Boschker sport 131 Van Assche definitief naar EK Topscheidsrechter Danny Makkelie komt naar Zeeuws Voetbalgala Sander is er klaar voor' Chelsea houdt hoop op landstitel levend Michel Preud'homme (foto) deed dit seizoen in alle beker duels een beroep op Sander Boschker. „Hij heeft vorige week weer een wedstrijd met Jong FC Twente gespeeld en bereidt zich goed voor. Sander heeft dit seizoen in alle be kerduels aangetoond dat hij er klaar voor was." door Fardau Wagenaar ENSCHEDE - Het bekertoernooi heeft iets magisch voor doelman Sander Boschker. Sinds hij de glim mende trofee in 2001 - FC 1\vente won na penalty's van PSV - als held van de wedstrijd in de han den nam, stroomde het voetbalge- luk door zijn armen. „Een voetbal ler wil prijzen winnen, als je er dan een in je handen hebt, is dat ultiem. En dat blijft het." Dit seizoen raakte hij na 546 com petitieduels en 63 bekerwedstrij den zijn plek als nummer '1' kwijt aan Nikolay Mihaylov. Zwaar, maar de veertigjarige Boschker heeft zijn rol sinds twee maanden volledig geaccepteerd. Dat trainer Michel Preud'homme hem heeft aangewezen als doelman voor de beker, doet hem goed. „Hij hoeft het niet te doen", reageert de keeper. „Ik had natuurlijk graag al les willen spelen, maar ik ben blij dat ik op deze manier alsnog de kans krijg om in de hoofdmacht te voetballen." Sinds de winterstop is Boschker 'relaxed' over zijn rol. „Als ik speel, sta ik er. Als ik niet speel, dan motiveer ik mijn ploeg genoten en doe ik wat ik kan doen om te helpen. Ik ben nog altijd emotioneel betrokken bij de groep en de prestaties. Nee, het verbaast me niet dat ik er zo mee om kan gaan. Het was moeilijk, maar je moet dingen naast je neer kunnen leggen." „In de winterstop dacht ik dat ik nog een kans maakte om eerste doelman te worden", vervolgt hij. „Maar ik raakte geblesseerd aan mijn kuit, toen wist ik dat het ein de verhaal was. Daar kun je dan heel chagrijnig over gaan doen, maar daar heeft niemand wat aan. Ik niet en het team ook niet. Voet bal is geen individuele sport, je doet het als groep. Ik heb mijn woensdag 2 maart 2011 frustraties aan de kant gezet." De oerwinnaar Boschker wist dat het moment een keer zou aanbreken. Op een dag zou zijn naam niet meer als eerste op het bord wor den gezet. Het was Preud'homme die de keeperswissel toepaste. Het gebeurde na Boschkers meest suc cesvolle seizoen ooit. Hij won met Twente de landstitel en mocht van bondscoach Bert van'Marwijk als derde keeper mee naar het WK in Zuid-Afrika. Tij dens zijn afwezigheid pakte Mihay lov zijn kans. „Je weet dat het komt en eerlijk is eerlijk: Nikolay doet het goed." Het liefst kijkt hij vooruit, naar mooie prestaties die nog in het verschiet liggen. Maar op een dag dat de finale van de be ker bereikt kan worden, gaan de gedachten automatisch wel eens te rug naar die dag in mei 2001. „In die tijd stonden we er als Twente heel anders voor. Europees voetbal halen was al een prijs, maar dat is niet tastbaar. Als je dan de beker wint, is dat echt geweldig. En het staat mooi op je CV." Over het duel van vanavond zegt hij: „Ik laat het over me heenko men. De ervaring leert dat het geen zin heeft om er in je hoofd al van alles van te maken." De keeper speelde tot nu toe twee finales, die van 2001 en in 2009. Twente verloor die laatste keer van Heerenveen na strafschoppen. De finale van 2004 (nederlaag tegen FC Utrecht) was voor Cees Paau- we, Boschker speelde dat seizoen bij Ajax. Komende zaterdag, tij dens de thuiswedstrijd tegen NAC, rest voor Boschker weer de bank. Al ziet hij het nu al lang niet meer zo donker in. Hoe lang is hij van plan om daar te blijven zitten? „Zolang het kan, speel ik door. Ik ben niet op zoek naar iets anders. De kans is groter dat ik volgend sei zoen bij Twente op de bank zit, dan dat ik ergens anders speel." LONDEN - Frank Lampard (links) probeert op de been te blijven in een duel met Paul Scholes van Manchester United. Lampard schoot zijn ploeg Chelsea gisteravond vanaf de strafschopstip naar een belangrijke zege (2-1) in de Premier League. Door de overwinning verkleinden de Londenaren het gat met de koploper uit Manchester tot negen verliespunten. Wayne Rooney zette United voor rust met een droog schot op voorsprong. Verdedi ger David Luiz maakte na 54 minuten gelijk, waarna Chelsea in de 79e minuut een strafschop kreeg. Lam pard liet de sterk keepende Edwin van der Sar met een schot door het midden kansloos: 2-1. In blessuretijd