21 zeeland Stemmen? Ik kijk wel SP bezorgd om natuur Deadline PZC PROVINCIALE VERKIEZINGEN Een verkiezingsbus rijdt twee dagen langs scholen in de hele provincie om jongeren aan te sporen vandaag naar de stembus te gaan. woensdag woensdag 2 maart 2011 Geen leuker moment om op de redactievloer van een krant te zijn dan wanneer de stem busuitslagen binnenkomen. Vóór er bier en borrelhapjes op tafel ko men wordt er koortsachtig ge werkt Sinds de PZC in Best wordt gedrukt, ligt de deadline niet laat na middernacht maar kort na elf uur. Nu er weer met het potlood wordt gestemd, is het zelfs de vraag of we in de krant van morgen alle uitslagen kun nen melden. Schertsend opperde een collega daarom van de week dat we de lijsttrekkers misschien op voorhand twee reacties moe ten vragen: één voor als ze win nen en één voor als ze verliezen. Maar niet doen, denk ik, al ben ik er van overtuigd dat ze inderdaad voor beide scenario's een verkla ring paraat hebben. Zo niet, dan heb ik nog wel wat tips voor verhalen van verliezers. Voor Willem Wïllemse (soplus): „Onze tijd komt nog wel." Ger van Unen (SP): „En we had den nog wel zulke goede Statenle den." COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 645740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzëè: T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.ni Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Góed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.ni Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055-5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 3! Trees Janssens (Partij voor de Die ren): „Kennelijk weten we nog niet hoe de hazen lopen." Johan Robesin (PvZ): „Het komt door de groene leugen." Arjan Beekman (CU): „En we had den nog wel Leen van Dijke voor de Eerste Kamer gekandideerd." Alex Hijgenaar (D66): „Daar zijn we weer. O nee, toch niet." Leen Harpe (GroenLinks): „Zit ik ook eens in de hoek waar de klap pen vallen." Peter van Dijk (PW): „De Zeeuw en hebben oogkleppen op voor de islamisering van de provincie." George van Heukelom (SGP): „Tot hier toe heeft de Heere ons gehol pen." Annebeth Evertz (PvdA): „Eerst maar even een kopje thee drinken en kijken hoe we de boel bij el kaar kunnen houden." Sjoerd Heijning (WD): „Het eni ge waar we niet op wilden bezui nigen waren Statenzetels." Patricia de Milliano (CDA): „Het is allemaal de schuld van Karla Peijs." Leest u morgen deze excuses dan weet u hoe laat het is. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 -17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74;9'5) Jaar €274,95 (acceptgiro €277;95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Oeze gegevens kunnen gebruikt worden, om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners: Indien u geen prijs stelt.op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij :PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Anna Drakonakis (21) uit Vlissin- gen: „Ik ga zeker stemmen, want ik wil dat mijn mening wordt vertegen woordigd. Het is goed als je ergens voor staat en over de politiek na denkt. Zelf stem ik op D'66, omdat ik het onderwijs erg belangrijk vind. De studiefinanciering mag echt niet worden afgeschaft. Als ik nu bijvoor beeld geen studiefinanciering zou krijgen, had ik niet kunnen stude ren. ledereen heeft recht op goed onderwijs in Nederland." Myron Visser (19) uit Terneuzen: „Ik vind het erg belangrijk om te gaan stemmen. Wij hebben hier de vrijheid om dit te kunnen en het is van belang voor de toekomst. Ik ga op de SP stemmen. Deze partij wil niet op de zorg bezuinigen en daar ben ik het mee eens. Waarschijnlijk komt dat door mijn studie Verpleeg kunde, maar ik moet ook zeggen dat ik het 'sociale' van huis uit heb meegekregen." door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De SP in de Tweede Kamer maakt zich grote zorgen over de bezuiniging op stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ). Doordat het Rijk bezuinigt op na tuur en landschap krijgen stich ting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) en het Nationaal Park Oos- terschelde