241 carnaval Versieren agenda woensdag 2 maart 2011 Raimo Dubbelaar hangt een vlag op bij zijn woning aan de Prins Hendrikstraat. GOES (Hanzehat) Motto: D'r zit nog zat in 't vat, in 't Hanzehat Donderdag 3 maart f 19.00: Arti Carnaval bezoekt Huize den ferg, 20.00: Kroegeninspectie door Arti Carna val. Alle deelnemende cafés kunnen tus sen 20.00 en 23.00 uur een bezoekje ver wachten. i Vrijdag 4 maart 13.00: Arti bezoekt de Bisschop Ernst- school met dweilband Te Zot, gevolgd door een bezoek aan de Holtkampschoói om 14.00 uur. 19.00: Dweilband Vals Alarm viert zijn 11-jang jubileum hn café Baarends, met di verse andere dweilbands en allerlei leuke acts. Zaterdag 5 maak 14.00: Officiële start van het carnaval met de sleuteloverdracht door burge meester René Verhulst aan Prins Carnaval bij hét stadhuis op de Markt. 20.30: Mottobafin café Baarends. Ieder een mag een motto voordragen voor het carnèval in 2012. Het winnende motto wordt in april gekozen tijdens het Halfvas- tenbal. Na hét Mottobal is er een onoffi ciële kroegentocht. Zondag 6 niaart 14.00: Kinder- én familiebal in café Baar ends met als thema Hawaii 20.30: Kroegentocht. Arti bezoekt diver se cafés in de binnenstad. Maandag 7 maart 15.00: Dweilband Te Zit houdt een carna valsmiddag in café Jacks. 'S-HEERENHOEK (Paerehat) Motto: Bekiek't ut van de zunnige kant Donderdag-'3 maart 21.00: Surprise DJ in eetcafé de Meiden, camavalsborrel in café de Korenbeurs en hollandse pre-carnaval party met Kees Ruud in Eetcafé Oriënt Express. Vrijdag 4 maart. 13.15: Schoolcarnaval in de Jeugdhoeve. 18.45: Limonadebal en bonte avond in ca fé de Korenbeurs. Playbackshow en prijs- kleuren Voor de jeügd. 20.30: Jeugdcarnayafsbal in de Jeugdhoe ve, carnaval met buikdanseressen in eetca fé Oriënt Express, Teendance in Kiekieris en ouwere jongerenbal in café De Koren beurs. Zaterdag 5 maart 10.00: Bouwersontbijt in de Korenbeurs. 14.00: Opstellen voor de kinderoptocht op het Zwarte Plein. 14.30: Vertrek kinderoptocht. 15.15: Kinderbal in de Jeugdhoeve. 16.45: Prijsuitreiking kinderoptocht. 18.00: Carnavalsbuffet in de Korenbeurs. 20.30: Jeugdcarnavalsbal in de Jeugdhoe ve. 21.00: Intrede van de Prins en zijn gevolg in de Jeugdhoeve als start van de kroegen tocht. Carnaval in De Geveltjes, Kiekieris, de Korenbeurs, Oriënt Express en De Mei den. 1 Zortdag 6 maart 13.30: Opstellen van de grote optocht in de Burg. van Horsighstraat. 14.00: Start van de optocht. 17.00: Prijsuitreiking optocht in de Bier- du lveS^.j 19.00: Samba Carnayaf in de Korenbeurs. 21.00: Kroegentocht vati de Prins en zijn gevolg, carnaval in alle horecagelegenhe den. I I' y Maandag 7 maak TS'ÖO: Kieitjesbal in Kiekieris voor de jeugd van de lagere school. 18.00: Carnavalsbuffet in de Korenbeurs. 21.00: Kroegentocht van de Prins en zijn gevolg, carnaval in alle horecagelegenhei- den. 23.11: Ceremonieel verbranden van de Koenkelpot als afsluiting van het carnaval 2011Het feest in de cafés gaat daarna nog door. Vrijdag 25 maart Napraten over het carnaval tijdens de Nae proat avond in de Geveltjes. Wie door 's-Heerenhoek rijdt, waant zich meteen in carna valssferen. Overal in het dorp hebben inwoners hun huis en tuin versierd. De carnavalsstichting is daar blij mee en réikt zelfs een prijs uit voor het mooist versierde huis. door Rob Paardekam eel.veel inwoners heb- ben de moeite geno men om hun huis van een r.iruavalsiimje te voorzien. De meeste mensen heb ben slingers of ballonnen achter het raam hangen. Er zijn bok op vallend veel zonnetjes dit jaar. Dat heeft te maken mei liet motto: Be kiek't ut van de zunnige kant. In sommige Straten hebben ze net iets meer gedaan. Daar zijn ook de buitenkaritèn en de tuinen van de woningen uitgebreid versierd. Vaak doen de bewoners van een aantal huizen dat gezamenlijk, zo als in de De longestraat. Die is om gevormd tot een heuse winkel- Straat, met onder meer een kle dingwinkel, èen slagerij en een su permarkt. „We hebben ons een keer niet motto van het carnaval gehouden", zegt bewoner Michèl Geus. „Het verdwijnen van de winkels leeft enorm op het dorp, dus wij hebben daar iets lu dieks nee gedaan." ,Eèn aantal woningen in de straat is omgetoverd tot 'winkel'. Op de hoek met de Van 't Westeinde- straat is plots slagerij Noorderzon te vinden, een grappige variant op slagerij Noordhoek, die binnen kort zijn deuren sluit. Ook de in middels gesloten Attent-super- marlct lijkt in de De longestraat te zijn herrezen. Eigenlijk iieet de foto's Ronald den Dekker Een kledingwinkel in de De Jongestraat: Ook de supermarkt zit nu in de De Jongestraat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44