fietshelm is niet verplicht maar wordt wel sterk aangera den. Er gebeuren dagelijks ongelukken waar fietsers bij betrokken zijn en door het dragen van een fietshelm kan hoofdletsel voorkomen worden. De komende tijd reikt het ROVZ aan alle leerlingen van de groepen 1-4 fietshel men uit. foto Dirk-Jan Cjeitema mzegmmmzm. Tip? redactie@pzc.nl door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Tussen Stichting De Zeeuwse Schaapskudde en her der Carola van den Handel dreigt een juridisch conflict. Het stich tingsbestuur wil het vaste contract voor onbepaalde tijd met de her der ontbinden, omdat de kudde in handen komt van schapenboerde rij De Zwaakse Weel in Kwaden- damme. Van den Handel moet zich dan als ZZP-er (zelfstandige zonder perso neel) gaan 'verhuren' aan De Zwaakse Weel, maar ze weigert haar handtekening te zetten onder de zogeheten 'vaststellingsovereen komst'. „Mijn toekomst is veel te onzeker. Er is geen droog brood te verdienen met het louter herderen van de kudde van april tot novem ber. Ook de hoeveelheid schapen is onbekend en ik weet ook niet wie de eigenaar wordt van de kud de. Er zijn gewoonweg te veel on zekerheden." Stichtingsvoorzitter Jaap Gelok beaamt dat beide par tijen 'niet handenschuddend' uit elkaar gaan. Hij laat zich morgen bijpraten over de vraag hoe nu ver der. De stichting blijft wel dit over bruggingsjaar op de achtergrond actief om de subsidieverplichtin gen af te handelen. De Zwaakse Weel wordt formeel de nieuwe ei genaar van de kudde en krijgt van Natuurmomumenten een begra- zingsvergoeding. 'Wat heb je een mooie trui aan'. 'Leuke schoenen!' 'Lekkere koffie heb je gezet'. Het regende gisteren complimenten op dat Goese kantoor. Niet voor niets, want het was weer Nationale Complimentendag. Serieuze kost, want aan dat jaarlijkse fenomeen is zelfs een officiële website gewijd. Probleem is wel dat je je kunt afvra gen in hoeverre de complimenten ge meend zijn. Een compliment dat wordt uitgedeeld op Nationale Com plimentendag voelt nu eenmaal meer aan als een verplicht nummer dan als een spontaan gebaar. Zeker op dat Goese kantoor, waar ze toch al niet al te scheutig zijn met schouderklopjes. Eén van de mede werkers hoort liever helemaal niets. Want hoewel aardig bedoeld, kon de man met glimmende schedel het Wat zit je haar leuk' niet echt waar deren...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47