TBS geëist voor zedenzaken zeeland 29 Bleker zet app 'aan' Europees kampioenschap showpercussie in Goes brieven Dealer moet 35.132 euro terugbetalen woensdag 2 maart 2011 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Middelburg-fietsstad? Ja, als je geen boodschappen wilt doen. Wie denkt aan de Middel burger die de fiets met fietstassen als ezeltje gebruikt? Er zijn echt mensen die niet zonder meer van de markt naar de aangewezen fiet senstalling kunnen lopen met hun Thprrrmhns zware boodschappen. Om van win- kels met zware producten maar te zwijgen. Zo word je gedwongen naar de winkelcentra aan de stad- rand te gaan per auto. Is dat de be doeling? M.L. Brinkman Singelstraat 25, Middelburg kelijke wetenschappers adviseert de stralingsdichtheid, waaraan de bevolking wordt blootgesteld, dras tisch te verminderen. De Europese Commissie heeft deze aanbeveling overgenomen in een motie. Lan den als België, Frankrijk, Engeland en Israël nemen inmiddels voor zorgsmaatregelen en waarschuwen onder meer voor het gebruik van mobieltjes door kinderen. De Ne derlandse overheid en providers nemen nog geen enkele verant woordelijkheid hierin. Dieneke Parlevliet Zeeuws Platform Stralingsrisico Schuttershofstraat 5, Zierikzee ken en glashard ontkennen liggen de banen voor het oprapen. Lex Hoogstrate Boulevard Bankert 264, Vlissingen Thermphos 2 damse La Rive, de stijlprijs naar Ivy in Rotterdam en de persprijs naar Het Gebaar/Katseveer in Antwerpen/Wilhleminadorp. foto Ronald den Dekker Internet Draadloos internet voor Middel burg is een aardige service aan be zoekers. Helaas is er ook een keer zijde. Mensen kunnen last krijgen van dit soort straling waaraan ze vaak 24 per dag worden blootge steld. De meldingen zijn beschre ven door de Wereldgezondheidsor ganisatie. Inmiddels maken veel mensen er wel gebruik van, zon der te weten dat dit schade aan de gezondheid kan brengen. Een groep van internationale onafhan door René Schrier AMSTERDAM - Watersporters die in het (Zeeuwse) Deltagebied willen varen kunnen voortaan hun route uitstippelen met behulp van hun mobiele telefoon en eind volgende week met behulp van het internet op hun computer. Staatssecretaris Henk Bleker nam gisteren de func tionaliteit voor mobiele telefoons (i-phone en android) bij de ope ning van de Hiswa officieel in ge bruik. Op die beurs werd in de stand van het waterrecreatiegebied Delta ook de samenwerking tussen de pro vincies Zeeland, Zuid-Holland, Noord-Brabant en Antwerpen be krachtigd. Ter gelegenheid daar van pleitte Hiswa bestuurslid Co Schot van Marina Port Zélande voor meer samenhang op waterre creatiegebied in de Delta. Hij merk te op dat de waterrecreatie een gro Karla, niet huilen, het komt alle maal goed! Wat zit die Jan Mans nou te zeuren? Zelf gedoogde hij net zo lang een vuurwerkfabriek midden in Enschede tot het ding apocalyptisch de lucht in vloog. Uit de puinhopen van de verwoes te woonwijk Roombeek en zijn de sastreuze gedoogbeleid rees Mans op als een feniks en als 's lands eni ge echte ervaringsdeskundige als het ergens heel erg fout is gegaan. In Moerdijk verheugen ze zich nu al op Oud en Nieuw! Dus trek het je niet aan, Karla, Thermphos doet nou toch z'n best en in Nieuw- dorp staat ook alles nog overeind. En mocht je onverhoopt de stuur- knuppel van de provincie moeten inleveren vanwege dit gedoe, dan wacht je ongetwijfeld nog een bloeiende toekomst. Want voor een expert inconsequent wegkij Welke duistere krachten hebben de heer Mans tot deskundige ge maakt van het naleven van de re gels als het om openbare orde en veiligheid gaat? Hij was het toch die ten tijde van de vuurwerkramp in Enschede dit onderdeel in zijn portefeuille had? Aan het ontbre ken van het naleven van de regels en handhaving ervan is deze ramp toch te wijten. Wordt hij ook nog eens benoemd tot waarnemend burgemeester van Moerdijk waar dit onlangs ook speelde. Ik zou hem eerder karakteriseren als een brokkenpiloot. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Thermphos 3 Hoe is het zover kunnen komen? Hoofd veiligheid en milieu werd in dertijd een landmeter die geen en kele kennis van het bedrijf of che mie had. Hoofd veiligheid werd een personeelschef zonder enige bedrijfskennis die rondbazuinde dat hij lak had aan veiligheid. Het was regel zwakke mensen te benoe men. Dit waren geen ongelukjes. Een kundige veiligheids- of milieu man kan lastig eisen stellen aan de productie. Benoem iemand die on kundig is en je weet zeker dat je nooit tegenspel zult ervaren. Een te impact op de omgeving heeft. Zo komt 21 procent van de inkom sten op Schouwen-Duiveland uit de sector recreatie en toerisme. Hij zou graag een voortrekkersrol van Zeeland zien als het gaat om de verdere ontwikkeling van de water recreatie in dat gebied. Wat dat be treft zou volgens Schot de aanstel ling van een gedeputeerde voor de Delta wel op zijn