221 zeeland Z wij mei winkelen' in Nieuwe jeugdsoos kan er voor de zomer staan Ad van Liere oogst legpenning Trap d'Huzes al aan streefbedrag Werk aan damwand Sint-Annaland begint De Vriendschap houdt dansavond ELKWEERVOORZIENING De Kamperlandse Uithaven heeft er een attractie bij: sfeer winkelen. Het haventerrein wordt langzamerhand een uit gebreide elkweervoorziening. En het is nog niet af. Schap vervangt duiker aan Zuidweg Aanhouding voor vernieling ruit 'Sloopbedrijf overtreedt regels niet' woensdag 2 maart 2011 door Frank Balkenende kruiningen - De veertien renners van Trap d'HuZes die donderdag 9 juni drie tot zeven keer l'Alpe d'Huez beklimmen om geld in te zamelen ten bate van KWF Kan kerbestrijding, hebben het streefbe drag van 50.000 euro al bijeenge sprokkeld. De renners moeten individueel zorgdragen voor het sponsorgeld. Elke deelnemer streeft ernaar 5000 euro in te zamelen. Het Zeeuwse bedrijfsleven sponsort tot nu toe ruimhartig. Ook bedrij ven buiten de provincie steunen de wieleractie, zegt Nel lakobsen, teamcaptain van één van de twee Trap d'HuZes-teams. Zelf staat ze op bijna 4000 euro, inclusief toe zeggingen. lakobsen heeft de Krui- ningse kapsalon Pierrot bereid ge vonden donderdag 24 maart een knipdag te houden voor dit goede doel. Veel deelnemers aan Trap d'Hu Zes zijn lid van toerclub TC Trap pers in Kruiningen. Honderden fietsers zullen dit jaar meedoen aan de zesde editie van Alpe d'Hu Zes. Vorig jaar werd tien miljoen euro bij elkaar getrapt. http://deelnemers.alpe-dhuzes.nl door Luc Oggel hansweert - De nieuwe jeugd soos in Hansweert kan er, afhanke lijk van het vergunningstraject en eventuele bezwaren, rond de zo mer staan. Het is op dit moment nog even wachten op een rapport van het grondonderzoek op de beoogde lo catie aan de rand van het dorp, naast de schaatsbaan op de ge dempte sluizen. Daarna kan de ver gunning worden aangevraagd. De nieuwe soos vervangt het hui dige houten barakje aan de Boom- dijk. Dat is vervallen en bovendien te klein. Ook ontbeert het voorzie- SINT-ANNALAND Na bijna vier jaar wordt vrijdag ein delijk een begin gemaakt met het vernieuwen van de damwand in Sint-Annaland. In 2007 bleek tij dens een inspectie dat de huidige damwand in een slechte staat ver keert Om elk risico uit te sluiten, sloot de gemeente een deel van het havenplateau af met dranghekken. Die situatie leverde, naarmate het langer ging duren, steeds meer er gernis op. Vrijdag slaat wethouder Frank Hommel de eerste damwand- planlc GOES Dansclub De Vriendschap houdt za terdag 5 maart een dansavond in wijkgebouw De Spinne aan de Jo seph Lunslaan in Goes. Paren kunnen onder meer de fox trot, rumba, cha cha en Engelse Wals dansen. Er worden ook nog twee rondes bingo gedraaid. De dansavond begint om 20.00 uur. Deelname kost 5 euro. kruiningen - De provincie treedt niet handhavend op tegen puin/breekexploitatie Sinke bv in Kruiningen. Het bedrijf Koel- en Vrieshuis Reimerswaal had daar om gevraagd, maar het provincie bestuur heeft geen overtreding van de vergunning of andere wet en regelgeving geconstateerd. Koel- en Vrieshuis Reimerswaal door Claudia Sondervan ningen. De zes aan elkaar gekoppel de units, die multifunctioneel ge bruikt kunnen worden, krijgen elektriciteit, water en een mi ni-keukentje. Met de nieuwbouw is zo'n 70.000 euro gemoeid. Dat geld is beschikbaar. Hansweert had een krediet van 40.000 euro uitstaan bij de gemeente Reimers waal als compensatie voor het slib- depot in het dorp en afgelopen zo mer is er vanuit Brussel ruim 34.000 euro toegekend uit het Eu ropese programma plattelandsont wikkeling. Het gebouw wordt ei gendom van de Stichting Jeugd soos Hansweert, die verantwoorde lijk is voor beheer en onderhoud ANNA JACOBAPOLDER Waterschap Scheldestromen begint op 7 maart met het vervangen van een duiker die onder de Zuidweg bij Anna Jacobapolder ligt. De weg wordt