vanaf 2012 geen subsi die meer van de provincie (die sluist het geld door). SP-Kamerlid door Karen Hagen en Cornelleke Blok Dinsdagmorgen. Pau ze op het ROC Wes- terschelde in Terneu zen. Vanuit een hoekje kijken jonge ren nieuwsgierig naar de gele Ame rikaanse schoolbus op het plein. Keiharde muziek knalt uit de speakers. Wesley Klip, beter be kend als DJ Snipes, danst voorzich tig achter zijn draaitafel. Afgevaar digden van politieke partijen in fel gekleurde jassen delen ijverig fol ders, lippenbalsem, pepermuntjes en snoep uit. Meivin Visser uit Terneuzen kijkt een beetje teleurgesteld als hij hoort waar de bus voor is. „Poli tiek? Dat boeit me niet zo erg." Hij haalt zijn schouders op. „Ik doe lie ver mijn eigen dingen." Rowana Helmendag (18) uit Terneuzen, die naast hem staat, heeft geen enkel idee op welke partij ze zou moe ten stemmen. „Ik heb volgens mij ook helemaal geen stembiljet ge kregen." De provinciale verkiezingen zijn voor veel jongeren een ver-van-mijn-bed-show, weet com municatiestudente Irene Haegens van de Hogeschool Zeeland. „Ik stemde vroeger ook niet, omdat ik dacht dat het niet belangrijk was", geeft ze toe. Samen met haar me destudenten bedacht ze - in op dracht van de provincie - een cam pagne om jongeren naar de stem bus te trekken. De verkiezingsbus rijdt twee dagen langs scholen in de hele provincie. Jongeren kun nen op laptops een stemwijzer in vullen en in gesprek gaan met poli tici. Bij een 'praatpaal' kunnen ze een wens voor Zeeland uitspreken. „We hopen dat ze gaan stemmen en dat ze inzien dat ze invloed kunnen uitoefenen op wat er in de provincie gebeurt." Patrick Dudok (18) uit Oostburg heeft geen informatie meer nodig. „Ik weet genoeg. Ik ga PW stem men", zegt hij vastbesloten. „Waar om? Omdat ik vind dat er geen buitenlanders meer naar Neder land moeten komen. Ik vind het belangrijk om mijn stem uit te brengen voor de provinciale verkie zingen, want als we geen meerder heid in de Eerste Kamer krijgen, gebeurt er nog niks." Henk van Gerven heeft staatssecre taris Henk Bleker (Natuur, CDA) daarover vragen gesteld. Volgens Van Gerven staan alleen in Zee land al 33.000 mensuren vrijwilli gerswerk op losse schroeven. „Vrij willigers kosten geen geld, maar ze verzetten wel ontzaglijk veel werk", licht hij toe. „Bovendien zorgt dit vrijwilligerswerk voor binding in de samenleving. Bezui nigingen die dus dubbel slecht uit pakken. Je hebt iets collectiefs no- Marieke Maljaars (19) uit Hoek vindt de bus op het schoolplein wel gezellig. „Zo gebeurt er hier tenminste nog eens wat", zegt ze lachend. Natuurlijk gaat ze stem men. „Deze verkiezingen zijn be langrijk, want ze gaan over onze provincie. Ik vind: als je niet gaat stemmen, dan moet je ook niet zeuren. Mensen hebben er jaren voor gevochten om te zórgen dat wij nu kunnen stemmen. Vrou wen hadden vroeger helemaal gëen stemrecht!" Ze twijfelt nog wel. „Veel van mijn klasgenoten stemmen op de PW. Geert Wilders komt echt mijn neus uit. Zijn stellingen kloppen wel: ik vind het ook niet netjes als een ambtenaar een hoofddoekje draagt. Maar je moet geen mensen kwetsen. Ik denk dat ik voor de Partij voor Zeeland ga. Die partij behartigt de belangen van de pro vincie het best. Ze willen bijvoor beeld dat de Hedwigepolder niet ontpolderd wordt." msm dig om dit soort werk te organise ren. De overheid hoort dat te sti muleren en niet af te breken." Van Gerven vraagt dan ook aan Bleker hoe hij denkt het voortbe staan van deze organisatie te kun nen garanderen als 80 tot 90 pro cent van de inkomsten verdwijnt. „Als de staatssecretaris het Neder landse boerenlandschap zeer op prijs stelt, kan het niet de bedoe ling zijn om te bezuinigen op het noodzakelijke onderhoud ervan." Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 8 weken voor 24,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P8) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal zorgvuldig om mei persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere Informatie aan. door Ernst Jan Rozendaa!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2