Zeeland r». pzc Oesterbaai is op sterven na dood f j Uitleen is tevreden over stek Herder Carola weigert te vertrekken BEVELANDEN-THOLEN 24 t/m 27 22 en 23 almanak Compliment Versieren brengt saamhorigheid bij carnaval 21 Woensdag 2 maart 2011 Zwijmelen in de nieuwste winkelstraat van Kamperland Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl IHSS883fë^35»8&BSSBnS£!EH RECREATIEPARK Vereniging Van Eigenaren wil gemeente Kapelle tot actie dwingen door Mieke van der Jagt WEMELD1NGE - Het recreatiepark Oesterbaai in Wemeldinge is op sterven na dood. Voorzitter Jac ques Koppert van de Vereniging Van Eigenaren (WE) vindt dat de gemeente Kapelle te weinig doet om de situatie op te lossen Tegen een besluit van het gemeentebe stuur om mild handhavend op te treden tegen permanente bewo ning; heeft de WE bezwaar ge maakt: „Te wei'nig." Niet dat de WE wat tegen perma nente bewoning heeft. Koppert: „Integendeel, we hebben in 2008 al een plan gemaakt om perma nente bewoning door eigenaren toe te staan en verhuur alleen voor recreatief gebruik. Dat was bij de gemeente onbespreekbaar." De WE staat daar nog steeds ach ter maar maakte bezwaar tegen het plan om de handhaving te be perken tot aanschrijvingen als eni ge instrument om de gemeente tot actie te dwingen. „Die actie is noodzakelijk omdat steeds meer huisjes verhuurd of verkocht worden voor bewoning door buitenlandse arbeidskrach ten. Dat botst met de recreatieve functie van het park. Er rijden bij nacht en ontij busjes om mensen op te halen en terug te brengen. Heel soms wordt nog wel een huis verhuurd aan recreanten, maar die zie je na een keer niet meer terug." Dat-de verkoop en verhuur voor permanente bewoning, vooral door Immo uit Wemeldinge, zo goed loopt, komt volgens Koppert omdat de gemeente toch niet of onvoldoende handhaaft. „Op die manier wordt het steeds onaan trekkelijker voor de recreant en zwichten steeds meer eigenaren voor de verhuur aan buitenlan ders." Koppert voert ook de optie aan om er dan gewoon maar een woonwijk van te maken. „Het huisvestingsprobleem van de bui tenlanders is dan opgelost, maar ie dereen moet ook een brievenbus iii'iiin 11 wuii 1 1 hui 11 ii 1 ni« iiimn—wifi ,i nu mini n en een vuilnisbak hebben en de ge meente moet de straten en het groen onderhouden." Wethouder Jon Herselman schiet die laatse suggentie af „Dat mag wel van de provincie, maar uit ons eigen woningbouwprogramma en dat schiet ruimschoots tekort." Voor de menging van recreatief en permanent voelt Herselman wel maar: „Dat plan van de WE heb ik nooit gezien. Binnenkort wordt het resultaat van een onderzoek ge presenteerd. We zullen zien." door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Tussen Stichting De Zeeuwse Schaapskudde en her der Carola van den Handel dreigt een juridisch conflict. Het stich tingsbestuur wil het vaste contract voor onbepaalde tijd met de her der ontbinden, omdat de kudde, in handen komt van schapenboerde rij De Zwaakse Weel in Kwaden- damme. Van den Handel moet zich dan als ZZP-er (zelfstandige zonder perso neel) gaan 'verhuren' aan De Zwaakse Weel, maar ze weigert haar handtekening te zetten onder de zogeheten 'vaststellingsovereen komst'. „Mijn toekomst is veel te onzeker. Er is geen droog brood te verdienen met het louter herderen van de kudde van april tot novem ber. Ook de hoeveelheid schapen is onbekend en ik weet ook niet wie de eigenaar wordt van de kud de. Er zijn gewoonweg te veel on zekerheden." Stichtingsvoorzitter Jaap Gelok beaamt dat beide par tijen 'niet handenschuddend' uit elkaar gaan. Hij laat zich morgen bijpraten over de vraag hoe nu ver der. De stichting blijft wel dit over bruggingsjaar op de achtergrond actief om de subsidieverplichtin gen af te handelen. De Zwaakse Weel wordt formeel de nieuwe ei genaar van de kudde en krijgt van Natuurmomumenten een begra- zingsvergoeding. 'Wat heb je een mooie trui aan'. 'Leuke schoenen!' 'Lekkere koffie heb je gezet'. Het regende gisteren complimenten op dat Goese kantoor. Niet voor niets, want het was weer Nationale Complimentendag. Serieuze kost, want aan dat jaarlijkse fenomeen is zelfs een officiële website gewijd. Probleem is wel dat je je kunt afvra gen in hoeverre de complimenten ge meend zijn. Een compliment dat Tip? redactie@pzc.nl wordt uitgedeeld op Nationale Com plimentendag voelt nu eenmaal meer aan als een verplicht nummer dan als een spontaan gebaar. Zeker op dat Goese kantoor, waar ze toch al niet al te scheutig zijn met schouderklopjes. Eén van de mede werkers hoort liever helemaal niets. Want hoewel aardig bedoeld, kon de man met glimmende schedel het 'Wat zit je haar leuk' niet echt waar deren... foto Willem Mieras door Luc Oggel GOES - Meer aanloop en een 'friss ere' collectie. Miranda Loeve, sinds januari coördinator van Kunstuit leen De Bevelanden, is positief over de nieuwe stek in Historisch Museum de Bevelanden aan de Singelstraat in Goes. De uitleen is onlangs verhuisd vanuit het Cul tuurhuis aan de Westwal. Goedko pere huisvesting was noodzakelijk, aangezien de subsidie van de Beve- landse gemeenten vervalt. „Het bevalt goed. De ruimte is wel wat kleiner, dus we hebben de in deling moeten aanpassen. We heb ben de beste werken uit onze col lectie gehouden. Die oogt nu ook wat frisser", zegt Loeve. Zij vindt vooral de centralere locatie een voordeel. „Bezoekers van het mu seum lopen ook bij ons binnen." Minpuntje is dat er geen exposi ties kunnen worden gehouden. „We kunnen wel wat ophangen in het museumcafé, maar eigenlijk is een grotere ruimte nodig. Daar zijn we nu naar op zoek", zegt de coördinator. De Kunstuitleen kan overigens nog vrijwilligers gebrui ken. Zij kunnen zich melden via kunstuitleendebevelanden@kpn- mail.nl. Openingstijden: woensdag t/m vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur, zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur Kunstuitleen De Bevelanden is onlangs verhuisd van de Westwal in Goes naar het pand van Historisch Museum de Bevelanden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41