plaats zijn. Ver der gaf hij aan dat het zinvol is de visserij en de binnenvaart in de ontwikkeling van de toekomst plannen voor de Delta te betrek ken. Ook Vlaanderen moet daarbij betrokken worden, suggereerde hij. Naar de mening van Schot mag ook de Zeeuw zelf wel eens wat meer betrokkenheid met de water recreatie tonen. Die staat nog te veel met de rug naar het water is zijn mening: „Zeeuwen moeten het water niet als vijand zien." Uw Belastingaangifte, 2010 en nog 5 jaren terug? Heeft u koffie klaar, dan kom ik op afspraak naar u toe. Ook voor financiële adviezen kunt u bij mij terecht! Ruud de Groot, 0111 671828//rdgroot@zeelandnet.n! GOES - Sportpunt Zeeland in Goes is zaterdag het centrum van het Eu ropees kampioenschap indoor per cussie. Dertien groepen uit Nederland en Frankrijk meten dan in diverse klasses hun vaardigheid op het ge bied van slagwerk en show. Ze worden beoordeeld door een vak kundige jury uit de Verenigde Sta ten. De organisatie is in handen van de Color Guard Nederland (CGN). Door vaak op te treden en deskundig commentaar kunnen de groepen hun vaardigheden ver beteren. De wedstrijd in Goes be gint om half drie met een voorron de. 's Avonds worden de winnaars gekozen op basis van een tweede optreden. Ze zijn vrij in hun uit voering, die daarmee varieert van klassiek tot rock. Tussen half vier en half zeven worden ook verschil lende workshops gegeven door de groepen en juryleden. www.colorguard.org corrupte mentaliteit! Mijn ervarin gen zijn inmiddels bejaard, maar het is nog niet anders. Vorig jaar nog werd een uiterst integere veilig heidsman ontslagen. Zijn functie was zo belangrijk, ook buiten het bedrijf dat hij'door Thermphos én de overheid samen werd benoemd om hem zo weerbaar te maken. Toch ontstonden natuurlijk wrij vingen en volgde ontslag. De over heid zei daarop dat ze zich niet wil de bemoeien met conflicten tus sen hem en zijn werkgever! Jan Drijver Verdilaan 42, Vlissingen Natuur In de verkiezingsstrijd is voor som mige politieke partijen natuur en milieu een hot item en het welzijn voor de burgers prioriteit twee. Zeeland krijgt 17 miljoen minder van.de 600 miljoen op bezuinigin gen op natuurprojecten, dat is cir ca 3 procent, dus in andere provin cie komt de klap harder aan, dus niet zeuren en drammen over deze bezuinigingen. Luister naar de toe risten die Zeeland bezoeken. Zij prijzen Zeeland om z'n mooie na tuur en rust die we al vele jaren hebben, en dat is vast niet alleen een verdienste van de natuur-en milieuorganisaties, maar ook van de waterschappen en landbou wers. Snoeien (minder subsidie) dat gebeurt ook in de natuur en dat is nu het geval, een doodnor male zaak dus. Thora Bastêaansein Drostlaan 1, Sluiskil door Ad Roos MIDDELBURG - Een 20-jarige jonge man uit Scharendijke moet het geld dat hij met de handel in hard drugs heeft verdiend in de staats kas storten. De rechtbank in Mid delburg heeft dat bedrag vastge steld op 35.132 euro, beduidend minder dan de officier had becij ferd. Die kwam twee weken gele den uit op een bedrag van 67.925 euro. Eind mei 2009 werd de Scha- rendijker door de rechtbank voor het dealen veroordeeld tot een cel straf van 21 maanden waarvan ze ven voorwaardelijk. Hij werd schuldig bevonden aan het ruim zeven maanden lang dealen in co caïne en hasj in Scharendijke en Renesse. Bij zijn aanhouding in 2009 vond de politie 124 gram co caïne en 800 gram hennep. Henk Bleker en statenlid Koos Meulenberg op de Hiswa bij de ingebruikna me van de Deltagids app voor mobiele telefoons. foto René Schrier DEN HAAG - Een 55-jarige Middel burger heeft gisteren in hoger be roep bij het Haagse gerechtshof vrijspraak bepleit voor vier zeden delicten uit 2006 en 2007. De Mid delburgse rechtbank legde eerder twee jaar celstraf en TBS met dwangverpleging op. Die straf eist het OM nu opnieuw. De verdachte zou een thuiszorgme dewerkster koffie met een slaapmid del hebben gegeven. Ze viel in slaap en de verdachte bekeek intussen porno op zijn computer. Verder wordt de man verdacht van het stal- ken van een meisje. Hij zou haar en kele maanden regelmatig 's nachts na het uitgaan in zijn auto hebben gevolgd, maar niet bedreigd. In een derde zaak zou de Middelburger bloot op het strand van Vlissingen hebben gelopen en een Duits meis je hebben gevraagd seks met hem te hebben. Toen ze weigerde, zou hij haar hebben vastgepakt en zich zelf bevredigd. De laatste aanklacht betrof ook masturbatie op het Vlis- singse strand ten overstaan van twee passerende meisjes. Zijn advocaat stelt dat het slaap middel van de verdachte zelf was en in een slecht uitgewassen kopje zat. De moeder van de verdachte zou in de omgeving van het ge- stalkte meisje wonen en voor de verkrachting en masturbaties op het strand zijn volgens de raads man de verklaringen niet toerei kend. Uitspraak op 15 maart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29