kreeg United-verdediger Nemanja Vidic nog zijn tweede gele kaart. foto Matt Dunham BEEKBERGEN - Anthony van Assche maakt zoals verwacht deel uit van de definitieve selectie voor het Eu ropees kampioenschap, van 6 tot en met 10 april in Berlijn. De uit Sas van Gent afkomstige Van As sche zal in Duitsland uitkomen op de onderdelen ringen, voltige en brug. Yuri van Gelder mag in Berlijn pro beren zijn vierde Europese titel op ringen te veroveren. De KNGU heeft de turner uit Den Bosch ook opgenomen in de selectie. Van Gel der keerde zondag in Roermond, tijdens de tweede EK-kwalificatie- wedstrijd, terug op de wedstrijd- vloer. Daar turnde hij voor het eerst sinds zijn gedwongen voortij dige vertrek van het WK in Rotter dam (vorig jaar oktober) een wed strijd. Met 15.500 voldeed Van Gel der ruim aan de limiet. Naast Van Assche en ringenspecia- list Van Gelder heeft de toewij zingscommissie, onder leiding van de interim-topsportmanager Ad Roskam, ook de rest van het team bekendgemaakt. Epke Zonderjand en Jeffrey Wammes waren op voorhand al zeker, Bart Deurloo (vloer) haalde ook de kwalificatie- eis en mag eveneens naar Berlijn. Als zesde en laatste is Meivin Or- nek aangewezen. De turner van O&O/TAG Zwijndrecht was tij dens de kwalificaties de beste meerkampen „Met het oog op het WK in Tokio heeft het team be hoefte aan een goede meerkam- per", verklaarde bondscoach Bram van Bokhoven de keuze. „Daar naast heeft Meivin nog nooit een groot toernooi gedraaid. Daarom is het voor zijn ervaring erg belang rijk om mee te gaan." In de voorbereiding op de EK ne men Deurloo, Van Assche, Van Gelder en Wammes deel aan een challenger in Cottbus. Wammes en Zonderland zijn bovendien uit genodigd voor de wereldbekerwed strijd in Parijs. De geselecteerde turners en de disci pline^) waarop ze uitkomen: Bart Deurloo (meerkamp), Meivin Ornek (meerkamp), Jeffrey Wammes (rek, vloer, sprong), Anthony van Assche (rin gen, voltige, brug), Epke Zonderland (brug, rek), Yuri van Gelder (ringen). door Jan Dagevos Danny Makkelie reikt op vrijdag 27 mei in Middelburg de award voor de scheidsrechter van het jaar uit. foto Vincent Jannink middelburg - Het eerste Zeeuwse Voetbalgala krijgt steeds meer vorm. Nadat de organisatie eerder al Hans Kraay jr strikte als presen tator, heeft nu ook topscheidsrech ter Danny Makkelie zijn komst toe gezegd. De arbiter uit Dordrecht zal tijdens de bijeenkomst in Mini Mundi Middelburg op vrijdag 27 mei de award voor de scheidsrech ter van het jaar uitreiken. Danny Makkelie maakte op zes tienjarige leeftijd zijn debuut als scheidsrechter bij de amateurs. Zes jaar later debuteerde hij al in het betaalde voetbal en was hij arbiter bij het duel tussen Fortuna Sittard en Stormvogels Telstar. Op 19 sep tember 2009 leidde hij zijn eerste eredivisieduel: Heracles-Sparta. Sinds december van het vorig jaar is hij drie dagen in dienst bij de KNVB en is hij onder meer verant woordelijk voor de aanstelling van de scheidsrechters in de topklasse. Inmiddels staat Makkelie ook op de internationale scheidsrechters- lijst. Makkelie (28) was maandagavond te gast bij de afdeling Walcheren van de Centrale Organisatie van Voetbal Scheidsrechters (COVS). Hij keek tijdens die bijeenkomst in Vlissingen terug op de gebeurte nissen van de voorbije competitie ronde ('het was een zwart week einde') en nam aan de hand van beelden en sheets allerlei spelsitua ties door. Er waren ruim vijftig mensen aanwezig. Piet Koster, voorzitter van de stich ting Zeeuwse Voetbal Awards, nam van de gelegenheid gebruik om Makkelie uit te nodigen voor het Voetbalgala. De arbiter is be reid om op 27 mei de uitreiking van de scheidsrechtersaward voor zijn rekening te nemen. Er worden op die dag in totaal acht awards uitgereikt. Zo worden de topsco rer, het talent, de beste amateur voetballer, de vrijwilliger, de trai ner en de scheidsrechter in het zonnetje gezet. Daarnaast wordt ook de maker van het mooiste doelpunt gehul digd en is er een trofee voor de bes te clubsite van het seizoen. Ook wordt er extra aandacht besteed aan het G-voetbal. Het initiatief voor een Voetbalgala komt van de stichting Zeeuws Elf tal, het Nationaal Voetbalmuseum in Middelburg, stichting Voetbal Totaal en de PZC. Het project loopt inmiddels vanaf het begin van het voetbalseizoen en alle ont wikkelingen zijn te volgen op een speciale site (www.zeeuwsevoet- balawards.nl).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31