hiervoor volledig opengebro ken. De nieuwe duiker wordt acht meter langer dan de huidige, zodat er bredere bermen kunnen wor den aangelegd. Daarnaast krijgt het nieuwe exemplaar een grotere stroomopening, waardoor de capa citeit flink wordt vergroot. De werkzaamheden zullen ongeveer drie weken in beslag nemen. GOES Een vijftienjarige jongen uit Vlis- singen is aangehouden voor het vernielen van een ruit van een schoolcomplex aan de Industrie- straat in Goes. De politie pakte hem maandagmid dag rond drie uur in de kraag op het nabijgelegen Stationspark. De jongen mocht na verhoor naar huis. Rieten kappen, ge- potdekselde schuur- wanden, klinkerstraat jes, dorpspomp, glas-in-lood, oude te gelstoepjes, sierlijsten om de ra men en groen-witte luiken: het Spuistraatje, de nieuwste winkel straat van Kamperland, is een zwij- melstraatje voor wie van Anton Pieck-sferen houdt. Verstopt in een stalen loods op het haventerrein is het straatje de nieuwste attractie van de Uitha ven, het recreatieterrein van onder nemer Alex de Zwart, waar ook het Lasergamecentrum, het Zeeuws Planetarium en restaurant de Jagklub zijn ondergebracht. Onder de stalen spanten van de planetarium-loods liggen echter pannendaken met heuse schoorste nen en zelfs een oude - maar loze -.regenpijp. Er zal nooit een regen spat vallen op het winkelend pu bliek. Over een dag of drie is het buiten- rerrein - vroeger een haveloos stuk asfalt - volledig bestraat en maken de eerste winkels zich op om open te gaan. Nog één van de dertien winkeltjes is te huur. De Zwart ontdekte het concept van de nostalgische, overdekte winkelstraat bij collega-onderne mer )an Boer: die bouwde in de Graanschuur in Giessenburg zo'n winkelcentrum en werd er zo suc cesvol mee dat er inmiddels nog twee van dergelijke centra bijge bouwd zijn. De Kamperlandse onderne mer Jasper Faasse treedt voor De Zwart op als coör dinator van de Uithavenactivitei- ten, en Faasse stapte er zelf ook in als ondernemer. Twee winkels drijft hij er straks: Eva Solo, met een designlijn keukenaccessoires, en Jaspers Mode, met de Italiaanse kledinglijn Antony Morato. In de overige winkelpanden komen Ca deau Cottage, Lief! kinderkleding, Sia Homefashion, Long Island Li ving woondecoratie, Italiaans sche pijs, Misjamar Damesmode, Ro- mor Shoes en JSB Sieradenshop. Bezoekers van het Lasergamecen trum kunnen er bovendien de fo to's bekijken en kopen die tijdens het spel van hen gemaakt zijn. Op het grote parkeerterrein achter de loodsen kunnen bezoekers hun auto's kwijt, maar er is daar ook nog ruimte voor nog meer attrac ties. Er komt een uitgebreide ver koop van antiek en brocante en een winkel voor de verhuur van zegt overlast te hebben van stof- en roetdeeltjes die Sinke zou ver spreiden. Ook zou het bedrijf zich niet aan allerlei voorschriften hou den, maar bij controles is dat niet gebleken, aldus het provinciebe stuur. Wel heeft Sinke een waar schuwing gekregen voor het niet melden van een brand in het be drijf in september vorig jaar. GOES - Goesenaar Ad van Liere heeft gisteravond de vrijwilligers legpenning van de gemeente Goes gekregen. Van Liere was 23 jaar penningmees ter en secretaris van de Vereniging ter Bevordering en Instandhouding van Volkstuintjes. Zijn vader was vanaf 1940 het enige bestuurslid. Zoon Ad bracht jarenlang de reke ningen voor de huur rond. Toen hij zelf bestuurslid werd, was hij aan spreekpunt van de vereniging en moest hij wel eens bemiddelen in conflicten tussen volkstuinders. Ook trad hij op als een tuin ver waarloosde. Opmerkelijk detail: de 55-jarige Van Liere bezat zelf nooit een volkstuin. De onderscheidene werd meteen benoemd tot het eer ste erelid van de vereniging. Ad van Liere krijgt de vrijwilligerslegpenning van burgemeester Verhulst. Winkeliers nemen hun nieuwe onderkomens onderhanden terwijl de laatste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42